S domácím mužstvem drželi krok po dvě třetiny, nakonec však vlastními chybami nabídli soupeři příliš mnoho možností ke zvýšení náskoku a ten jejich lehkovážnosti v obraně dokázal využít. Řeč je o druholigových hokejistech HC Česká Lípa, kteří na ledě Roudnice prohráli 2:6.

Roudnice – Č. Lípa 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Hosté mohou litovat velkého množství neproměněných šancí, které mohly vývoj a skóre zápasu zcela otočit. Hlavně za stavu 3:2 po zaváhání domácího gólmana Knapa, který v rohu kluziště špatně odehrál kotouč, jehož se zmocnil Nekvinda, avšak opuštěnou klece netrefil. „To byl asi klíčový moment, protože pokud bychom po téhle šanci srovnali na 3:3, tak jsem přesvědčený, že bychom neprohráli,“ řekl Deníku Pavel Lassig, trenér České Lípy.

Šanci na reparát tak budou mít hokejisté České Lípy v neděli, kdy na svém stadionu hostí celek Řisut.

V desáté minutě sice Chamrád dal v přesilovce první gól, ale hosté hned za 4 minuty odpověděli Benešem. Až do konce třetiny pak pokračovala přetahovaná o střed hřiště a hokej diváky určitě musel bavit. „Hrálo se nahoru – dolů, k vidění byl atraktivní a oboustranně agresivní hokej, navíc na stadionu vládla skvělá divácká kulisa,“ potvrdil českolipský kormidelník Lassig.

Ve druhé části se začala iniciativa přelévat na domácí hokejky a Holeš v brance České Lípy měl čím dál víc práce.

Když v čase 33:00 Matěj Štěpán šťastnou střelou přes obránce dal druhý gól a hned po 21. sekundě Štěpán Antončík po nádherné přihrávce Pavla Mrni zvýšil do prázdné brány na 3:1, vypadala situace pro Roudnici velmi dobře. Nicméně v sedmnácté minutě měli Českolipští výhodu přesilové hry a Formánek pěknou střelou od modré snížil na 3:2.

Do třetí třetiny hosté povzbuzeni gólem nastoupili velice aktivně se snahou vyrovnat. Proti však byl výborný Lukáš Knap v roudnické brance, a také smůla, jež se lepila na čepele hráčů České Lípy při zakončení.

Ve 49. minutě nepokrytý roudnický Jakub Veselý dorazil střelu Filipa Bílka, navíc o dvě minuty později při oslabení Roudnice Mrňa po špatné rozehrávce hostí vybojoval puk, zpětnou přihrávkou našel našlápnutého Sailera a ten nechytatelnou bombou prostřelil jinak dobře chytajícího Holeše – 5:2. „Udělali jsme v této fázi dvě hrubé chyby, které rozhodly o naší vysoké, ale podle mě až příliš kruté porážce,“ doplnil kouč Lassig.

Konečný účet střetnutí na 6:2 zařídil sedm minut před koncem Pavel Mrňa, jenž tečoval střelu Michaela Topiče. „Výsledek zní docela jednoznačně, ale průběh zápasu tomu rozhodně neodpovídá,“ všiml si redaktor webových stránek domácí Roudnice Radek Čos.

Hokejisté Č. Lípy se pokusí napravit své další zbytečné zaváhání již tuto neděli proti HC Řisuty. „Měly by už nastoupit dvě nové posily v našem kádru, které s námi v tomto týdnu trénují, a to Setíkovský ze Sokolova a roudnický Martin Příhoda. Oba hráči mají bohaté zkušenosti a zcela určitě týmu pomůžou k tomu, aby se dostal do play–off , což je stále náš cíl,“ zdůraznil lodivod Pavel Lassig.

Branky a nahrávky: 10. Chamrád (Štěpán, Kotrba), 33. Štěpán (Topic), 34. Antončík (Mrňa), 49. Veselý (Bílek), 51. Sailer (Mrňa), 54. Mrňa (Topic, Bozilov) - 15. Beneš (Zenk, Lassig), 36. Formánek. Rozhodčí: Nečas, Arnošt - Ondráček, Vaněk. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 236. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Roudnice nad Labem: Knap - Bílek, Filip, Antal, Topič, Knesl, Novák, Tomáš, Boháček - Chamrad, Mrna, Bozilov - Culek, Antončík, Sailer - Kotrba, Sladký, Štěpán - Veselý, Bílek, Petr
HC Česká Lípa: Holeš - Jirkovský, Cafourek, Formánek, Dostal, Zeman, Zenk, Vyrut - Divíšek, Šulc, Jakeš - Nekvida, Bauer, Pekařík - Beneš, Baburins, Lassig - Adámek. L.