HOKEJ: V divoké přestřelce padli Českolipští až na nájezdy

Liberec /FOTOGALERIE/  - Krajská hokejová liga mužů se blíží ke svému závěru. Česká Lípa je stále druhá a tento víkend má volno.

6.2.2013

Vojáci z VTJ Ještěd porazili v krajském hokejovém přeboru po samostatných nájezdech soupeře z České Lípy.Foto: Deník/Petr Šimr

Divokou přestřelku, při které se gólmani obou mužstev rozhodně nenudili, přineslo hokejové utkání krajského přeboru mužů mezi vedoucím Ještědem Liberec a českolipským HC. V normální hrací době byl stav 8:8, a protože ani prodloužení nerozhodlo, přišly na řadu nájezdy. Při nich byli šťastnější domácí.

VTJ Ještěd Liberec - HC Česká Lípa 9:8 s.n. (1:3, 3:3, 4:2 - 0:0, 1:0)

Domácí na hosty doslova vletěli a Andrýsek v českolipské brance se hned v úvodu měl co ohánět. Hosté nápor přežili a naopak to byli oni, kdo se ujal vedení. O první gól se postaral Peterka. Vedení ztratili hosté po dvou minutách, střelou po zemi se prosadil obránce Chládek.

Hosté si vytvořili slibný náskok

Šanci zvýšit zahodil domácí Tomíček, na druhé straně střílel jen do gólmana Novák. Hrálo se nahoru dolů ve slušném tempu. Ve třinácté minutě trefil hostující Rašín tyč. Po další tyčce Holčáka a následném závaru před libereckou brankou uklidil puk do sítě Karel Veber. V 16. min. přišel další gól Lípy. Rašín založil útok, uvolnil Preusslera a rázem byl stav 1:3. Domácí nesložili zbraně a zasypali hostujícího brankáře sprškou střel. Nejblíže úspěchu byli Burkoň a Herda, ale jejich pokusy kryl gólman Andrýsek.

Druhá třetina začala klidnou hrou ve středním pásmu, k zakončení se dostali jako první hosté, Tomíčka v brance Liberce prostřelil Václav Šesták. Za domácí snížil Jakub Šesták, vyměnil si puk s Tomíčkem a nedal Andrýskovi šanci. V sedmé minutě snížil po sólu přes celé hřiště na 3:4 Šnajdr a o minutu později dokonce Burkoň vyrovnal.

Vojáci z VTJ Ještěd porazili v krajském hokejovém přeboru po samostatných nájezdech soupeře z České Lípy.Liberečtí přitlačili hosty před jejich bránu a snažili se o další zásahy do „černého". V čase 11:05 se po krásné akci celého útoku trefil Peterka a hra se začínala vyrovnávat. Zvýšení náskoku měl na holi Řezáč, ale z metru přestřelil domácí bránu. Šestý gól hostů vsítil při poskytnuté výhodě Preussler čtyři minuty před koncem třetiny.

Liberec zavelel k obratu ve III. třetině

Hosté v úvodu třetí třetiny přestáli oslabení 3 na 5 a užívali si vedení o dvě branky. Domácí je připravili o klid mezi pátou a sedmou minutou. V rychlém sledu se trefili Šesták, Tomíček, Šnajdr a Herda a stav byl najednou 8:6. Otřesení hosté se rozhodli zabojovat a vrhli se do útoku.

V deváté minutě dal sedmý gól bombou od modré Preussler. Tři minuty před koncem zavelel k závěrečnému náporu hostí Novák. Svoji první šanci netrefil, ale na druhý pokus srovnal už tak divoké skóre na 8:8, a tak se prodlužovalo.

V prodloužení měl Liberec místy až drtivý tlak, navíc poslední dvě minuty hráli hosté ve třech po vyloučení Zikána. Oslabení sehráli Lipští s přehledem, dokonce po chybě brankáře Tomíčka měl blízko ke gólu Rašín.

Závěrečná střela Jakuba Šestáka 2 vteřiny před koncem jen o centimetry minula branku hostů a přišly nájezdy. V nich hostující Rašín nedal, na druhé straně se prosadil Šnajdr. Peterka srovnal, ale Jakub Šesták s přehledem zavěsil. Za hosty se netrefil Preussler, a tak bonusový bod navíc zůstal v Liberci.

Branky a nahrávky: 6. Chládek (Herda), 24. Šesták (Tomíček), 27. Šnajdr (Burkoň), 28. Burkoň (Hanzl, Herda), 44. Šesták (Herda), 44. Tomíček, 46. Šnajdr (Tomíček), 46. Herda (Šesták, Beránek), 65. rozhodující nájezd Šesták - 4. Peterka (Veber O.), 15. Veber K (Holčák), 16. Preussler (Holčák), 23. Šesták (Řezáč), 32. Peterka (Veber K., Holčák), 36. Preussler (Rašín), 48. Preussler (Veber K.), 58. Novák. Rozhodčí: Ledinský - Kajínek, Touš. Vyloučení: 3:7. Využití:1:0. Diváků: 28. Třetiny: 1:3, 3:3, 4:2 - 0:0, 1:0.

Další výsledek: HC Frýdlant - PSK Liberec 0:2 (0:0, 0:2, 0:0). Branky: 23. Malinský (Baran), 28. Malinský.Vyloučení:12:9,využití 0:1,v oslabení 0:0. Diváků: 58.

Lomnice nad Popelkou měla volno.

Příští kolo: HC Frýdlant - HC Lomnice (10. 2., 17.00), PSK Liberec - HC VTJ Ještěd Liberec (8. 2., 17.30), HC Česká Lípa má volno.

Pavel Milt

6.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Jako host se na Operní gala přijela podívat mezzosopranistka světového formátu Eva Randová.
9

Operní diva držela palce nováčkům

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.