Česká Lípa - Hokejoví Bílí Tygři Liberec včera sehráli svůj první zápas v letním poháru Tipsport Hockey Cup. Na ledě českolipského zimního stadionu se střetli s Pardubicemi a vyhráli 2:1.

8.8.2008 7

V nové českolipské sportovní hale sehrály přípravné utkání extraligové týmy Liberce a Pardubic.Foto: Deník/Petr Šimr

V utkání, v němž padaly góly jen v první třetině, Liberec zvítězil 2:1 a připsal si tři body do tabulky skupiny C.
Přitom nezačal nejlépe. Už po 20 vteřinách Pardubice vstřelily gól! Blažek dostal pas před branku od Pivka a prostřelil Fikrta – 0:1.
Tygři mohli rychle odpovědět, ale Kašpařík ani jeho spoluhráči se nedokázali v dobrých šancích prosadit. V dalších minutách měli hosté navrch a Fikrt měl plné ruce práce.

Od 5. min. však naopak přišlo několik příležitostí Liberce (Bartovič, Procházka, Jareš, Zíb), jehož ofenzivu podpořilo vyloučení pardubického Nakládala. Slovenský reprezentační gólmana Lašák v pardubické brance se několikrát vyznamenal.
Po vyloučení Bartoviče na 2+2 minuty za hru vysokou holí se v 12. min. zrodila velká šance Pardubic. Kolářovu tutovku vychytal semaforem Fikrt. 16. minuta přinesla naopak tutovku Tygrů. Pletka ve vyložené šanci v přesilovce netrefil prázdnou branku.
Po vyloučení Divíška na konci 16. min. se Liberci naskytla možnost 43vteřinové přesilovky 5 na 3. Blatný v dobré šanci dvakrát neuspěl.
V době, kdy již hráli Východočeši ve čtyřech, Liberec vyrovnal svou osvědčenou zbraní při přesilovkách. Tradiční střelec od modré Lukáš Zíb se trefil po přihrávce Nedorosta do černého a srovnal stav na 1:1.

V 19. min. Divíšek ve vyložené šanci nepřehodil Fikrtův beton a vzápětí se potvrdilo pořekadlo „nedáš – dostaneš“. Na druhé straně se po přihrávce Klimenty z kruhu bekhendem prosadil Daniel Špaček – 2:1.
Druhá třetina branku nepřinesla, šancí bylo ale ve výborné atmosféře vyprodané haly k vidění poměrně dost. Nejblíže ke gólu měli liberečtí Klimenta, Dušek a Holub v 28. a naopak v 36. pardubické duo Kolář – Koukal, jehož nájezd zmařil nadvakrát Fikrt.
Po vyloučení Tvrdíka a Divíška v úvodu třetí třetiny měli Liberečtí k dispozici další přesilovku 5 na 3, tentokrát téměř minutovou. Blatný v 42. před Lašákem nedotlačil puk za brankovou čáru a hosté se ubránili. V 50. se Pivko krásnou stahovačkou zbavil obránce a jeho následnou střelu vyškrábl Fikrt nad branku.

Na druhé straně Pletkovu střelu z křídla v 51. vyrazil Lašák betonem. V 53. při vyloučení Koláře Lašák vychytal Procházku, který pálil z dobré pozice.
V závěru ještě několikrát podržel Tygry brankář Fikrt. V čase 58:03 byl vyloučen Podkonický a 54 vteřin před koncem opustil Lašák svou branku. Hosté dohrávali 6 na 4, ale Tygři se ubránili.

Branky a asistence: 18. Zíb (Nedorost), 19. Špaček (Klimenta) – 1. Blažek (Pivko). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváků: 1500 (vyprodáno). Třetiny: 2:1, 0:0, 0:0. Bílí Tygři Liberec: Fikrt - Harant, Jiruš, Hunkes, Krstev, Zíb, Jareš, Derner, Holub - Pabiška, Podkonický, Pletka - Procházka, Šachl, Bartovič - Blatný, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Dušek, Špaček. HC Moeller Pardubice: Lašák - Čáslava, Píša, Štrbák, Nakládal, Havíř, Snopek, Šeda, Táborský - Pivko, Blažek, Tvrdík - Somík, Divíšek, Ondřej - Starý, Koukal, Kolář - Rákos, Radil, Stoklasa.

8.8.2008 VSTUP DO DISKUSE 7

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Fena křížence Bettynka, která je nyní v útulku v Dobranově, bude mít možná už brzy nový domov. Malá Silvinka společně se svojí maminkou uvažují, že by si ji adoptovaly.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Liberecký kraj - Hygienické kontroly na letních táborech v Libereckém kraji pokračují. K 16. srpnu mají hygienici nahlášeno celkem 171 táborů s 245 běhy. Celkem jich zkontrolovali 77.