Hokejisté Lípy padli až po nájezdech

Česká Lípa – Utkání plné zvratů přineslo divácky atraktivní hokej, v němž hrály prim útočné formace obou mužstev. Hovoříme samozřejmě o 2. lize.

18.1.2011

Hokejisté České Lípy padli se Sokolovem až po samostatných nájezdech.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Českolipští borci po dvou dějstvích ztráceli dvě branky, nicméně díky velice koncentrovanému výkonu ve třetí části hry vyrovnali a dovedli zápas do penaltové loterie. Tu už sice svěřenci trenéra Carvana zvládli lépe, i tak ale zaslouží domácí hokejisté za bojovnost velké uznání. Díky zisku jednoho bodu se tak usadili na devátém místě před pražskou Kobrou.

Č. Lípa – Sokolov 5:6 po SN (0:1, 3:4, 2:0 - 0:0)

Prvních dvacet minut se domácímu celku vůbec nepovedlo. K vidění byl hokej téměř na jednu bránu a jen díky několika fantastickým zákrokům Holeše prohrávali Českolipští pouze 0:1. O jediný gólový moment se postaral v sedmé minutě Jan Bauer, který využil při oslabení chyby soupeřových beků a i přes faul dotáhl svůj bekhendový blafák do úspěšného konce.

Rovněž vstup do druhé periody se odehrával v sokolovské režii. V přesilové hře napřáhl ke střele Kořínek a Jan Topinka dokázal puk šikovně tečovat mezi Holešovy betony.

Poté ovšem začali na ledové ploše úřadovat hostitelé. Ve 26. minutě zůstal po dobré práci Šulce a Příhody na moment sám před Štelmachem benátecký junior Vladimír Jambor a o tyčku poslal puk za záda sokolovského gólmana. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno.

Opět sehrála při gólové akci klíčovou roli elitní formace Českolipských. Jambor se tentokrát převtělil do role nahrávače a jako na zlatém podnose nabídl vyrovnání pro Jana Šulce. Skvělou pětiminutovku v podání domácích pak zakončil po samostatné akci Martin Příhoda přesnou střelou mezi betony.

Jenže také v tomto zápase si Predátoři vybrali slabší pasáž, během níž inkasovali tři branky. Nejprve českolipská obrana nechala několikrát dorážet Petra Račanského a začínalo se od nuly. Kamenem úrazu se ovšem staly přesilové hry. Když za stavu 3:3 odcházel sokolovský Sopr na dvě minuty za držení, asi ani on sám netušil, jak příjemné období za katrem stráví.

Kuriózní moment nastal ve 35. minutě, kdy Holeš nejprve bravurně zneškodnil nájezd Petra Kukly, následně se ovšem rychlou rozehrávkou pokusil překvapit soupeře, jenže puk zachytil právě vracející se Kukla a s přehledem ho umístil do poloprázdné branky. Na konci oslabení pak ujel zkoprnělým bekům Jiří Mudra a přesnou střelou nad lapačku vyhnal Holeše z branky. Na jeho místo tak putoval teprve osmnáctiletý Michal Mahdal a ve zbytku utkání sehrál klíčovou roli.

I s jeho pomocí totiž Českolipští ustáli na konci druhé dvacetiminutovky dlouhé dvojnásobné oslabení a před závěrečnou třetinou živili naděje na bodový zisk. Když pak Vlastimil Patzenhauer rychle snížil, nabíral duel na ještě zajímavějších obrátkách.

Českolipští se sice do zakončení dostávali přes pevnou sokolovskou obranu jen těžko, trpělivé čekání na šanci se nakonec vyplatilo. Díky několika jistým zákrokům Mahdala nejprve přežili minutové oslabení 3 na 5, aby za pár okamžiků nastartoval své rychlé nohy Patzenhauer a jeho střelu mohl do odkryté branky dorazit David Bauer. Predátoři ožili a v závěru sahali po třech bodech. Benešovu teč však zastavil Štelmach špičkou betonu, Bauerovi naopak v rozhodujícím okamžiku utekl puk z hole.

Rozuzlení nepřineslo ani pětiminutové prodloužení. Sokolovští sice hráli dvě minuty v početní převaze čtyř proti třem, ale ke střeleckým pokusům se dostávali jen sporadicky. O všem tak rozhodla až penaltová loterie.

Nájezdy v letošním ročníku českolipským hokejistům vůbec nejdou a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Na gól Kukly sice ještě Jakeš odpověděl, vzápětí ale zajistil Baníku prémiový bod forhendovým blafákem Václav Dobřemysl. K dalšímu domácímu utkání nastoupí Predátoři ve středu 19. ledna, kdy od 18:00 hostí Klatovy.

Branky a nahrávky: 26. Jambor (Šulc, Příhoda), 28. Šulc (Jambor), 31. Příhoda (Cafourek), 44. Patzenhauer (Jakeš), 56. Bauer (Patzenhauer, Mahdal) - 7. Bauer (Mareček), 21. Topinka (Kořínek, Bauer), 33. Račanský (Soukup), 35. Kukla, 36. Hauer (Račanský), rozhodující nájezd Dobřemysl. Rozhodčí: Luczków - Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 7:5, navíc Bauer (SOK) os. trest 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3. Diváci: 140. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6.

Česká Lípa: Holeš (36. Mahdal) - Dostál, Cafourek, Zenk, Jirkovský, Kopas, Formánek, Patzenhauer, Jakeš, Adámek, Karel, Výrut, Šulc, Bauer, Culek, Beneš, Jambor, Příhoda, Baburins, Macek, Zet.

HC Baník Sokolov: Štelmach - Kořínek, Toms, Hauer, Říha, Mudra, Diblík, Soukup, Bauer, Topinka, Kukla, Dobřemysl, Sopr, Nový, Račanský, Kašpar, Zámora, Jakubal, Mareček.

Radek Barkman

18.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Na roční hostování přišel do Lípy z AC Sparta Praha futsal Patrik Mažári, který již u českolipského klubu působil v minulé sezoně.

Futsalisté jsou v plné přípravě

Uzavřené a rozkopané je v těchto dnech náměstí Míru v Novém Boru.

KRÁTCE: Náměstí v Boru mění tvář, Doksy rozšířily kamerový systém

Přehled TOP zpráv za minulý týden

Českolipsko – Přečtěte si výběr toho, co se dělo ve Vašem městě a okolí minulý týden.

Porážku Boru zajistil jediný hráč

Hrobce /FOTOGALERIE/ - O prohře Nového Boru na půdě SK Hrobce rozhodly dvě chyby.

1968: Na pohřbu obětí „bratrské“ pomoci mluvil Havel i Tříska

Liberecký kraj - Tanky s okupanty se dostaly až v Liberci na náměstí před radnici, které bylo k ránu plné lid zburcovaných střelbou. V Desné hořící cisterna po nehodě usmrtila babičku s holčičkou … Před 49 lety.