Hokejisté zakončili základní část krajské ligy jasnou výhrou

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Na českolipském zimním stadionu bylo k vidění utkání 20. kola Krajské ligy mužů v ledním hokeji.

19.2.2014

HC Česká Lípa - PSK Liberec 8:1. Na snímku domácí Veber obchází Vorla.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Domácí Česká Lípa přivítala PSK Liberec a svého soupeře nijak nešetřila. Po vyrovnané první třetině se domácí prosadili i gólově a vcelku v pohodě si připsali vysoké vítězství 8:1.

HC Česká Lípa - PSK Liberec 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

Po půldruhé minutě hry vypálil od modré Zet a jeho střela skončila v brance 1:0. Domácí měli optickou převahu a hodně času trávili na polovině hostů. V osmé minutě po souboji zůstal u mantinelu ležet liberecký Baran. Za napadení dostal dvě minuty K. Veber, pro Barana utkání skončilo.

V přesilovce měl Liberec jedinou střelu, kterou z uctivé vzdálenosti poslal směrem ke Karáskovi Šebesta. Stav do konce I. třetiny nezměnil a Lípa si do kabin odnesla hubený náskok 1:0.

Ve 23. minutě orazítkoval Krupička břevno liberecké brány a následující minuta přinesla vyrovnání z hole Šebesty. Jenže uběhly další tři minuty, Bažant vystihl kličku Preusslera, ale proti dorážce Holčáka už byl krátký 2:1. Na 3:1 dával po rychlé přímočaré akci Krupička. Poté byl vyloučen Peterka.

Kanadské bodování hráčů HC Č. Lípa 1. Jaroslav PETERKA 41 bodů (22 gólů + 19 asistencí)
10. Dominik ČAPEK 10  3+7

S přesilovkou naložili hosté ještě hůř než s tou první. V oslabení se kolem mantinelu probil Češka, předal volnému Preusslerovi a ten rozjásal českolipské diváky počtvrté. Liberečtí se pokoušeli prosadit individuálně, ale Šostý se utopil v kličkách a Potockého útočné choutky uhasil ve velké pohodě hrající Zet. V poslední minutě této části se puk rychle dostal od Ulbrichta přes Češku k Peterkovi a ten přesnou střelou mezi betony Bažanta zvýšil na 5:1.

Diváci se ještě nestačili usadit a během první minuty třetí třetiny dvakrát úřadoval Lukáš Krupička. Jeho góly v 10. a 59. vteřině znamenaly vedení České Lípy už 7:1! V osmé minutě se do sóla dostal liberecký Beníšek, Rašín ho před bránou podrazil a bylo z toho trestné střílení. V něm vynikl k radosti domácích gólman Karásek a stav se neměnil.

Hezkou hokejovou akci rozjel Zet, ta ale skončila jen Bauerovou střelou do tyče. V polovině třetiny, po vyloučení Zákoutského, stačilo domácím 7 vteřin k využití přesilovky. Podruhé v zápase skóroval z dálky Zet a bylo to 8:1. Poté měl, po akci Bauera, velkou šanci Hau. Gólman Bažant ji sice zmařil, ale poté musel odjet střídat. Jeho náhradník Pyrochta pak čelil střelám Preusslera a Peterky, ale odolal. A ani přesilovka v posledních dvou minutách další góly nepřinesla.

Tímto zápasem se uzavřela základní část soutěže. Týmy nyní čeká semifinále play off. Českolipští se v prvním kole utkají s celkem VTJ Ještěd Liberec. Série hraná na dvě utkání začíná hned následující víkend. První utkání bude v České Lípě v sobotu 22.února od 15.15 hodin, odveta v Liberci se uskuteční v neděli 2. března od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 2. Zet (Veber K), 27. Holčák (Veber K), 29. Krupička (Rašín, Češka), 31. Preussler (Češka, Ulbricht), 40. Peterka (Češka, Ulbricht), 41. Krupička, 41. Krupička (Češka), 51. Zet (Bauer) - 24 Šebesta (Beníšek). Vyloučení: 3:3. Diváků: 90

Sestava Česká Lípy: Karásek - Ulbricht, Rašín, Zet, Staněk, Bauer, Hau, Herzog, Flekl, Holčák, Preussler, Češka, Veber, Peterka, Krupička.

Zbývající zápas 20. kola KLM:

VTJ Ještěd Liberec - HC Frýdlant 8:4 (3:1,3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Burkoň (Herda), 8. Šnajdr (Herda), 15. Šnajdr (Bretl), 32. Šesták (Dvořák), 35. Šesták (Beránek), 35. Tomíček V., 42. Herda (Šesták, Psota), 58. Tomíček V. (Duda, Dvořák) - 19. Heinzl (Peřina J.), 30. Kolman (Vološín), 31. Peřina J. (Pešek, Rutkovský). Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1, v oslabení 0:0.

Krajská liga mužů - Liberecký kraj.

Pavel Milt

19.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Fena křížence Bettynka, která je nyní v útulku v Dobranově, bude mít možná už brzy nový domov. Malá Silvinka společně se svojí maminkou uvažují, že by si ji adoptovaly.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Hygiena na táborech je v pořádku. Přibylo klíšťat

Liberecký kraj - Hygienické kontroly na letních táborech v Libereckém kraji pokračují. K 16. srpnu mají hygienici nahlášeno celkem 171 táborů s 245 běhy. Celkem jich zkontrolovali 77.