Hokejisti konečně zabrali. Doma získali pět bodů

Česká Lípa - První body do tabulky Krajské ligy mužů Libereckého kraje (KLM) si připsali českolipští hokejisté. Ze dvou posledních zápasů jich vydolovali rovnou pět!

4.11.2016

HC Česká Lípa - Varnsdorf 7:4 (5:0, 0:2, 2:2).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Nejprve v pátek porazili Varnsdorf 7:4, hned druhý den uspěli po nájezdech proti Frýdlantu a v průběžné tabulce se posunuli na pátou příčku.

HC Česká Lípa - HC TS Varnsdorf 7:4

Už ve 3. minutě šli domácí do vedení. Nahození Ulbrichta šikovně tečoval Bašek. V 5. min. dostrkal puk do branky Novák a stav byl 2:0. Když se v polovině utkání krátce po sobě prosadili domácí Řezáč a Češka, bylo o výsledku téměř jasno. Domácí se pak bránili v oslabení, ale hosté nepředvedli nic. Naopak to byli Českolipští, kteří ač oslabeni, dokázali skórovat popáté. Opět se mezi střelce zapsal Češka 5:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté útočně a již po třech minutách se radovali z branky. Bohatého překonal Hodač. Domácí trochu vypadli z tempa, Varnsdorf se rozehrál a výsledkem byly jeho další šance. V jedenácté minutě jel hostující Prokop dokonce trestné střílení, ale neproměnil. Domácí přidali a zasypali varnsdorfského gólmana Březnu spoustou střel. Branku ale nedali, naopak umožnili hostům, aby i oni dali gól v oslabení. Stalo se tak 12 vteřin před druhou přestávkou.

Klid na českolipské hole sice přidal ve 44. minutě Bauer šestým gólem, ale pak se vylučovalo a ve hře 4 na 4 se prodral obranou hostující Hodač a rázem byl stav 6:3. Pak byl zraněn domácí Češka a propukly emoce jak na hřišti, tak v hledišti. Ve čtrnácté minutě tečoval puk za Březnova záda Holčák a stav byl 7:3. Poté Prokop ještě snížil, ale čas pracoval pro Lípu 7:4.

HC Česká Lípa - Varnsdorf 7:4 (5:0, 0:2, 2:2).

Branky (nahrávky) České Lípy: 3. Bašek (Ulbricht, Češka), 5. Novák (Češka, Holčák), 10. Řezáč (Holčák, Češka), 12. Češka (Novák), 17. Češka (Holčák, Bulba), 44. Bauer, 54. Holčák (Ulbricht). Diváků: 205.
Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) - Žák, Novák, Bulva, Ulbricht, Říha, Řezáč, Flekl, Holčák, Zelinka, Bauer, Preussler, Češka, Bašek.

HC Česká Lípa - Frýdlant 4:3 po SN

Neuběhly ani dvě minuty a hosté zásluhou pohotové dorážky Beníška vedli. Domácí odpověděli hezkou brankou Preusslera, který usměrnil nahození Bulvy. Druhý gól Frýdlantu zaznamenal Vološín. Domácí se snažili o vyrovnání a trpělivě ohrožovali gólmana Blažka. Ten kapituloval po střele Žáka.

Blažek byl zaměstnanějším gólmanem i po první pauze. Pochytal všechny pokusy, a tak udeřilo na druhé straně. Slavíkovo nahození sklepl ze vzduchu za Karáskova záda Šostý 2:3. Pak se na frýdlantskou branku valil útok za útokem, ale jistý Blažek pochytal vše. Velkou zkouškou pro Lípu bylo dlouhé oslabení o dva hráče, ale další gól neinkasovali.

47. minuta přinesla vlnu nevole do hlediště. Domácí kapitán Holčák inkasoval hned několik trestů a utkání pro něj skončilo. Na tabuli svítil pro domácí tým sedmiminutový trest. Další sled vyloučených přinesl skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku Frýdlantu. Domácí srdnatě bránili, podporováni bouřícími ochozy.

Po skončení oslabení Českolipští vrhli všechny síly do snahy vyrovnat. Minuty letěly. A pak to přišlo. Při hře bez brankáře se napřáhl Novák a poslal zápas do prodloužení. V něm kromě několika dalších zvláštních rozhodnutí rozhodčích k ničemu nedošlo. Utkání dospělo k nájezdům. Za Lípu se trefili Bauer a Ulbricht, na Karáska vyzrál jen Šostý.

Českolipské hráče nyní čekají dva supertěžké zápasy na ledových plochách svých soupeřů. V neděli 6. listopadu v Lomnici, poté 17. listopadu v Liberci se Slavojem. Doma se muži HC Česká Lípa představí až v sobotu 19. 11. proti Děčínu B.

Branky a nahrávky České Lípy: 4. Preussler (Bulva), 15. Žák (Preussler, Bašek), 59. Novák (Preussler), rozh. nájezd Ulbricht 2. Beníšek (Vološín, Slavík), 9. Vološín (Slavík), 26. Šostý (Slavík). Vyloučení: 9:9, navíc Holčák (ČL trest ve hře). Diváků: 150.
Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý)- Žák, Novák, Ulbricht, Bulva, Flekl, Říha, Vejr, Holčák, Rašín, Preussler, Bauer, Bašek.

Pavel Milt

4.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Dětskou pohotovost v českolipské Nemocnici s poliklinikou nově pacienti naleznou v přízemí Dětské polikliniky.

Dětská pohotovost se přestěhovala na polikliniku

Liberecký okresní a krajský soud. Ilustrační foto.

„Perník“ měli vařit i pod Bezdězem. Teď jsou u soudu

KRÁTCE: Z domu zmizely starožitnosti. V Jablonném začala oprava silnice

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Chtějí od Lípy 4 roky nájem zdarma

Česká Lípa – Finanční výbor doporučil Radě města České Lípy odpuštění čtyřletého nájemného za to, že si nájemce provozovnu opravil.

Florbal bavil! I přes prohru Lípy v prodloužení

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Fantastickou atmosféru vytvořilo více než 1300 návštěvníků pondělního florbalového zápasu mezi FBC Česká Lípa a Libercem.