Celkově obsadila Česká Lípa v letošním ročníku KLM až 6. místo.

"Bohužel, sezona pro nás končí a přiznávám, že nedopadla podle našich předpokladů. Všichni jsme věřili, že minimálně na postup do semifinále play-off určitě máme," přiznal kormidelník František Richter.

Překvapením této části prolínací soutěže jsou hokejisté Frýdlantu. Ti dokázali přejít přes favorizovaný Turnov, když doma vyhráli po samostatných nájezdech a v Turnově zvítězili po prodloužení.

V boji o finále, v sérii hrané na dvě vítězství, se utkají Frýdlant se Slavojem Liberec. První utkání je na programu v pátek 24. února, ve Frýdlantě se odveta hraje o dva dny později, tedy v neděli 26. února.

Česká Lípa – Děčín B 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

„Prohrávali jsme 1:3, ale kluci zabrali a po parádním výkonu vyrovnali na 3:3. Bohužel 20 sekund před koncem hosté skórovali na 3:4. V tomto duelu se navíc zranil jeden z našich klíčových hráčů, útočník Jaroslav Češka," konstatoval kouč Richter.

Branky: 15. Preussler, 53. Novák, 58. Bulva – 2., 17. a 37. Stibor, 60. Šetka. Vyloučení: 6:3, oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hejl – Pevný, Svobodová. Diváků: 200. Č. Lípa: Bohatý (Karásek) – Rašín, Žák, Bulva, Novák, Dvořák, Ulbricht, Staněk – Řezáč, Říha, Vejr – Češka, Preussler, Bauer – Holčák, Flekl, Zelinka – Bašek.

Děčín B – Česká Lípa 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

„Naším jediným cílem bylo vyhrát a vynutit si prodloužení. Hrál se oboustranně kvalitní a krásný hokej. My jsme po dvou třetinách vedli 3:1, jenže potom nám začaly docházet síly, domácí srovnali a pět minut před poslední sirénou dali rozhodující čtvrtou branku," uvedl trenér Richter.

Branky: 11. Stibor, 42. Filipovský, 53. Šetka, 55. Hercog – 14. Holčák, 17. Dvořák, 39. Říha. Rozhodčí: Neťuka – Štrébl, Doležal. Vyloučení: 7:10, využití: 1:1. Diváků: 133. Č. Lípa: Bohatý (Karásek) – Rašín, Žák, Bulva, Novák, Dvořák – Říha, Preussler, Vejr – Bauer, Holčák, Bašek – Zelinka.

Frýdlant – Turnov 3:2 sn (2:1, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Kotrč, 3. Janda, rozhodující nájezd Hodač – 18. Maděra, 32. Maděra. Rozhodčí: Kajínek – Novák, Kaňkovský. Vyloučení: 5:5, bez využití. Frýdlant: Blažek – Doubek, Pešek, Bystřický, Kolmann, Burdys, Vološín, Hodač, Sommer, Kotrč, Beníšek, Janda.

Turnov – Frýdlant 6:3 a 0:1 PP (1:1, 3:2, 2:0 – 0:1)

Branky: 25. a 35. Jankových, 11. Růzha, 32. Richter, 43. Zákoutský, 51. Eichler – 16. a 71. Burdys, 29. Janda, 31. Doubek. Rozhodčí: Hořínek – Kettner, Svobodová. Vyloučení: 4:4 + Richter, Jankových, Kysilka – Vološín (všichni 10), bez využití. Frýdlant: Blažek – Balabán, Doubek, Pešek, Bystřický, Kolmann, Burdys, Vološín, Hodač, Sommer, Kotrč, Beníšek, Janda.