V dresu domácího mužstva se poprvé objevil expredátorský Michal Oliverius, který se na vysokém vítězství domácího mužstva podílel dvěma asistencemi. Českolipští hráči znovu selhali především v obraně a už po necelé polovině zápasu opustil jejich klec gólman Matoušek.

Jenže ani náhradní brankář Neumann nezastavil střelecký koncert Děčína. V poslední části domácí polevili a umožnili tak Predátorům hrozící debakl alespoň zmírnit.

HC Děčín - HC Česká Lípa
8:4 (2:1, 6:1, 0:2)

První třetina začala pro domácí více než dobře. V čase 2:10 byl vyloučen hráč České Lípy a z přesilovky uběhlo pouhých 20 sekund, když poprvé rozvlnil síť František Zúbek, jenž dostal přesný pas od Štveráka – 1:0. V čase 12:38 se radoval opět Děčín.

To Oliverius se ocitl zcela sám před brankářem Matouškem, ale nic neuspěchal a vyšperkoval svou přihrávku volnému Hruškovi, který měl před sebou odkrytou branku a nemýlil se - 2:0. Minutu před koncem prvního dějství ale Predátoři snížili zásluhou Patzenhauera, jenž prostřelil Zikmunda - 2:1.

Po první přestávce ještě nestačili diváci usednout na svá místa a Děčínští opět vedli o dva góly. Takřka ihned po buly se totiž do akce dostali Jaroměřský, Zúbek a Štverák. Posledně jmenovaný svou šanci využil a načal tak brankostroj druhé třetiny - 3:1. O čtyři minuty později snížili hosté Divíškem opět na rozdíl jediného gólu, ale to bylo z jejich strany ve druhé části všechno. Naopak Děčín se rozjel a českolipská obrana se nestačila divit střeleckému koncertu domácího týmu. Po druhé siréně byl stav 8:2.

V úvodu třetí třetiny skandovali fanoušci Děčína: „Deset, deset,“ ovšem hráči je nevyslyšeli. Tuto část totiž už jen v pohodě dohrávali, čehož svěřenci Jana Zachrly využili k závěrečné korekci výsledku – 8:4. Českolipští Predátoři mají možnost svou nulovou bilanci z posledních tří kol napravit už v sobotu, kdy od 17 hodin hostí Roudnici n. L., nad kterou letos už dvakrát vyhráli (4:1, 6:4).

Branky a nahrávky: 3. Zúbek (Štverák, Tomeček), 13. Hruška (Oliverius), 21. Štverák (Zúbek, Jaroměřský), 26. Štverák (Zúbek), 29. Valko (Stezka, Král), 34. Filipovský (Král, Valko), 40. Luka (Hruška, Oliverius), 40. Štverák (Tomeček) - 19. Patzenhauer (Šimon), 25. Divíšek (Šulc), 43. Divíšek (Daňo), 48. Divíšek.

HC Predators Česká Lípa: Matoušek (29. Neumann) - Beránek, Daňo, Formánek, Šimon, Chládek, Šesták - Divíšek, Burian, Preussler, Peterka, Šulc, Patzenhauer, Bauer, Lassig, Markulinec, Vondrlík, Peřina