S porážkou 4:6 se vrátili z Řisut druholigoví hokejisté HC Č. Lípa, kteří do dějiště utkání odjížděli pouze s jedním brankářem Michalem Holešem.
Domácí se naopak už v úvodu spoléhali na perfektní přesilovky a rychlý nástup do hry. Už ve třetí minutě se po prohrané buly zjevil naprosto sám před Holešem nekrytý Tomáš Wolf a s přehledem poslal domácí do vedení.

Řisuty - Česká Lípa 6:4 (2:1,0:3, 4:0)

Tlak Buldoků trval i v průběhu dalších minut. Českolipští se navíc opět nevyvarovali zbytečných faulů a za jeden z nich pykali. Desetivteřinové oslabení 3 na 5 ještě přežili, v následné jednoduché přesilovce se ale dorážkou do odkryté branky prosadil Petr Procházka. Až poté se rozjetí domácí uklidnili a Českolipským se povedlo vyrovnat hru. Po dobré individuální akci Šulce se navíc dorážkou na brankovišti prosadil Patrik Karel a šance tak zůstávaly před dalším dějstvím otevřené.

Také druhá třetina nepřinesla jiný obraz hry. Řisuty měly více ze hry, nicméně hosté spoléhali na precizní obranu předbrankového prostoru, výborného Holeše a rychlé protiútoky. Nakonec se ovšem svěřenci trenérů Hamary a Lassiga dočkali vyrovnání v přesilové hře. Po boji v rohu kluziště putoval puk od Beneše k Patzenhauerovi, který ho na modrou posunul na Petra Macka, který ho tvrdou ranou umístil pod víko Pospíšilovy branky.

Řisuty znejistěly a hra byla v těchto momentech přinejmenším vyrovnaná. V následné hře čtyři na čtyři navíc Macek krásnou diagonálou oslovil Vlastimila Patzenhauera a ten se trefil přesně mezi betony.

Výbornou třetinu z pohledu Českolipských pak završil po pěkné akci Culka bekhendovým blafákem Jiří Jakeš. Nástup do třetí třetiny ale opět ovlivnila českolipská vyloučení. Nejprve putoval za katr vinou drobného háčku Jakeš a přesilovku dokázaly Řisuty využít už krátce po jejím začátku. Střelu Vyskočila vyrazil Holeš před sebe, odkud ji do sítě vrátil Jiří Scherzl.

Následně přišla pro domácí mužstvo dlouhá přesilovka 5 na 3, kterou dokázali Buldoci využít hned dvakrát. Nejprve se střelou od modré prosadil veterán mezi druholigovými obránci Michal Mádl a následně přesně tečoval Mádlovu střelu Michal Kos. Na hosty padla po této brance psychická „deka“ a k vyrovnání následně nevedla ani řada přesilových her. Při oslabení navíc ujel všem Českolipským Matěj Kos a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Černou kaňkou na jinak pohledném utkání byl výkon p. rozhodčího T. Wurtherleho, který zejména v úvodu třetího dějství poněkud úzkostlivými výroky pomohl domácím k obratu.

Po 26. kole základní části druholigové soutěže je tedy jisté především to, že českolipští hokejisté nadále zaujímají předposlední deváté místo, z něhož ztrácejí na osmý Děčín devět bodů a už zítra je nečeká žádná lehká úloha. Od 18 hodin totiž hostí suverénní Klášterec nad Ohří, který má desetibodový náskok před druhým Mostem…

Branky a nahrávky: 2. Wolf (Křepelka, Scherzl), 10. Procházka (Nestrašil), 53. Scherzl (Vyskočil), 46. Mádl, 47. Kos (Mádl), 55. Kos (Mádl) - 13. Karel Patrik (Příhoda, Šulc), 28. Macek (Patzenhauer, Beneš), 29. Patzenhauer (Macek), 36. Jakeš (Culek, Beneš). Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Krátký. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 6:4.
HC Řisuty: Pospíšil - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Nestrašil, Čermák, Fiala, Ton, Landa, Kos, Scherzl, Procházka, Kraus, Bříza, Bláha, Křepelka, Hlusička, Wolf, Jaroš, Suchý
HC Česká Lípa: Holeš - Dostál, Cafourek, Zenk, Jirkovský, Macek, Formánek - Patzenhauer, Jakeš, Adámek, Výrut, Šulc, Bauer, Pekárik, Beneš, Jambor, Příhoda.