Makali, dřeli, ale finále neurvali

Lomnice nad Popelkou /FOTOGALERIE/ - Pro českolipské hokejisty letošní sezona skončila v semifinále play off na ledě HC Lomnice.

11.3.2015

Lomnice - Česká Lípa 8:3.Foto: Zdeněk Matura

Konec. Pro hokejisty České Lípy nadějně rozjeté semifinále play off Krajské ligy mužů skončilo nezdarem: na ledě Lomnice dvakrát podlehli domácímu výběru 3:8 a 1:4.

Přitom první utkání svěřenci Františka Richtera na domácím stadionu vysoko vyhráli (10:6) a následující pátek jeli do Lomnice s vírou, že udělají i druhý krok postupu do finále. Neudělali…

„O našem neúspěchu, dá-li se to vůbec takto nazvat, rozhodly především naše oslabené sestavy v obou zápasech na lomnickém ledu," sdělil Deníku trenér Richter. V pátek mu v sestavě chyběli Preussler a Rašín, v neděli pak i Flekl, Hau a Češka.

„Myslím si, že kdybychom byli kompletní, tak by kluci ten jeden rozhodující zápas k postupu do finále zvládli. I přesto ale musím celý mančaft pochválit, protože ve všech třech semifinálových duelech s favorizovanou Lomnicí kluci předvedli super výkony," zdůraznil Richter a pokračoval: „Všichni ze sebe vymačkali maximum, proto si celý tento náš tým zaslouží velikou pochvalu."

V pátek totiž modrobílý tým nejprve po vysoké výhře 8:3 stav semifinálového souboje srovnal, v neděli obrat dokonal výhrou 4:1. Excelovaly zejména dvě elitní formace, hattrickem se dokonce blýskl kanonýr Martin Vašek.

PÁTEČNÍ 2. SEMIFINÁLE:

Lomnice - Česká Lípa 8:3 (2:0, 4:1, 2:2)

Tradičně vypjatý zápas nabídl hned šestnáct vyloučených hráčů. Tento počet ještě navýšil českolipský Flekl, kterého rozhodčí vyloučili s trestem do konce utkání a pěti minutami navrch. Lomnice byla lepší. Hlavně v první polovině utkání držela otěže ve svých rukách a během půlhodiny se dostala do pětigólového náskoku.

„Předčili jsme soupeře hokejově a přehráli ho. Početné divácké publikum nám pomohlo k vyrovnání série," těšilo vedoucího lomnického klubu Jaromíra Dlouhého.

„Pravdou je, že domácí nás v tomto duelu přehrávali a zvítězili zaslouženě," uznal kouč Richter

Branky a nahrávky: 4. Lemfeld (Karásek), 14. Rudiš (Vala), 23. Vašek (Knap, Martinec), 25. Ješko (Kedršt, Rutkovský), 28. Vašek (Knap, Kedršt), 31. Rudiš (Lemfeld), 48. Kedršt (J. Syrovátka), 55. Vašek (Knap, Kedršt) - 30. Minařík, 44. Holčák, 47. Flekl (Minařík). Rozhodčí: Neťuka - Novák, Touš. Vyloučení: 8:8, navíc Flekl (CEL) 5+OK. Využití: 2:1. Diváků: 101.
HC Lomnice nad Popelkou: Pyrochta - Kuch, Martinec, P. Karásek, Kinčl, J. Syrovátka, Vala - Knap, Kedršt, Vašek - Lemfeld, Rudiš, Drahoňovský - Kotula, Ješko, Rutkovský.
HC Česká Lípa: Karásek - Ulbricht, Binder, Zet, Holčák - Flekl, Minařík, Češka - Zelinka, Hau, Bašek Kučera.

NEDĚLNÍ 3. SEMIFINÁLE:

Lomnice - Česká Lípa 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Rozhodující utkání začalo opatrně. Zaplněná hala si na první gól musela počkat do 25. minuty, kdy se prosadil Bláha. Situace před poslední částí byla otevřená, rychle však rozhodly dvě trefy Kedršta.

Česká Lípa zápas ještě zdramatizovala. Sedm minut před koncem se trefil Holčák a Predátorům stačily dvě branky, aby si vysloužili prodloužení. Pozorná defenziva Lomnice ale žádné drama nepřipustila. Držela soupeře na uzdě a díky Knapovi gólem do prázdné klece korunovala postup.

„Ve třetím semifinále se hrál dlouho bojovný hokej. Měli jsme převahu, ale nedokázali jsme ji gólově zúročit. Zlom přišel ve třetí třetině, kdy rozhodla větší kvalita našeho týmu," chválil Dlouhý.

„Náš gólman Karásek předvedl v tomto utkání famózní výkon, předvedl několik superzákroků a držel nás do poslední chvíle nad vodou," potvrdil českolipský kouč František Richter.

Ve finále se Lomnice postaví libereckým vojákům, kteří ovládli městské derby. Stačili jim k tomu dva zápasy, v pátek svůj postup potvrdili v prodloužení.

Úvodní duel Lomnice sehraje v neděli na ledě soupeře. Naopak pro muže HC Česká Lípa sezona skončila.

Branky a nahrávky: 25. Bláha (Kuch, J. Syrovátka), 45. Kedršt (Knap, Vašek), 51. Kedršt (Vašek, Knap), 60. Knap - 53. Holčák (Minařík). Rozhodčí: Neťuka - Novák, Doležal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváků: 158.
HC Lomnice nad Popelkou: Pyrochta - Kuch, Martinec, Karásek P., Kinčl, Lemfeld, Vala - Rudiš, Syrovátka J., Bláha - Knap, Kedršt, Vašek - Drahoňovský, Ješko, Rutkovský.
HC Česká Lípa: Karásek - Staněk, Bauer, Zet, Ulbricht - Preussler, Minařík, Binder - Šimončič, Holčák, Zelinka - Bašek.

Do finále krajské hokejové ligy postoupila VTJ Liberec

Liberec - Finále krajského hokeje je jasné. Střetnou se v něm týmy Lomnice nad Popelkou a VTJ Liberec. Lomnice vyřadila v semifinále Českou Lípu 2:1 na zápasy (píšeme na jiném místě této strany), VTJ v libereckém derby PSK 2:0.

HC VTJ Liberec - PSK Liberec 3:2 pp (0:1,1:1,1:0 -1:0)

Do odvety semifinále krajské ligy mužů vstoupili opět lépe hráči PSK a již za dvě minuty po úniku Maděry vedli 1:0. Pak však přišla opět série neproměněných šancí hráčů PSK, a tak šli do druhé třetiny pouze s hubeným jednogólovým náskokem. Druhá třetina přinesla velmi svižný hokej se šancemi na obou stranách, ale brankáři obou týmů předváděli spolehlivé zákroky. Nedvídek z PSK si dokonce poradil s trestným střílením Špaka. Skulinku do Tomíčkovy branky si našel Beníšek a PSK vedl o dva góly. Jenže po necelých dvou minutách snížil bratr brankáře VTJ útočník Tomíček.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta druhá, ale tentokrát byl jediným střelcem třetiny Herda z VTJ. Další branky již nepadly, a tak se šlo do prodloužení. V tom byli šťastnější domácí z VTJ, když se již po 16 vteřinách trefil nechytatelnou bombou Svoboda. Rozhodl tedy o tom, že do letošního finále KLM jdou hráči VTJ. Díky postupu HC Lomnice do finále získal tým PSK Liberec bronzové medaile, protože z poražených semifinalistů byl v tabulce po základní části výše.

Branky: 32. Tomíček (Herda, Burkoň), 48. Herda (Burkoň), 61. Svoboda (Herda) - 2. Maděra, 30. Beníšek. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Krejblich. Vyloučení: 4:5, bez využití.
VTJ Liberec: J. Tomíček - Beránek, Duda, Svoboda, Horáček, Zeman - V. Tomíček, Herda, Burkoň - Špak, Šesták, Šnajdr - Psota, Jarolím, Pěnkava.
PSK Liberec: Nedvídek, Černý - Vorel, Šorejs - Zákoutský, Kotrč - Šostý Šebesta, Beníšek - Maděra Ubry, Baran - Mizerík Potocký.

Finále se hraje na dvě vítězná utkání: VTJ Liberec Lomnice (pátek 13. března od 19.15 hodin ve Svijanské aréně), Lomnice VTJ Liberec (pátek 20. března), Lomnice VTJ Liberec (neděle 22. března).

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.