Nutno však říci, že výsledek ani zdaleka neodpovídá průběhu zápasu a nebýt několika neproměněných vyložených šancí, mohlo být skóre o poznání veselejší. Ale i takový je hokej. Šanci na reparát mají českolipské šelmy už ve středu, kdy od 18.00 hostí v prestižním zápase Jablonec.
Promrzlí diváci na zimním stadionu v Sokolově viděli od počátku bojovný výkon svého týmu. Na domácích bylo vidět, že se soupeře nezalekli a hned v první minutě měl šanci Ladislav Veverka, jenže na brankáře Fikrta nevyzrál. Hokejisté uhlířského klubu byli důraznější a hostům dlouho trvalo, než se pořádně dostali do hry.
Poprvé výrazněji zahrozili až v 6. minutě, kdy se v šancích objevili Petrmichl a Peřina, ale ani jeden z nich výtečného Závorku nepřekonali. Domácí hráli v úvodní dvacetiminutovce tři přesilovky a při jedné z nich se v dobré příležitosti ocitl Sopr, který však zblízka zamířil těsně nad. O chvíli později měl dobrou možnost ke skórování Jindřich Růžek, ale podobně jako dorážející Michal Oliverius ztroskotal na Závorkovi.
A tak udeřili Sokolovští. Hostující obrana zcela pozapomněla na modré čáře číhajícího Václava Dobřemysla, který si efektní kličkou vychutnal Fikrta a poslal svůj celek do vedení. Netrvalo dlouho a nejproduktivnější muž aktuálně sedmnáctého celku tabulky udeřil podruhé. Za brankou si počkal na vhodný okamžik, bleskurychle ji objel a zasunul puk podél gólmana. Stejně jako u první trefy mu i tentokrát asistoval Ladislav Veverka, pro něhož to byl taktéž už druhý kanadský bod. Krátce před koncem třetiny mohlo být pro českolipské barvy ještě hůř, ale šanci Nového zneškodnil Fikrt.
Vstup do prostředního dějství přinesl na obou stranách několik zajímavých momentů. Nejprve v obrovské příležitosti neuspěl Mojmír Musil. Následně fauloval unikajícího domácího hráče Mrkvička a rozhodčí Würtherle nařídil trestné střílení. To však Sláma zásluhou jistého zákroku brankářské jedničky Predátorů neproměnil a naděje mužstva na bodový zisk tak stále měla reálné obrysy. Vzápětí ji mohl ještě více oživit Kazatel, ale stejně jako Hudíček trefil pouze hruď připraveného Závorky.
Domácí poté na několik okamžiků sevřeli Predátory v jejich obranném pásmu, ale hosté tento nápor přečkali bez úhony a málem sami udeřili, jenže Drbohlav prováhal vhodný moment ke střelbě a gólman soupeře mu stihl zmenšit úhel tak, že střílející hráč byl prakticky bez šance uspět. Poté dostal trest do konce utkání Vrba, ale ani z přesilovky 5 na 3, která trvala více jak minutu, důležitý kontaktní gól nepadl. Branku vstřelili Českolipští až krátce před závěrem druhé dvacetiminutovky, bohužel však do vlastní sítě. Nahození holandského hráče Ramona Waardenburga nešťastně tečoval za Fikrtova záda Jiří Hanousek – 3:0.
Přesto však hokejisté v bílém nesvěsili hlavy a o výsledek se bili až do poslední minuty. Také gólu se nakonec dočkali. Hned zkraje třetiny napřáhl Michal Nevyhoštěný a vymetl pavučinu Závorkovy klece. Poté přišla na řadu série stoprocentních šancí mužstva z Č. Lípy, avšak ani jedna tolik potřebným druhým zásahem neskončila. Pokus Jiřího Svobody zastavila tyč, Michalové Oliverius a Kazatel úplně osamoceni před sokolovským brankářem selhali. Brankou neskončilo ani několik závarů při přesilových hrách a s přibývajícím časem to stále více vypadalo na překvapivý triumf Baníku. Definitivně o něm rozhodl v 59. minutě Zdeněk Sopr, který své sólo přes polovinu hřiště zakončil přesnou střelou do horního růžku.
V samotném závěru ještě spálil další tutovku Mrkvička a Česká Lípa tak odešla z tohoto střetnutí poražena poměrem 1:4.
K dalšímu utkání nastoupí svěřenci trenérů Carvana a Richtera ve středu 3. prosince na svém ledě proti jabloneckým Vlkům. A půjde o velmi prestižní duel, neboť několik současných hráčů HC Predators v minulosti působilo právě v Jablonci.

Baník Sokolov - Predators Č. Lípa 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Dobřemysl (Veverka), 14. Dobřemysl (Veverka), 39. Waardenburg (Sláma), 59. Sopr (Říha) - 41. Nevyhoštěný (Šulc J., Oliverius). Vyloučení: 13:10 (Vrba 20 min + do konce utkání - Šulc J. 5 + do konce utkání). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Würtherle. Diváci: 628.
HC Predators Česká Lípa: Fikrt - Svoboda, Rašín, Mrkvička, Hanousek, Drbohlav - Šulc J., Oliverius, Kazatel, Nevyhoštěný, Musil, Hudíček, Kašťák, Růžek, Peřina, Peterka, Preussler, Petrmichl.