VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Českou Lípu o víkendu čekají oslavy města

Česká Lípa - /PROGRAM/ Oslavy pořádané k poctě patronů města Petra a Pavla začnou v pátek 23. června. Dopravní omezení pro místní i turisty začne platit od zítřka.

21.6.2017
SDÍLEJ:

Olga Lounová mezi diváky. Foto: Markéta Jankovská

Na hudební program s Olgou Lounovou či Paulie Garandem, seskok parašutistů, ale i klasiky, jako je neckyáda a letní kino na hradě, se mohou těšit návštěvníci Městských slavností v České Lípě.

Tradiční sláva vypukne v pátek 23. června na náměstí T. G. Masaryka, kde si Lípa připomene 680. výročí od první písemné zmínky. Součástí středověkého programu bude dobový jarmark a ukázky řemesel. Příznivci komorní hudby si v 18 hodin mohou v kostele Narození Panny Marie poslechnout několik místních sborů, včetně uskupení z partnerských měst Boleslawiece a Žitavy, která v České Lípě vystoupí poprvé.

Ve 22 hodin se z náměstí rozejde lampionový průvod, jehož kroky povedou na hrad Lipý, kde o půl hodiny později začne promítat letní kino.

Sobotní program zahájí divácky velmi oblíbená neckyáda. Startuje u svárovského mostu v 10.30 hod.

Kromě každoročních akcí si organizátoři připravili i několik novinek. „Návštěvníci by si neměli nechat ujít sobotní seskok parašutistů před hlavním pódiem," říká starostka Romana Žatecká. Seskok bude možné stihnout dvakrát, a to v 10 a 17 hodin.

„Hvězdou slavností bude dirigent a skladatel Varhan Orchestrovič Bauer s téměř dvouhodinovou show filmové hudby," láká Žatecká. Večerní koncert završí ohňostroj. Doprovodný sobotní program bude probíhat také v DDM Libertin na Škroupově náměstí, v knihovně a na hradě Lipý. V neděli bude zdarma přístupná rozhledna Špičák.

Sobotní program:

PÓDIUM U OD BANCO

10:00 The Helicopter
10:30 Bewild
11:00 Honza Dalecký
12:00 Perutě
13:15 Pegas
14:30 Jazzová farma
14:50 Hluchá parta
15:00 Big Band CL
16:30 Paulie Garand
17:45 Olga Lounová
19:00 The Scoffers
21:30 Varhan Orchestrovič Bauer
23:00 Dj Pavel Cejnar

KINO CRYSTAL

Filmový 3D maraton
10:00 Šmoulové: Zapomenutá vesnice
12:00 Mimi šéf
14:00 Kráska a zvíře
17:00 Strážci galaxie
20:00 Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

DDM LIBERTIN

14:00 představení divadla Koloběžka a jazzová kapelu Vlasty Krále.
Hry a soutěže, výtvarnou dílnu nebo fotokoutek.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

9.00 Městské slavnosti v knihovně aneb Co navaříme, to si sníte!
11.00 Divadlo Kejklíř (oddělení dětské literatury)
12.00 – 14.00 Merenda pro duši: literární chuťovky pro labužníky (čítárna)
V sobotu 24. 6. jsou čtenáři osvobozeni od poplatků za upomínky.

HRAD LIPÝ

10.00 – 17.00 Hrad Lipý se stane textilní manufakturou

LETIŠTĚ LADA

vyhlídkové lety nad Českou Lípou

Dopravní omezení

- úplná uzavírka provozu na místních komunikacích v ulicích Boženy Němcové (od ul. Sokolské po vchod na Městský stadion), Sokolská (celá), Erbenova (od křižovatky s MK Sokolská po výjezd z parkoviště OD ANDY) a veřejně přístupných účelových komunikacích parkoviště u OD Banco, parkoviště přilehlé k místní komunikaci Boženy Němcové u KD Crystal a nám. Dr. E. Beneše
od 24. 6. od 6:00 do 25. 6. do 2:00

- částečná uzavírka provozu na veřejně přístupné účelové komunikaci parkoviště přilehlé k místní komunikaci Boženy Němcové u KD Crystal
od 21. 6. od 00:00 do 25. 6. do 21:00

- úplná uzavírka provozu na veřejně přístupné účelové komunikaci parkoviště u OD Banco
od 23. 6. od 00:00 do 25. 6. do 12:00

Objížďka bude vedena 24. 6. od 6.00 do 25. 6. do 2.00 po silnici II/262 ul. Děčínská a U Ploučnice a místní komunikaci ul. Purkyňova v České Lípě.

Po dobu úplné uzavírky nebudou obsluhovány autobusové zastávky Moskevská, Svatého Kříže (není v současné době obsluhována), Erbenova a Sokolská. Místo nich budou jako náhradní zastávky využity zastávky Purkyňova – nemocnice (obousměrně) a u Jezu (ve směru z nádraží). Na autobusových zastávkách Moskevská, Erbenova a Sokolská bude na viditelném místě umístěna informace pro cestující o tom, že tyto zastávky nebudou obsluhovány a o možnosti využití alternativních zastávek.

Autor: Redakce

21.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Rodičům Vladimíře a Lukášovi Markgrafovým z Nového Boru se v sobotu 16. září v 18:01 hodin narodil syn Tobiáš Martin Markgraf. Měřil 49 cm a vážil 3,04 kg.
20

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 38. týdne 2017

„Já jsem nemehlo, skoro nic neumím,“ tvrdí o sobě Ester

Liberecký kraj – Jeden týden válí na prkně, druhý na lyžích. No problem. Pro czechteam.info na sebe prozradila daleko víc.

Novákova družice v Lípě je stále zralá akorát do šrotu

Česká Lípa – Více než rok po zvednutí vlny zájmu o osud kinetické plastiky V. K. Nováka v České Lípě dílo dál chátrá. Město nechává zpracovávat statický posudek. 

Cyklistickou Časovku jednotlivců v České Lípě ovládl Jiří Šorm

Česká Lípa Celkem 107 cyklistů - silničářů na startu hlavní trati a další účastníci v dětských a mládežnických kategoriích. To je bilance Časovky jednotlivců v České Lípě, kterou pořádal Sportovní klub MS AUTO.

Kdo vystřídá Mimoň? O titul letos zabojují tři nádraží z Českolipska

Českolipsko – Již pojedenácté se rozhodne o nejhezčím nádraží České republiky. Vítězem může být Česká Lípa, Doksy nebo i Velký Valtinov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení