VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lípa Musica jde do finále. Hostem žáků českolipské ZUŠ bude letos Dan Bárta

Česká Lípa - Mezinárodní hudební festival nabídl tento týden setkání s Martou Kubišovou. V příštím týdnu vyvrcholí koncerty v Lípě a Liberci.

5.11.2016
SDÍLEJ:

Dlouho vyprodaný byl čtvrteční Poslední recitál legendární zpěvačky Marty Kubišové, která v doprovodu klavíristy Petra Maláska zazpívala v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica v Městském divadle v Novém Boru. Foto: Lukáš Pelech Atelier

Říjnovou nabídku 15. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica uzavřel benefiční koncert pro Nadační fond Ozvěna, na němž hobojista Vilém Veverka a Ensemble 18+ vystoupili v kostele Mariä Himmelfahrt v saském Schirgiswalde, a jehož výtěžek ve výši 19.382,- Kč byl věnován malé nedoslýchavé Elišce a její rodině pro nákup sluchadel.

Na listopad připravila Lípa Musica tři poslední koncertní setkání. Prvním z nich bylo ve čtvrtek setkání s legendou v Městském divadle v Novém Boru. Festival se stal jedním ze zastaveních turné Poslední recitál Marty Kubišové. Doprovodný program k hlavní klasicko-hudební linii festivalu tak letos představil retrospektivní koncert mapující životní kariéru této mimořádné osobnosti české kultury, který byl již řadu měsíců vyprodaný.

Předposlední festivalový projekt, který patnácté narozeninové menu Lípy Musicy nabízí, bude věnován nejlepším talentům českolipské Základní umělecké školy. Mladí žáci se mnohdy poprvé představí na velkých koncertních prknech a navíc budou mít možnost spolupracovat i s renomovaným hostem. Koncert s výmluvným podtitulem Má to smysl! Proběhne v úterý 8. listopadu v Jiráskově divadle v České Lípě.

Po úspěchu loňské premiéry tohoto projektu, na kterém festival Lípa Musica a Základní umělecká škola v České Lípě spolupracovali s klavíristou Petrem Maláskem, v letošním roce do České Lípy zavítá populární zpěvák Dan Bárta, který se již sám koncertně na festivalu v minulosti několikrát představil.

Těmi hlavními hvězdami večera však budou žáci instrumentálních i pěveckých oborů, kteří představí široký repertoár od klasické hudby až po jazz a populární kusy. Sólově zazní klavír (Anežka Marková, Magdaléna Policerová), lesní roh (Michaela Melichová) i trombon (Lukáš Pavljuk) i lidský hlas (Sára Kadlecová), českolipskou ZUŠ však budou reprezentovat i Soubor zobcových fléten, kytarový soubor Golden Strings, Klarinetové či Saxofonové kvarteto nebo pěvecké duo Marie Němcová, Karolína Wildmanová. Program vyvrcholí vystoupením českolipské chlouby, kterou je Jazzová farma.

Oslavy 15. výročí festivalu završí 10. listopadu dlouho očekávaný galakoncert České filharmonie, která se po 45 letech vrátí do Liberce, a to ve spolupráci se světově proslulým dirigentem Semjonem Byčkovem a francouzským klavírním duem sester Labéqueových. Tóny Čajkovského Manfreda a Poulencova Klavírního dvojkoncertu tak završí letošní oslavy Lípy Musicy. Po dlouhých jednáních, a hledání termínu se tak podařilo připravit událost minimálně severočeské kulturní sezony, která hudební nabídku Liberce přiblíží světovým metropolím.

Spojení České filharmonie a dirigenta Byčkova za poslední sezóny vešlo již v obecnou známost a dočkalo se pozitivního ohlasu. Unikátní klavírní sesterské duo do České republiky zavítá po 20 letech od jejich pražskojarního debutu v roce 1996. Na závěrečný koncert festivalu, který je příslibem události severočeské kulturní sezóny, je k dnešnímu dni v prodeji posledních 30 vstupenek!

Autor: Redakce

5.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soud. Ilustrační foto.

Za zpronevěru tankovací karty hrozí cizinci vězení

Dětskou pohotovost v českolipské Nemocnici s poliklinikou nově pacienti naleznou v přízemí Dětské polikliniky.

Dětská pohotovost se přestěhovala na polikliniku

„Perník“ měli vařit i pod Bezdězem. Teď jsou u soudu

Liberecký kraj – Krajský soud v Liberci začal včera rozplétat rozsáhlou „pervitinovou“ kauzu.

KRÁTCE: Z domu zmizely starožitnosti. V Jablonném začala oprava silnice

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Chtějí od Lípy 4 roky nájem zdarma

Česká Lípa – Finanční výbor doporučil Radě města České Lípy odpuštění čtyřletého nájemného za to, že si nájemce provozovnu opravil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení