o je Červená kniha, která vyšla 13. října také v českém vydání v nakladatelství Portál a která bude hlavním tématem debaty v Knihkupectví Jaroslava Fryče v úterý 30. listopadu od 18.30 hodin. Nad jedinečným dílem mohou návštěvníci debatovat s editorem a psychologem Petrem Zachem a šéfredaktorem nakladatelství Portál Zdeňkem Jančaříkem.

V průběhu mnoha let prožíval C. G. Jung sny, vize a fantazie a ztvárňoval je ve svém deníku, v unikátním ilustrovaném odkazu, v knize velkého formátu, jsou umělecky a barevně propracované a Jungem vlastnoručně podepsané. Kniha obsahuje kromě písemných záznamů také více než 200 celobarevných autorových obrazů.

Rukopis vázaný v červené kůži pojmenovaný Liber Novus nebo také Červená kniha ležel od smrti svého tvůrce v trezoru švýcarské banky. Jungova rodina v obavách z kompromitace odmítala jakékoli návrhy na zveřejnění. Až v roce 2000 se britskému historikovi lékařství Sonu Shamdasanimu podařilo domluvit se s dědici na pořízení faksimile původního Jungova rukopisu a jeho vydání, doprovozeném zasvěceným komentářem a překladem původního textu.

Carl Gustav Jung

Jung se narodil 26. července 1875 ve městě Kesswil ve Švýcarsku a zemřel 6. června 1961 v Küsnachtu. C. G. Jung byl významným psychologem a psychoterapeutem, zakladatel analytické psychologie. Jeho přínos psychologii spočívá v pochopení lidské psychiky na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filosofie. Má významný podíl na zkoumání příčin a léčbě schizofrenie.

Od roku 1913, po sérii apokalyptických snů a vizí, se věnoval především zdokonalování své techniky, jak promlouvat se svým nevědomím. Navazuje tak na své rané zážitky z dětské imaginace.