VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum představuje své přátele

Česká Lípa - Netradiční výstavu otevřelo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Věnovalo ji klubu svých přátel, který si v sobotu připomněl výročí čtvrtstoletí od obnovení své činnosti.

28.11.2011
SDÍLEJ:

Výstavu plnou fotografií a dokumentů, věnovanou Klubu přátel muzea, otevřeli v České Lípě v sobotu.Foto: Deník/Vít Černý

Klub se zaměřuje na vlastivědnou práci, pořádání výletů a shromáždil už množství dokumentů a fotografií, které návštěvníci na výstavě uvidí. Výstava bude přístupná do konce roku.

Klub přátel muzea vznikl v roce 1967, jeho činnost však skončila začátkem 70. let s nástupem normalizace. Byl totiž tehdy ve městě jedním z posledních sdružení svobodně a nezávisle smýšlejících lidí se zájmem o historii a umění. Obnovit se jej podařilo v roce 1986 a nyní má 155 členů. Je součástí Vlastivědného spolku Českolipska.

„Hlavní důvod k uspořádání výstavy byl trochu bilancovat situaci a vývoj tohoto spolku, který je největší ve městě,“ uvedl historik českolipského muzea Ladislav Smejkal. Výstava podle něj má dokumentární ráz. „Asi tak 40 procent výstavy jsou fotografie sebrané z různých výletů. Ne nahodile, ale sestavené tak, aby ukazovaly různé typy našich poznávacích zájezdů,“ dodal historik muzea, který současně klub jeho přátel vede.

Členové spolku organizují výlety na zajímavá místa, například do rodišť významných osobností nebo do literárních památníků, a navštěvují zapomenuté památky či místa s duchovní tradicí. Pořádali sérii zájezdů do nejzazších koutů Libereckého kraje. Klub přátel muzea každoročně pořádá téměř tři desítky akcí. Ve městě se podílí i na organizování shromáždění při významných výročích, jako jsou 28. říjen, 8. květen či výročí narození prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Autor: ČTK

28.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Věřím, že já pro vás komik z Prahy nejsem a nebudu, odpověděla Michaela Marksová

Liberecký kraj – Přinášíme výběr dotazů, které jste včera kladli v online rozhovoru Michaele Marksové.

OBRAZEM: Běžci za nový úsměv podpořili pacienty s rozštěpem

Česká Lípa - Pro dobrou věc běželi jako o život. Českolipský městský park ožil v sobotu odpoledne akcí, která nese název Běh za novým úsměvem.

ANKETA: Obnovili byste povinnou základní vojenskou službu?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení