VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochutnejte divadlo během čtyřdenní dílny

Liberec - Stejně, jako v loňském roce, tak i letos se koncem prázdnin uskuteční v Malém divadle letní divadelní dílna Ochutnejte divadlo.

27.7.2016
SDÍLEJ:

Divadlo. Ilustrační snímek.Foto: Deník

Profesionální tanečníci, herci a hudebníci zasvětí účastníky dílny do základů tanečních, dramatických a hudebně-rytmických technik, poznáte zákulisí i jeviště Divadla F. X. Šaldy i Malého divadla

Dílna je pro všechny od 10 do 99 let a bude probíhat od 25. do 28. srpna.

CELKEM 21 LEKCÍ

„Celkem v průběhu celého týdne absolvují účastníci jedenáct tanečních lekcí, šest lekcí dramatických a čtyři lekce bubenické, dále se pak seznámí se zákulisím Malého divadla, budou mít i jedinečnou možnost prohlédnout si Divadlo F. X. Šaldy," vyjmenoval Jakub Kabeš z marketingového oddělení Šaldova divadla.

Ve čtvrtek a pátek budou divadelní dílny začínat od 14 hodin. V sobotu a v neděli budeme začínat už v 9 hodin dopoledne.

PESTRÝ PROGRAM

Jednotlivé dny se budou lišit svojí náplní a pestrostí. „Celotýdenní maratón pak zakončíme závěrečným večírkem, kde účastníci předvedou, co se naučili, zároveň se předvedou i lektoři a členové souborů divadla v krátkých úryvcích z repertoáru divadla," řekl Kabeš.

Vstupenky bude možné zakoupit v pokladně Divadla F. X. Šaldy v průběhu celého týdne, kdy bude dílna Ochutnejte divadlo probíhat nebo přímo na místě před samotným závěrečným večírkem. Následovat bude možnost diskuze, volná zábava. Součástí celého týdenního workshopu bude i sobotní open air představení před radnicí na Náměstí Dr. E. Beneše ve večerních hodinách.

O účastníky divadelní dílny se budou starat lektoři: Rory Ferguson a Mischa Hall free style contemporary dance, Šárka Brodaczová lyric contemporary dance, Markéta Coufalová dramatická dílna, Sergej Grigorenko bubenická dílna.

CONTEMPORARY DANCE

Současný tanec kombinuje techniky baletu a moderních technik, z nichž vychází. Tanečníci usilují o podřízení techniky a pohybu hlavní myšlence a celkovému projevu, technika staví na práci s těžištěm, jeho posuny mimo osu, kontrolovanými pády, pomalými a rychlými pohyby, stejně jako s abstrakcí v taneční řeči. Náplní výuky Contemporary dance je také technická všestrannost, objevování nových možností a hranic tance a hledání jeho podstaty v nejčistší formě. Hodinu začínáme warm-upem (rozcvičení), dále protažení, procvičení taneční techniky a nakonec vše spojíme do krátké choreografie. Choreografie může být více lyrická, dynamická, streetová, latin, muzikálová atd.

DRAMATICKÁ DÍLNA

Bude zaměřena na rozvíjení smyslového vnímání, představivosti a základních pohybových dovedností vycházejících z temporytmických cvičení a imaginace. Jedna z lekcí bude věnována též jevištní řeči a práci s textem. Těžiště poslední lekce bude v divadelní improvizaci.

PROGRAM

Čtvrtek 25. srpna

14:00 sraz na vrátnici MD, zahájení

14:30 16:00 lyric contemporary dance

16:30 18:00 free style contemporary dance

18:30 20:00 dramatická dílna

Pátek 26. srpna

14:00 15:30 free.style contemporary dance

16:00 17:30 dramatická dílna

18:00 19:30 lyric contemporary dance

Sobota 27. srpna

09:00 11:00 bubenická dílna

11:20 12:50 lyric contemporary dance

13:30 15:30 dramatická dílna

15:50 17:20 free style contemporary dance

18:00 19:00 prohlídka DFXŠ

20:00 open air představení na náměstí Dr.E.Beneše

Neděle 28. srpna

09:00 11:00 bubenická dílna

11:20 12:20 lyric contemporary dance

12:40 13:40 free style contemporary dance

14:00 15:00 dramatická dílna

15:30 18:00 příprava závěrečného programu, svícení, generální zkouška

19:00 závěrečný večírek a dále pak volná zábava v klubu divadla

…po celou dobu, kdy budou jednotlivé dílny probíhat, budou mít účastníci k dispozici klub MD, kde se bude možné občerstvit, relaxovat …

BUBENICKÁ DÍLNA

Společně s členy známého souboru bicích nástrojů ARIES si vyzkoušíte hru na malé a velké bubny, percussion a naučíte se různé rytmy.

Autor: Hana Langrová

27.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie rozdávala v rámci akce Řídím, piju nealko nealkoholická piva. Akce má upozornit na vzrůstající počet nehod, kdy jsou řidiči pod vlivem alkoholu.

Opilců za volantem přibývá

Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Krajské fotbalové soutěže na startu

Liberecký kraj - Krajský přebor jen ve dvanácti, I. B třídy opět ve čtrnácti účastnících. Takový je start krajských soutěžích, které řídí Liberecký krajský fotbalový svaz (LKFS).

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Liberecký kraj – Celkem 43 092 obyvatel Libereckého kraje starších 15 let čelí exekuci.

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení