VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Znovuobnovení Psí vojáci pomohou v Kacanovech autistům

Kacanovy, Turnov /ROZHOVOR, VIDEO/ - V Kacanovech u Turnova opět pomohou dobré věci. Tentokrát pořádají koncert znovuobnovené kapely Psí vojáci. Výtěžek z akce jde na podporu občanského sdružení Slunce všem, které se věnuje péči o dospělé s autismem. Rozhovor s Janem Bílým z občanského sdružení Radosti a frontmanem Ovčiech Kiahní o benefičním koncertu Psích vojáků v Kacanovech.

14.1.2013
SDÍLEJ:

PSÍ VOJÁCI. Kapela nyní hraje ve složení Filip Topol, David Skála a Jan Hazuka.Foto: www.psivojaci.cz

Znovuzrozená kapela Psí vojáci přijede o víkendu do Kacanovu u Turnova. Nezahraje tu pouze řadový koncert, ale pomůže i dobré věci.

Více o benefičním koncertu nám v rozhovoru prozradil Jan Bílý z kapel Ovčie Kiahně a Dědkové a zároveň dobrovolník z občanského sdružení Radosti všem.

Koncert Psích vojáků bude u vás v Kacanovech opět benefiční? Čemu chcete pomoci tentokrát?

Legendární kapelu Psí Vojáci můžete vidět a slyšet v Kulturním domě v Kacanovech v sobotu 19. ledna od 20 hodin. Výtěžkem podpoříme občanské sdružení Slunce všem, které se věnuje péči o dospělé s autismem. Jde o jediné zařízeného svého druhu v Libereckém kraji.

Jak je to vlastně s tím koncem Psích vojáků. Loni chtěli končit, teď se dali zase dohromady?

Skupina se nedávno dala po delší odmlce zase dohromady v sestavě Filip Topol, David Skála a Jan Hazuka. V letošním roce ji čeká série koncertů v malých klubech i ve velkých halách.

Kromě hlavní kapely tam hraje i nějaká další, představte ji trošku, co hraje za muziku? Vaši Ovčie Kiahně ani Dědkové nevystoupí?

Po hlavní kapele vystoupí kapela Rozumbrothers, která se pohybuje mezi alternativou a popem. Ovčie Kiahně ani Dědkové tentokrát nevystoupí, ale budou pracovat na místě ku prospěchu této bohulibé akce.

Co vaše předchozí benefiční koncerty, na co jste vybírali a v jaké míře jsou lidé ochotni pomáhat?

Obecně lze říct, že lidi jsou ochotni pomáhat.

Výtěžek koncertu z ledna 2012 skupiny Garage ve výši 15.000 Kč byl zaslán na podporu klientů Domova pod Skalami Kurovodice.

Výtěžek z akce 10.000,- Pro Svobodný Tibet z května 2012 putoval již potřetí na roční školné tibetského chlapce Rabgyala.

Téměř 20.000 Kč zisku z festivalu Festival Bez Plotů Kurovodice putoval ve prospěch kurovodických pacientům. Cíl přinést jim zábavu, prožít společně pěkný den a získat finance pro potřeby klientů Domova Pod Skalami se povedlo naplnit.

PSÍ VOJÁCI, after party: RozumBrothers

benefiční koncert

Kdy: sobota 19. ledna od 20 hodin

Kde: Kulturní dům Kacanovyokres Turnov

Vstupné: 170 Kč v předprodeji, 200 Kč na místě

Výtěžek z koncertu pomůže autistům ze sdružení Slunce všem.

Vzpomínám si na festival Pohoř Open Air, na kterém se vybíralo pro děti z domu bez oken.

Celý program Pohoř Open Air proběhl jako benefiční akce na podporu dětí, kterých se loni na podzim ujala rodina Zajícových. Na sobotní odpoledne 4. srpna se náves na Pohoři proměnila v malý festivalový areál, kam se přišlo společně pobavit na sto čtyřicet přátel a dětí z okolí.

Již pátý ročník divadelního a hudebního festivalu svými vystoupeními podpořili Divadelní spolek Jirásek z Olešnice, hudební skupiny Gone shootin' a Dědkové. Pro děti byly připraveny různé aktivity jako malování, jízda na koni, střelba ze vzduchovky a scénky klaunského tria Kabaret z ráje.

Kolik se na festivalu vybralo a jak se vydařila společná dovolená dětí s jejich novou rodinou?

V současné době se rodina stará o tři starší děti, mladší dvě jsou v péči u svých prarodičů. Organizátoři akce Radosti o.s. předají Zajícovým 18.000 Kč jako příspěvek na první společnou dovolenou pro všech pět dětí. Nová rodina následně v září 2012 strávila krásných 14 dní na ostrově Krk v Chorvatsku, děti poprvé a snad ne naposledy viděly moře.

Máte rozjeté i další benefiční projekty?

Chystáme několik akcí. Program zatím dolaďuji. Pouze u Kurovodic známe headlinery. Letos nás čeká sedmý ročník Vítání jara pro děti 23. března. Rovněž sedmý ročník Festivalu pro svobodný Tibet, který se uskuteční 18. května.

Hlavní kapely známe zatím jen u druhého ročníku festivalu Bez plotů Kurovodice. Koná se 8. června a zahraje zde Vltava, Ovčie Kiahně a mnoho dalších skupin. Festival Pohoř Open Air se dočkal 6. ročníku a připravujeme ho na 3. srpna. Dále chceme uspořádat soutěže ve střelbě a bojovou hru pro děti.

VIDEO

Autor: Hana Langrová

14.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.

Recept na dlouhověkost? Pracujte s láskou a ne pro peníze

Nový Bor – Anna Hejná z Nového Boru ve středu oslavila neuvěřitelných 103 let. Obklopená svými kamarádkami, pečovatelkami i zástupci města vyprávěla o svých vzpomínkách i zájmech. 

Zoo hledá historické fotky se slony

Liberec – Máte doma fotku vaší babičky, jak pózuje před slony v liberecké zoo? Teď máte příležitost se podělit o tento rodinný skvost i s ostatními.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení