Do nedělního večera si florbalisté České Lípy vychutnávali pocit vedoucího týmu 1. ligy, kam se v sobotu vyšplhali po vydřeném vítězství 5:3 nad FbK Svitavy.

V neděli se totiž ještě dohrávalo 21. kolo prestižním zápasem mezi Královskými Vinohrady a dosavadním lídrem tabulky z Litvínova. Ten nakonec skončil výhrou domácích 8:7 v prodloužení a díky bodu, který hosté z Litvínova uhráli, nakonec posunuli Českou Lípu na druhé místo.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa FbK Svitavy 5:3

Domácí začali aktivněji, ale když své příležitosti neproměnili, nabídli hostům v polovině I. třetiny luxusní dvougólové vedení. Nejprve se během necelých dvou minut dvakrát prosadil svitavský Aleš König 0:2.

Českolipští snížili ve 13. minutě zásluhou Štěpána Slaného, jenže Svitavy za dvě minuty navýšily skóre na 1:3, přestože domácí celek byl kombinačně lepší. Kontaktní gól vstřelil až dvě minuty před koncem této části Lukáš Mlejnek, jemuž nahrával Jakub Jirsa 2:3.

Nápor FBC pokračoval i na začátku prostřední třetiny. Hosté statečně bránili, avšak pouze do 28. minuty, kdy srovnal Štěpán Slaný 3:3. Kýžený a zasloužený obrat před 140 věrnými fanoušky zařídil Radek Bezouška čtyři minuty před druhou pauzou.

A pátou trefu, po které měla Lípa tříbodovou jistotu, zajistil Radovan Vnuk 5:3.

Česká Lípa tak dosáhla zisku 45 bodů a příští sobotu přivítá Paskov.

Ohlasy po utkání

„Splnili jsme si cíl, se kterým jsme do utkání nastoupili a domácí potrápili. Výsledek odpovídá průběhu předvedené hry a gratulujeme soupeři k vítězství," uvedl Lubomír Kocourek, lodivod svitavského družstva.

Domácí kouč Jiří Stožický pouze sdělil: „Děkujeme divákům za to, že i přestože byl v televizi zápas českého národního hokejového týmu, tak nás přišli podpořit. Ale náš výkon nebyl ideální."

Statistiky zápasu

Branky: 13. Štěpán Slaný, 18. Lukáš Mlejnek, 28. Štěpán Slaný, 36. Radek Bezouška, 49. Radovan Vnuk - 10. Aleš König, 11. Aleš König, 15. Josef Prudil. Rozhodčí: Milan Baloun - Lukáš Čížek. Vyloučení: 0:2 + Vladislav Doseděl 10. Využití: 0:0. Diváků: 141. Zásahy brankářů: Ondřej Knol 4, Ivan Ponomarev 27 - Jiří Skácelík 25. Třetiny: 2:3, 2:0, 1:0.