2:0 pro Lípu! Hráči FBC splnili roli favorita na výbornou

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Snový začátek čtvrtfinále play off pro florbalisty České Lípy. Na zápasy vedou nad Brnem 2:0.

9.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 10.3.2015

2. zápas: FBC BRZDY CZ Česká Lípa - FBŠ Hattrick Brno 7:2.Foto: Deník/Vít Černý

Na domácí půdě si českolipští hráči o víkendu dvakrát poradili se svým čtvrtfinálovým soupeřem z Brna a na jih Moravy pojedou následující víkend pro rozhodující bod.

Česká Lípa byla v úvodu sobotního zápasu aktivnější, jenže paradoxně ve 14. minutě prohrávala 0:2. Ještě do přestávky však hostitelé snížili, Slaný přenechal míček Milanovi Tichému, který přesnou střelou zkorigoval stav. Na začátku druné části Brno náskok ještě navýšilo, pak už ale skórovali jen domácí.

Českolipský obrat započal Štěpán Slaný, který ve 32. minutě sólovou akcí snížil a o minutu později vyrovnal Karel. Stejný hráč se prosadil na začátku závěrečné třetiny a poslal domácí do vedení. S blížícím se koncem utkání si Brno vyžádalo oddechový čas, ale na možný obrat se nakonec nezmohlo, naopak popáté inkasovalo. Tichý přenechal míček Dominiku Jansovi, který se obtočil kolem svého soupeře a zvýšil na 5:3.

Čtyřgólový náskok

Sobotní večer probíhal za relativně vyrovnaných podmínek, ovšem v neděli domácí nenechali nic náhodě a už v průběhu první dvacetiminutovky si vybudovali čtyřgólový náskok. Druhá perioda byla vyrovnaná, Hattrick zlepšil hru, ale na víc než jeden gól se nezmohl, a tak do třetí třetiny měla Česká Lípa pořád dostatečný náskok. Ten pak domácí ještě navýšili v podání Baudische, jenž zužitkoval přihrávku od Slaného, následně skóre na 6:2 zkorigoval Plachý, ale poslední slovo měla Lípy, konkrétně obránce Tichý 7:2.

Domácí měli ve sportovní hale jasnou převahu a před více než třemi stovkami fanoušků slavili druhou výhru!

„Nedělní zápas byl z naší strany o poznání vydařenější, byli jsme na tom fyzicky mnohem lépe, což se na výkonu i výsledku projevilo," konstatoval pro Deník českolipský zadák Milan Tichý. Na otázku, čím si vysvětluje lepší fyzičku českolipského týmu, odpověděl: „Jednoznačně je to díky našemu kondičnímu trenérovi Jaroslavu Hochmutovi, protože správně načasovaná fyzická kondice je pro zápasy v play off důležitý prvek. A právě asi také proto bylo Brno v neděli o dost unavenější, nežli v sobotu."

Trenér hostů David Nerud po druhém střetnutí uznal, že Lípa vyhrála zcela zaslouženě, a Dan Koubek, sportovní manažer A-mužstva Hattricku, pro Českolipský deník uvedl: „Už jenom to, že jsme se dostali až do play off, považuji za velký úspěch. Tím pro mě, nadneseně řečeno, sezona skončila a už se pomalu připravujeme na tu nadcházející."

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBŠ Hattrick Brno 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Branky a asistence: 17. Tichý (Slaný), 32. Slaný, 33. Karel (Novák), 49. Karel (Novák), 58. Jansa (Tichý) – 13. Houbal (Houšť), 14. Houšť (Houbal), 25. Habr (Houšť). Rozhodčí: Sochůrek, Šuvada. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 304.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBŠ Hattrick Brno 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)

Branky a asistence:2. Novák (Vnuk), 5. Mlejnek (Bezouška), 15. Novák, 16. Slaný, 27. Hřebřina (Jansa), 49. Baudisch (Slaný), 53. Tichý (Vnuk) – 39. Vojtíšek (Kopřiva), 52. Plachý (Habr). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 331. Stav série: 2:0.

Letošní sezona ale ještě zdaleka neskončila pro muže z České Lípy!

Českolipský tým čeká v sobotu třetí duel v Brně, kam pro své fanoušky klub vypraví autobusy. Jeden už je naplněný.  Pokud se naplní i druhý, který má kapacitu 49 míst, tak do Brna pojedou hned dva autobusy. Místo v autobuse si můžete rezervovat buď na události na Facebooku, na emailové adrese beccidario@gmail.com nebo na telefonním čísle 720 511 506.

9.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.