2. liga juniorů: Mladým florbalistům FBC Česká Lípa se dařilo napůl

Česká Lípa - Do mistrovských zápasů v nové sezoně naskočili i českolipští florbaloví junioři. Ti se představili ve druhé nejvyšší soutěži po smolném pádu z juniorské extraligy.

5.10.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Hned v prvním utkání nastoupili proti spolufavoritovi z Chomutova, se kterým prohráli 2:4. Ve druhém duelu si českolipští mladíci snadno poradili s Karlovými Vary.

FBC Autodrom Česká Lípa - FBC 98 Chomutov 2:4

Souboj dvou kandidátů na postup do baráže byl téměř celý zápas naprosto vyrovnaný, Česká Lípa se mohla radovat již ve 2. minutě, když Šeberův nához dorazil Jansa. Chomutov dokázal rychle reagovat, ihned po buly vzal na sebe zodpovědnost Štěrba, prošel po pravém křídle a prostřelil Malce 1:1.

Na další slepené branky se čekalo do 9. minuty, nejprve o sobě dal vědět Chomutov zakončením Andrleho, o pár vteřin později úřadovalo duo Mach Jansa, první jmenovaný otřel svůj bekhend pomocí všech tyček Šantorovy klece 2:2. Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný florbal se zajištěnou obranou, nikdo se tak nemohl divit, že třetinové skóre zůstalo nezměněno.

Do poslední části vstoupila aktivněji Česká Lípa, zatlačila Chomutov na vlastní obranou půlku a odstřelovala jejich brankáře, ten si však v sobotu vybral svůj šťastný den, postavil branku na správné místo a i díky několika tyčím doslova vychytal výhru svému týmu. Chomutov totiž dokonale využil heslo, nedáš dostaneš a po dvou rychlých kontrech otočil výsledek zápasu pro sebe na konečných 4:2!

FBC Autodrom Česká Lípa - FB Hurican Karlovy Vary 7:3

Ve druhém utkání sezóny si českolipský tým nechtěl připustit žádné komplikace a jít si rázně za tříbodovou výhrou. Komplikace přišly však hned na začátku, ve čtyřicáté vteřině se prohnal obranou Horký a poslal Západočechy do vedení. Favorit utkání však v první třetině výsledek rychle otočil, nejprve využil přesilovou hru Hřebřina, poté se trefila obě pravá křídla, nejprve Kubíček a poté po krásném odskoku o tyčku Nápravník, 3:1.

Ve II. třetině ještě vykřesaly jiskřičku naděje Vary, když z přesilovky potrestaly tvrdý zákrok Šebery. I průběh druhé části však dopadl jako ta první, Lípa vstřelila opět tři branky, o dvě se postaral Hřebřina, který tak zkompletoval hattrick, a o jednu benjamínek týmu Matějíček. V poslední části byly k vidění dvě branky, Mach a Olivierus upravili skóre na konečných 7:3.

Více než dva trefy však bylo zajímavé sledovat souboj hostujícího brankáře, reprezentanta Helikse a forvarda Jansy. Heliks i přes sedm obdržených branek zachytal famózně a v závěru si několikrát vychutnal českolipského střelce.

Sestava a body České Lípy: Malec, Nerad - Šebera (0+1), Vojíř, Pastor (0+2), Kotera (0+1) - Mach (2+0), Jansa (1+3), Kubíček (1+0), Nápravník (1+0), Hřebřina (3+0), Matějíček (1+1). Trenér: Štěpán Slaný, Jiří Nágr.

5.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.