Atleti Lípy na startu nezaspali

Česká Lípa - Halová sezona se teprve rozjíždí, ale českolipští atleti o sobě dávají hlasitě vědět.

12.1.2017

Ilustrační fotoFoto: archiv

Po úspěšném startu žactva na Pomerančovém mítinku se do závodění zapojili i atleti vyšších kategorií.

Mezi vánočními svátky uspořádali liberečtí atleti tradiční silvestrovskou halu, ve které převažují méně obvyklé disciplíny. Výborné výsledky zaznamenali českolipští běžci v běhu na 12 minut. Nejlepšího výkonu dosáhl Ondřej Chour, který zvítězil výkonem 3983 metrů. I když vysněná „čtyřka" odolala, jedná se o velice kvalitní výkon.

Nejlepším mladším žákem byl Petr Stránský, který zaběhl 3120 metrů.

V kategorii žen Českou Lípu zastupovala pouze Alena Bouchnerová, která výkonem 2439 obsadila desátou příčku.

Vylepšil rekord

Na pořadu bylo i několik běžných disciplín. Zde se blýskl ve vrhu koulí Jan Effler, který výrazně vylepšil dorostenecký halový rekord AC Česká Lípa, když zvítězil výkonem 14,64 m. Třetí v kategorii žen byla Alena Bouchnerová výkonem 7,88 m.

Uplynulou neděli pořádalo českolipské gymnázium společně s AC Česká Lípa Českolipského Kvakoše, tradiční závod ve skoku vysokém, který je určen především mládeži. A ta se činila. V kategorii potěr byla nejlepší Kateřina Křenčilová výkonem 75 cm, mezi nejmladšími žákyněmi zvítězila Anna Černínová se 115 centimetry, prvenství mezi mladšími žákyněmi si osobním rekordem 133 cm zajistila Lucie Peškařová a výborných 150 cm zdolala vítězka kategorie starší žákyně Vendy Ryšavá.

Vítězkou kategorie žen se stala Patricie Malá výkonem 155 cm. Mezi nejmladšími žáky vyhrál Petr Liksomr výkonem 110 cm, mladší žáky Michal Tregler (125 cm) a v kategorii st. žactva skočil nejvýš (145 cm) Jan Černý.

Chybel Josef Adámek

Jediné vítězství, které putovalo mimo Českou Lípu, a to do AC Jablonec, bylo v mužské kategorii, kde zvítězil Vítek Monzar. Tomu k vítězství nahrál fakt, že nestartoval nejlepší českolipský výškař Josef Adámek, jenž se ve stejný den účastnil v bavorském Clarholzeru kvalitně obsazeného výškařského mítinku, kde skončil osmý s výkonem rovné dva metry.

Atleti však nezávodí jen pod střechou, ale i venku. Jedná se především o běžce. A ti se sešli v Doksech na tradičním Běhu okolo Máchova jezera. Na trati dlouhé 12,5 kilometru v kategorii muži A obsadil třetí místo Tomáš Třešňák výkonem 47:35 min., mezi „čtyřicátníky" byl čtvrtý Jaroslav Jíra (49:11) a mezi „šedesátníky" s přehledem zvítězil Zdeněk Bufka.

Zajímavé pro AC byly ženské kategorie, konkrétně dorostenky. Zde měl českolipský klub dvojnásobné zastoupení. První byla Adéla Veselá za 52:10 min. a druhá doběhla Štěpánka Bisová za 52:15 min. Tyto výborné výkony je vynesly na čelo ženských kategorií i absolutně.

CENNÁ ZKUŠENOST

Adéla Veselá poté startovala v italském městečku San Giorgio su Legnano, kde se konal 60. ročník kvalitního přespolního běhu. Adéla obsadila v kat. juniorek na šestikilometrové trati pěkné 7. místo. Juniorky startovaly společně se ženami, kde zvítězila stříbrná medailistka v běhu na 5000 m z olympijského Ria Hellen Obiri, před vítězkou z téže olympiády v běhu na 1500 m Faith Chepyegon, třetí byla Agnes Tirop, mistryně světa v přespolním běhu. Takže se jednalo o velice zajímavou zkušenost pro tuto mladou závodnici.

Včera odjela skupina závodníků do Jablonce na Atletickou středu a o víkendu se již budou rozdělovat první krajské medaile na chůzi a vícebojích.

Miloslav Sviták

12.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kam o víkendu za fotbalem

Policisté a celníci při kontrolách.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.