Atleti vybojovali bronzové místo

Jablonec nad Nisou - Závěrečné kolo krajského přeboru atletických družstev mužů a žen se konalo v Jablonci nad Nisou.

13.9.2015

Muži AC Česká Lípa jeli k soutěži s úmyslem udržet třetí místo, což se s přehledem podařilo.Foto: archiv AC

Muži AC Česká Lípa jeli k soutěži s úmyslem udržet třetí místo, což se s přehledem podařilo. Nebýt ale zaváhání ve třetím kole, kde byli muži až čtvrtí, mohlo být konečné umístění ještě lepší, neboť v posledním kole českolipští atleti obsadili druhé místo, tedy stejně jako v prvním a čtvrtém kole.

Největší oporou byl Josef Adámek, který s přehledem vyhrál trojskok výkonem 13,53 m, skok vysoký za 175 cm a běh na 110 m překážek za 17,33 s. Poté ještě běžel s Bártou, Bělou a Stupkou ve štafetě na 4x100 m, která byla třetí, takže nasbíral 35 bodů.

O čtyři body méně si připsal Patrik Stupka. Vyhrál skok o tyči s 350 cm, druhý byl v hodu oštěpem (48,87 m) a druhý i na 110 m překážek.

Třetím nejpilnějším bodujícím z českolipských borů byl Jan Videcký. Ten byl druhý v běhu jak na 800 m, tak na 3000 m a třetí příčku obsadil v běhu na 110 m překážek, takže si připsal 27,25 bodu.

Dvaadvacet bodů vybojoval Filip Běla, jenž si nejlépe vedl v běhu na 100 m, kde byl druhý. Miloslav Sviták přidal 21,25 bodu, když mimo jiné byl třetí v tyči. Tomáš Hlubuček získal 19,25 bodu, nejlépe si vedl v trojskoku, kde byl třetí atd. V tomto kole bodovalo celkem 12 závodníků, v celé soutěži získalo alespoň nějaký bod 25 atletů. Největšími oporami byli tři junioři:Josef Adámek, Patrik Stupka a Filip Běla.

B-družstvo žen obsadilo v tomto kole 4. místo, celkově bylo páté. Nejvíce bodů tentokrát získala Štěpánka Bisová, která byla 2. v běhu na 800 m (osobní rekord 2:33,51 min.) a byla 4. ve skoku o tyči. Druhá, co do zisku bodů skončila Pavla Loudová, vítězka běhu na 3000 m v čase 11:58,46 min., a třetí Alena Svitáková (2. místo v tyči).

Ženám letos soutěž skončila, a tak se pozornost upře na mládežnické kategorie. Již zítra jede do Liberce družstvo děvčat bojovat o co nejlepší umístění na Mistrovství Čech družstev v kategorii dorostenky.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

FOTO, VIDEO: Hasičská fontána v novém hávu nadchla stovky diváků

Nový Oldřichov – Více jak třicet let má v Novém Oldřichově tradici unikátní hasičská fontána. O víkendu se na ní přijely podívat stovky diváků z celého Českolipska.

Kladno si veze od Ploučnice všechny body

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Měli to dobře rozehrané, po 20 minutách vedli českolipští fotbalisté nad Kladnem 1:0.