Počasí hrálo v obou případech podstatnou roli při výkonech všech zúčastněných borců. Družstvo mužů a lehce oslabené B-družstvo žen v sobotu ukázaly svoji kolektivní sílu a shodně dosáhly na pěkná šestá místa (neoficiálně). U jednotlivců se těžko někdo vyzdvihuje, protože každý bod hraje svoji roli, přesto se asi nikdo neurazí, když se v ženském družstvu vyzdvihnou ty nejmladší.

Parádní formu ukázala zejména ještě žákyně Jana Trčová, která v běhu na 400 m překonala více jak o 2 s. osobní rekord a suverénně zvítězila v běhu na 400 m v čase 60,12 s. Navíc se podílela i na druhé vítězné disciplíně českolipského týmu, štafetě 4x 400 m. Zdatně jí pomáhaly Bára Vachtová, Markéta Málková a Markéta Barešová.

Výborně si dále vedla ještě o rok mladší žákyně Šárka Kalvová, která ve finále stovky vybojovala 4.místo a dobře bodovala i na dvojnásobné trati. Svou kvalitu potvrdila i Markéta Málková rovněž ve spritu a navíc i v trojskoku. Důležité body přidaly ve vytrvaleckých disciplínách Pavla Loudová, na 800m třetí Markéta Barešová a na 400 m př. rovněž třetí Bára Vachtová.

Muži se museli spolehnout na své tradiční zkušené opory. Mladíci jako Jakub Holoubek či Ondra Hetto již promlouvají do celkového hodnocení družstva, ale tahouny byly především Lukáš Vrabec, Jarda Hochmut, Jan Videcký, Hynek Chalupníček, Milan Németh či Petr Louda. Vydatně pomáhají bodově i chodečtí veteráni Miloslav Sviták a František Mocker.

Po třetím místu žen a čtvrtém mužů z minulého kola je vedoucí obou družstev Roman Papík spokojený s průběhem sezony. Vrásky mu může dělat pouze výborná forma mladých atletek, které nebudou v příštích dvou kolech k disposici, jelikož se zúčastní letní olympiády mládeže v Olomouci, a díky své výkonnosti poté budou pomáhat extraligovému družstvu.

O den později se v dalším tropickém závodě představili českolipské dorostenky a českolipští junioři. Výkony byly úměrné počasí a tak potěšily u chlapců zejména bojovné výkony a další zlepšení Ondřeje Hetta na tyčce (320 cm) a Arťoma Dvoryanchikova v trojskoku (11,99 m). Svou super třídu potvrdil v této kategorii Jakub Holoubek bodující ve všech svých disciplínách.

V dorostenecké kategorii se vedoucí družstva Jarda Hochmut mohl opřít o Janu Trčovou, která zvítězila v běhu na 800 m, Terezu Rejzkovou a Valentovou, které ovládly výšku, a stálou formu potvrdily Bára Vachtová, Markéta Málková a Šárka Kalvová. Navíc kvalitní výkon a jasné vítězství přidala štafeta 4x100m ve složení Málková, Kalvová, Kozáková a Vachtová.

Družstva juniorů a dorostenek skončila shodně na třetích místech, což by ovšem nestačilo na postup na mistrovství Čech a musí se o postupové místo poprat v září ve třetím kole krajského přeboru.

Všechna českolipská atletická esa od dorostu po dospělé budou k vidění tuto sobotu na atletickém stadionu v České Lípě při krajských přeborech jednotlivců. Závody začínají v 10.00 a bojovně naladění atleti vás zvou do ochozů.