Šestý ročník Běhu K. Šenovem se pořadatelům vydařil

Kamenický Šenov - Město Kamenický Šenov a Biatlon klub uspořádali další ročník závodu, v obnoveném provedení už šestý.

15.5.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Na úvod je nutno uvést, že se podařilo objevit dokument někdejšího oddílu Základní a rekreační tělovýchovy, podle kterého by měl být tento ročník už 31.
Když pomineme, že letošní závod provázelo krásné jarní počasí, byl také nádherný tím, že naprosto prevážnou část účastníků tvořily děti. Z celkového počtu 98 závodníků bylo 71 žactva a dorostu. Nejmladšími účastnicemi byly Anna a Pavla Púčkovy, narozené v roce 2007. Jen pro zajímavost, rozdíl mezi nejmladším a nejstarším závoníkem byl neuvěřitelných 70 let. V některých kategoriích se vítězilo atleticky řečeno o prsa, v některých o parník.

Vítězové mládežnických
kategorií

Do 5 let: Tereza Rumlenová, Ondřej Cmunt (oba z N. Boru).
Do 7 let: Anna Stínilová (Podmokly) a Jakub Knespl (AC Č. Lípa).
Do 9 let: Nikol Majcherová (Biatlon Manušice), Jakub Hercík (USK Ústí n/L.).
Do 11 let: Kateřina Kotrčová (Cvikováček), Jaroslav Štěpánek (AC Č. Lípa).
Ml. žactvo: Marie Skočovská (AC Č. Lípa), Michal Gina (Podmokly).
St. žactvo: Olga Půčková (Jiskra N. Bor), Jan Plechatý (Podmokly).
Dorost: Nikola Pohlreichová, Jakub Kalík (oba KB Jílové).

Poté už se schylovalo ke startu mílařů na jeden okruh, ale hlavně k začátku hlavního závodu na 12 km. Na startu nechyběl vítěz dvou předcházejících ročníků Miroslav Daňko, a tak se tipovalo, zda si odveze pohár natrvalo, nebo zda se podaří někomu dalšímu vítězství Miroslavu Daňkovi vzít. Adeptů bylo několik. Už po prvním kole dal Daňko jasně najevo, že nemíní první místo nikomu přenechat. Po 6 km vedl o 35 vteřin. Do cíle zvýšil náskok na téměř 2 minuty a s převahou zvítězil. Druhý v absolutním pořadí skončil Michal Michálek ze Sokola Mělník a třetí místo obsadil vítěz kat. do 49 let Jíří Lenča ze Žďárku. Čtvrtý skončil vítěz kat. do 59 let Zděnek Bufka z AC Č. Lípa. Kategorii nad 60 let vyhrál Jiří Plecháček ze Sokola Tuháň.

15.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Policie - ilustrační snímek

Zloději na festivalu vykrádali stany i kapsy návštěvníků

I. A třída: Týmům z Českolipska úvodní kolo nevyšlo

Českolipsko - Špatný vstup do sezony zaznamenali oba zástupci našeho okresu ve fotbalové I. A třídě.

Nápor žadatelů o pasy a občanky nepolevuje. Tvoří se fronty

Česká Lípa - Jen během července přijaly pracovnice správního odboru Městského úřadu v České Lípě 1 494 žádostí na vystavení nového občanského průkazu nebo pasu.

Doksy můžou litovat svých zahozených šancí v Semilech

Semily /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Doks vstoupili do podzimní části krajského přeboru prohraným zápasem v Semilech.