VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Běžecký seriál o Pohár Českolipského deníku letos trhal rekordy!

Česká Lípa - V letošním 19. ročníku Okresní běžecké ligy byla překonána magická hranice účastníků.

19.11.2015
SDÍLEJ:

Již 19. ročník Okresní běžecké ligy „O pohár Českolipského deníku“ (OBL) je za námi.Foto: Oldřich Slaměný

Již 19. ročník Okresní běžecké ligy „O pohár Českolipského deníku" (OBL) je za námi.

Ve středu v restauraci Skleník na Slovance proběhlo závěrečné hodnocení a vyhlášení nejúspěšnějších aktérů celého seriálu.

Tři nejlepší běžci převzali krásné poháry věnované redakcí Českolipského deníku. Další hodnotné ceny věnovali ZOD Brniště a jednotliví pořadatelé běžeckých závodů zařazených do seriálu.

Trocha statistiky

„Letošní ročník Okresní běžecké ligy o Pohár Českolipského deníku můžeme hodnotit jako ten naprosto nejzdařilejší ze všech dosavadních," předesílá s úsměvem ředitel OBL Oldřich Slaměný.

Letošní 19. ročník OBL obsahoval celkem 17 závodů, z nichž 14 nejlepších výsledků bylo započítáváno do celkového pořadí. „V tomto ročníku vznikl nový závod, Běh kolem Hvozdu v Krompachu, a proto doufejme, že se i nadále ujme a pořadatel bude pokračovat i v příštím roce," zdůraznil ředitel Slaměný, jehož pravou rukou byl opět Vasil Dogaru mladší.

O tom, že kondiční běh získává stále na oblibě, svědčí rekordní nárůsty účastníků běhů. Pořadatelé byli mnohdy příjemně zaskočeni nárůstem účastníků jednotlivých dílů seriálu.

„To jsme konstatovali už v loňském roce, a letos opět. Na devíti závodech ze sedmnácti byla zaznamenána rekordní účast," těší Oldřicha Slaměného, jenž dodává, že v součtu všech letošních běžeckých kláních v rámci OBL byla překonána magická hranice 3000 běžců, konkrétně 3066!

„To se rovná nárůstu o více jak 350 běžců oproti loňskému roku. A průměrný počet běžců na jeden závod činí 187, což je o 17 více než v loňském ročníku."

Rekordním, z těch letos novějších závodů, byl půlmaraton v Brništi: celkem 274 běžců.

V seriálu OBL 2015 bylo registrováno 384 bodujících běžců jen z našeho okresu. A že nejpočetnější skupinou jsou veteráni, jako tomu bylo v minulosti? To už neplatí! „Nyní je to kategorie mužů a hlavně žen. Bohužel mládež, konkrétně starší žáci a žákyně, zatím stále zaostává," konstatuje Vasil Dogaru.

Všech 17 letošních závodů OBL absolvovali pouze dva běžci, a to Josef Dneboský v kat. veteráni, a Michal Votýpka mezi ml. žáky.

„Do loňského roku pravidelný účastník seriálu Vladimír Šrachta letos nepřetržitou šňůru 150 závodů za sebou musel přerušit pouze ze zdravotních důvodů."

Chystá se 20. ročník

Hlavní organizátoři OBL, Oldřich Slaměný a Vasil Dogaru ml. společně s pořadateli běhů už připravují termínovou listinu na rok 2016, který bude jubilejní 20.!

„Přiznám se, že jsem chtěl s pořádáním Okresní běžecké ligy v dalším roce skončit, protože je to náročné. Ale po vyhlášení posledního závodu v Žandově a hlavně teď, po velmi vydařeném celkovém vyhodnocení v České Lípě, jsme s kolegou Vasilem přislíbili, že budeme pokračovat a Okresní běžeckou ligu ve spolupráci s Českolipským deníkem zorganizujeme i v nadcházejícím období," přiznal Oldřich Slaměný a doplnil: „Doufejme, že sezona 2016 přiláká k pravidelnému pohybu další zájemce o přespolní běhy a závody v rámci OBL."

TOP 15 OBL 2015

Po celou sezonu vedoucí závodník Jaroslav Jíra při posledním závodě v Žandově zbytečně přetaktizoval svou dosavadní vedoucí pozici a skončil o pouhý 1 bod za celkovým vítězem Janem Kopřivou.

Celkové pořadí seriálu OBL 2015:

Vítězové OBL: 1. Jan Kopřiva (TJ Jiskra Nový Bor), 2. Jaroslav Jíra (Cyklorenova Cvikov), 3. Tereza Macháčková (TJ Doksy).1. Jan Kopřiva (TJ Jiskra Nový Bor) 186 b.
2. Jaroslav Jíra (Cyklorenova Cvikov) 185 b.
3. Tereza Macháčková (TJ Doksy) 181 b.
4. Veselá (AC Česká Lípa) 176 b.
5. Louda (AC) 168 b.
6. Václavíková (Ajeto Lindava) 162 b.
7. Bisová (AC) 159,5 b.
8. Votýpka (BS Nový Bor) 154,4 b.
9. Švácha (AC) 152,5 b.
10. Walter (Zahrádky) 149 b.
11. Fridrichová (AC) 148,5 b.
12. Loudová (AC) 144 b.
13. Németh (AC) 141 b.
14. Krafková (OK Nový Bor) 138,5 b.
15. Bufka (AC) 134,5 b.

Autor: Redakce

19.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autoveterán. Ilustrační foto.

Českolipskem projede desítka historických vozidel

Pestré složení týmů dopředu určila pravidla. Minimálně jednomu členovi muselo být přes 55 let, mezi sebou nikdo nesměl být v příbuzenském svazku. To mimo jiné vedlo k seznámení blízkých sousedů, kteří se do té doby vůbec neznali.
28

Českolipskou Čtvrtí roku 2017 se stalo Moderní centrum

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

Česká Lípa – Ještě před týdnem v Novém Boru se společně se spoluhráči z českolipského Arsenalu radoval z premiérové výhry v divizní soutěži. Sedm dní nato už ale na stadionu v Semilech oblékl dres Doks.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení