Ranních 12 stupňů je ovšem neodradilo a na tradičně zajímavých přírodních tratích byly k vidění kvalitní výkony.

Po 500 metrech plavání, 16 km na horském kole a téměř 5 km běhu byl v cíli jako první s výrazným náskokem Ondřej Olšar z klubu TT Cyklorenova Cvikov. Věkem ještě dorostenec s přehledem porazil i početné pole starších kategorií. O 3 minuty za ním doběhl první závodník z hlavní mužské kategorie Milan Hrouda (CYKLOFIT LIBEREC MTB TEAM), následovaný Markem Knejzlíkem.

V ženské kategorii zvítězila Kateřina Loubková (Eleven Rubena Cyklorenova Cvikov), která doběhla celkově na devátém místě (1:21:25 hod.).

Závod byl součástí Poháru Libereckého kraje v triatlonu a také seriálu Triatlon Rohozec Cup.