Po tomto 19. dějství začíná být tabulka na chvostu zajímavější, jelikož York Liberec získal bod za remízu s Démony, Prašivky popáté v řadě nezískaly ani bod, JASIP si rozdělil body s Mapou a Greens porazili libereckou Slavia. Vedoucí Tango mělo volno a tohoto dokázal využít pouze Legnex tím, že dotáhnul Tangu na rozdíl čtyř bodů.

Démoni zaváhali

York Liberec se utkal s rezervou Démonů. Domácí během prvního dějství pokaždé vedli o jednu branku, když se nejprve trefil Průšek, za Démony srovnal Mikysa. Poté vedení na svoji stranu zajistil Nekvinda a opět Mikysa do poločasu srovnal.

Začátek II. poločasu se vydařil hostům, kteří si třemi brankami zajistili vedení (5:2). York se však nevzdal a dokázal ve 33. minutě vyrovnat a o minutu později strhnout vedení na svoji stranu. Dvě minuty před koncem dokázal za Démony srovnat Harašta. York tedy potvrdil zlepšující se formu, po remíze s Tangem získal další bod s českolipskými Démony.

Mapa vydřela bod

Jablonecký JASIP si to rozdal o tři body s Mapou Česká Lípa. Mapa se dostala do vedení zásluhou Maška, hosté se však z vedení dlouho neradovali, když JASIP zavelel k dokonalému obratu a do druhého poločasu nastupoval s vedením o tři branky.

Když ve 27. minutě domácí zvýšili již na 6:2, vypadalo to s Mapou kriticky. Ale od této doby branky střílela jen Česká Lípa. Nejprve Brenn vstřelil třetí branku a tentýž hráč v poslední minutě za stavu 6:5 dokázal vyrovnat, a získat tak bod k záchraně.

V utkání mužstev z horní poloviny tabulky přivítal Alex Liberec Legnex z Jablonce. To, co se podařilo Alexu v minulém kole - vstřelit branku a hrát ze zajištěné obrany - se začalo rozplývat již v 9. minutě, kdy se Legnex zásluhou dvou branek Selingera ujal vedení. Ve 14. minutě se trefil Řeháček, takže s Alexem to již vypadalo špatně.

O minutu později přece jen Havlíček snížil na 1:3, ale do druhého dějství nastupoval Legnex s vedením 4:1. Když se hrála 22. minuta, byl stav hrozivých 1:5 z pohledu Alexu. Domácí sice dvěma rychlými brankami dokázali snížit na dvougólový rozdíl, ale hosté odpověděli třemi trefami. Závěr se již s povinnosti dohrával a domácím byly uděleny ještě tři žluté karty.

Greens překvapili

Za překvapení kola lze považovat vítězství Greens na palubovce Slavie B. Hosté si během utkání udržovali dvou až tříbrankové vedení. V závěru Slavia dokázala jen snížit na 4:5 a zápas zdramatizovat. Greens tak mohou slavit druhé vítězství v řadě a již ztrácejí pouze jeden bod na desátou Mapu a dva na Prašivky, které nyní mají 17 bodů, ale po konci soutěže jim budou odečteny 3 za neoprávněný start.

Právě Prašivky Liberec nestačily na turnovský Dalmach a podlehly mu 5:10.

Výsledky 19. kola:

York Liberec - Démoni Česká Lípa B 7:7 (2:2). Branky: Průšek 3, Preissler J. 2, Nekvinda, Vacek – Mikysa 4, Čvančara 2, Harašta.
Slavia TU Liberec B - Greens Liberec 4:5 (1:2). Branky: Vajda, Sůra, Kříž, Hegr – Jirouš 2, Holec, Gregor, Hon.
Alex Liberec - Legnex Jablonec 5:9 (1:4). Branky: Havlíček, Schovanec, Vacek M., Vacek F., Mokošín – Selinger 3, Řeháček 3, Sekerák, Bursa, Jelínek.
JASIP Jablonec - Mapa Česká Lípa 6:6 (5:2). Branky: Batěk 2, Sedlmajer 2, Mikula, Neugebauer – Brenn 2, Mašek, Kubáň, Jirák, Suněk.
Dalmach Turnov B - Prašivky Liberec 10:5 (4:0). Branky: Kratochvíl 5, Palounek 2, Hanzl 2, Čepelík - Radačovský 2, Hořák 2, Kulhavý.