Medailový úvod sezony cyklistů

ČESKÁ LÍPA - Pěkně od podlahy zahájili novou sezonu cyklisté českolipského sportovního klubu M+S Minařík. Tým posílil přes zimu o nové tváře a představil též několik nových mládežníků.

19.4.2007

Čelo pelotonu vede Jan MatoušekFoto: Deník/Rudolf Hoffman

První prověrkou týmu byla časovka Severočeské amatérské ligy v Lomu u Litvínova. Jako první se vydali na trasu žáci, mezi kterými zahájila mladičká Diana Jirsová svoji závodní kariéru desátým místem. Ostatní kategorie čekalo v chladném a větrném počasí 17 km. Skvěle zajel časovku junior Jan Matoušek, který při své vítězné jízdě nadělil druhému v pořadí nevídaných dvě a půl minuty. Cenné je třetí místo dalšího mladého debutanta Davida Leštiny, který má všechny předpoklady stát se kvalitním tempařem.
V dospělých kategoriích zajelo skvěle duo manželů Lukášových, kvalitních posil týmu. Petr Lukáš, startující v kategorii nad 40 let, vybojoval 5. místo a jeho sympatická Jana, startující ve spojené kategorii žen a mužů nad 60 let, dokonce místo čtvrté. Dařilo se i Davidu Nejedlému, naopak smůlu měl Pavel Zoser, který nestihl včas start a nakonec z toho mohlo být daleko lepší než 10. místo v kategorii do 30 let.
Poté pokračovala Severočeská amatérská liga druhým závodem, kterým byl hladký závod na okruzích v Klášterci nad Ohří. Na rychlém okruhu opět exceloval mezi juniory Jan Matoušek a připsal si druhé vítězství v letošním seriálu. V dobrém světle se představila další nová posila. Dalibor Harbut v kategorii do 30 let se dlouho držel v popředí a odměnou mu je pěkné desáté místo. Petr Lukáš byl členem početné skupinky, která spurtovala v cíli o druhé místo, nakonec z toho byla i tak pěkná osmá příčka.
Jana Lukášová dokončila svůj závod jako šestá a připsala si další důležité body. Dobrou jízdu předvedl i mladý Hynek Čepička, naopak se na rychlém okruhu s prudkými zatáčkami nedařilo Miroslavu Hanusovi.
Všestranný Jan Matoušek úspěšně kombinuje silnici i horská kola, o čemž je důkazem jeho druhé místo v Benešovském závodě MTB, který patří do seriálu Peklo severu. Pěkné druhé místo mezi kadety vybojoval až v Nasavrkách další nováček týmu Matěj Volf.
Cyklisté tedy do nové sezony vkročili naladěni na vítěznou vlnu a mnohé z nich bude možnost spatřit brzy při českolipských MTB závodech tento víkend.

19.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.