Divizní Démoni: zase propadák

Nový Bor – Počtvrté v sezoně odešli z palubovky se svěšenými hlavami. Futsalisté FC Démoni Česká Lípa v 7. kole divizní skupiny „A“ podlehli doma v Novém Boru celku PK Třebusice 0:4.

26.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

„Doufal jsem, přímo věřil, že se nám podaří potvrdit vítězství z minulého kola a odskočíme tak z nižších pater tabulky. To se bohužel nepodařilo, ba co víc, propadli jsme herně ve všech činnostech, což mě trápí a mrzí snad ještě víc než ztráta bodů,“ nezakrýval zklamání Miroslav Štainer, trenér Démonů.

Domácí začali aktivně, ale všechny jejich střely z větší vzdálenosti vychytal hostující gólman Ciniburg. Poté si dal málem vlastní gól obránce Kubín, když při obranném zákroku nastřelil spojnici břevna a tyče.

Třebusičtí se v úvodních minutách soustředili vyloženě na defenzivu, čímž pro Démony vytvářeli nedobytnou tvrz. A v 8. minutě po zaváhání obrany udeřili: střílenou přihrávku poslal za záda Michálka Hink – 0:1. Démoni se po tomto momentu ještě více snažili, jenže obrana hostů fungovala znamenitě. V 10. minutě to bylo však 0:2. Po rozehraném rohovém kopu se na přední tyč trefil Kubín a jeho střelu dokázal Michálek napodruhé chytit až za brankovou čarou…

Démoni Č. Lípa – PK Třebusice 0:4 (0:2)

Co byl platný optický tlak Č. Lípy také ve druhém poločase, když střelcům chyběla muška. Třetí branka do jejich sítě padla ve 26. minutě. Propílek vyvezl míč po křídle až k blízkosti domácí svatyně, přihrávkou našel na penaltovém puntíku volného Suka, ten trefil obličej brankáře Michálka od něhož se míč odrazil do českolipské sítě – 0:3.

O minutu později uviděl druhou žlutou kartu hostující Střela, takže byl vyloučen a Démoni měli možnost zahájit dvouminutovou přesilovku. Zkoušeli pálit ze všech stran a pozic, jenže brankář Ciniburg čisté konto udržel. A to i poté, co domácí zahrávali pokutový kop, který gólman lapil. Čtvrtý úder Démonům zasadil v samém závěru do prázdné brány Šerák – 0:4.

„Hostům stačil k vítězství průměrný výkon a právem si odváží tři body. My jsme nastoupili v kompletním složení, bohužel výkon hráčů byl žalostný. Nechápu, jak se během jediného týdne dokáže změnit naše hra k horšímu. Nevím co si mám o takovýchto proměnách myslet, protože klukům do jejich hlav nevidím,“ láteřil kouč Štainer.

V následujícím kole mohou jeho svěřenci propadák napravit. V pátek 27. listopadu nastoupí ve sportní hale Spořice proti FC Betis Kadaň, který má pouze o jediný bod víc.

Branky: Suk, Kubín, Hink, Šerák. Rozhodčí: Čurda, Zlatník. Delegát: Procházka. ŽK: Kaňkovský Kamil, Kaňkovský Karel - Střela, Šerák. ČK: 0:1 (Střela).

Sestava Č. Lípy: Michálek - Dutka, Zdich, Treutner, Kaňkovský Kamil - Nevrlý, Soukup, Šverma, Kaňkovský Karel, Půlpán.

Další výsledky 7. kola: FC 83 Příbram – Bílý Balet Děčín 9:5, Betis Kadaň – Malibu Ml. Boleslav 6:7, Celtik Kladno – FC Brandýsek 9:5, 1. DFK Slaný – Ebárna Kladno 8:10, Olympik Mělník B – MCE Slaný 9:5.