Druhou příčku volejbalisté neopustili

Česká Lípa – Druhou příčku uhájili volejbalisté českolipské Lokomotivy po domácím dvojutkání s pražskou Pragou.

12.3.2010

Českolipské druholigové mužstvo volejbalistů vyhrálo oba zápasy nad Pragou Praha. Na snímku se Špringl snaží překonat bloky Egra a Zikmunda.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Na vedoucí Plzeň však ztrácejí sedm bodů a je jisté, že vedoucí tým tabulky své výsadní postavení s přehledem udrží až do samého konce letošního ročníku.

Domácí zahájili první set zostra, dostali se do několikabodového vedení a v jeho závěru vedli 24:19. Jenže Pražané se nevzdali, manko dotáhli a v koncovce byli úspěšnější. „Tím jsme dostali soupeře do sedla. Ve druhém setu předvedl našený výkon a rázem jsme prohrávali 0:2,“ vrátil se k prvnímu střetnutí trenér Konstantin Chocholouš.

Českolipští se ale vzchopili a ve 3. dějství snížili na 1:2. „Čtvrtý set jsme vyhráli celkem v pohodě, a tak se rozhodovalo až v tom v pátém.“
Po uplynutí 123 minut se z vítězství 3:2 mohla radovat Lokomotiva. „Upachtěná výhra se taky přece počítá,“ dodal Chocholouš.

Loko Č. Lípa – PRAGA Praha 3:2 (-25, -23, 20, 20, 11)
Sestava Č. Lípy: Poživil, Jabor, Macháček, Janoušek, Pavlíček Čibera. Střídali: Bajer, Špringl, Javůrek.

Loko Č. Lípa – PRAGA Praha 3:0 (15, 18, 21)
Sestava Č. Lípy: Javůrek, Bajer, Macháček, Janoušek, Poživil, Jabor, libero: Pavlíček. Střídali: Čibera, Špringl.

Do odpoledního duelu nastoupil na liberu Miroslav Pavlíček a na výkonu Č. Lípy to bylo výrazně znát. „Protože kvalitní přihrávka je základem hry, hosty jsme po hodině a devíti minutách celkem v pohodě a jednoznačně přehráli.“

Lokomotiva odjíždí v sobotu 13. března časně ráno na západ Čech, kde se v lázeňském městě postaví proti domácím Karlovým Varům. Sezonu zakončí za týden v domácím prostředí. Zde vyzve na dva souboje VK Rakovník.

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Rodičům Janě Čvančarové a Jiřímu Sledzovi z Dobranova se v pátek 11. srpna v 8:42 hodin narodila dcera Ema Sledzová. Měřila 46 cm a vážila 2,64 kg.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 33. týdne 2017

Sklářka Zdeňka Štrohalmová na snímku z 6. srpna.
7

Během pár minut vytvořím téměř cokoli

OBRAZEM: Mácháč. Policisté zabavili marihuanu i extázi

Doksy - Tisíce lidí z celé České republiky, ale i ze zahraničí, vyrazily k Máchovu jezeru. Návštěvníci sem nepřijeli za rekreací, ale na tradiční taneční párty, která v Doksech probíhá celý víkend.

Operní diva držela palce nováčkům

Jablonec nad Nisou – Dnes mají zpěváci, a nejen populární hudby, skvělé podmínky vyzkoušet si reakci publika. To ostatně zhodnotila světová hvězda, mezzosopranistka Eva Randová.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Českolipsko - Bez bodového zisku skončily sobotní zápasy dvou fotbalových zástupců českolipského okresu v divizní skupině B.