Dvě porážky nám můžou jedině pomoci, tvrdí Slaný

Česká Lípa - Nehledal výmluvy, ale zároveň ani netajil menší rozladění po druhé porážce v řadě.

3.12.2014

Českolipští podruhé za sebou nezískali ani bod a jen díky zaváhání ostatních soupeřů zůstávají na čele tabulky se čtyřbodovým náskokem.Foto: Deník/ Jaroslav Marek

Hrající manažer FBC Česká Lípa Štěpán Slaný po návratu z nedělního prohraného zápasu mužů České Lípy na palubovce Black Angeles odpověděl Deníku na pár otázek.

Štěpáne, proč došlo k další vaší hodně nečekané porážce?

Již druhý zápas nám nevychází koncovka, trápíme se ve vyložených šancí a dozadu to také není ono. Každopádně porážky jsou velmi důležité a já jsem za ně trochu rád. Už předtím jsme nevyhrávali zcela přesvědčivě a až teď jsme se vrátili nohami zpátky na zem. Potřebovali jsme to a může nám to jedině pomoct. Nevím, jak bude trvat dlouho, než se vrátíme na vítěznou kolej, ale věřím, že to bude brzy, třeba už teď v pátek proti Litvínovu (5. 12. od 20.00 pozn. aut.).

Co konkrétně nedělní výpadek nejvíc ovlivnilo?

Dost věcí. Soupeř nehrál vůbec špatně, díky reprezentační přestávce se proti nám představil tým, který byl doplněn o několik zajímavých jmen z extraligy. Moc nám nevyhovoval povrch, byla to guma a ještě k tomu nevytřená, tam se pak celkem lehce smazávají fyzické rozdíly. Každopádně z toho neděláme vědu, dali jsme osm branek. Je trochu znát, že se nám do týmu vrací hráči z marodky a trochu trvá, než se zapracují do systému.

Proč v Praze nechytal Ivan Ponomarev? Myslíš, že i tato změna měla na výsledku nějaký vliv?

Ivan měl volno, protože se snažíme gólmany nějakým systémem točit, a nyní to vyšlo na Ondru. V brankářích problém nevidím, ale spíš v tom, co se děje před nimi.

Jaká je teď atmosféra v týmu před utkáním s Litvínovem?

Litvínov rovná se derby! Je to páteční předehrávka, přijde hodně lidí a nám nezbývá než vyhrát. Těšíme se.

FBC má i přes porážku čtyřbodový náskok

Poté, co si florbalisti České Lípy připsali první porážku v nové sezoně 1. ligy, navíc v domácím prostředí s Rožnovem pod Radhoštěm, se čekalo, že v neděli na půdě nováčka z Black Angels v Čakovicích složí za svůj výpadek reparát.

Jenže chyba lávky! Českolipští podruhé za sebou nezískali ani bod a jen díky zaváhání ostatních soupeřů zůstávají na čele tabulky se čtyřbodovým náskokem.

Přitom úvodní minuty zápasu dalšímu českolipskému propadáku nenasvědčovaly. Již v prvním střídání se dostal do akce v brankovišti Novák, přiklepl na Jeřábka, který prodloužil na volného Vnuka a bylo to 0:1. Na další branku se čekalo čtyři minuty. Jirsa si spravil sebevědomí krásným sólem přes celé hřiště a bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci 0:2.

PÁTEČNÍ MIKULÁŠSKÁ! Derby proti Litvínovu.
pátek 5. prosince ve 20:00, Sportovní hala Česká Lípa

Ovšem to bylo od favorita na delší dobu všechno, naopak aktivitu postupně přebíral nováček z Prahy.

Nekola se protáhl kolem mantinelu a z docela těžkého úhlu prostřelil Knola 1:2. Vyrovnáno bylo o dvě minuty později, Vlasák se ve skrumáži zorientoval nejlépe 2:2. Právě tentýž hráč vzápětí zakončoval další atak domácích, kteří poprvé v zápase vedli 3:2. Česká Lípa se ještě pokusila vrátit do zápasu. Vnuk posunul na volného Nováka, který uklízel do prázdné klece a srovnal na 3:3. Pak ale přišel hloupý faul od Tichého a Vlasák v přesilovce mohl pohodlně zkompletovat hattrick 4:3.

BLACK ANGELS - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 9:8 (4:3, 2:2, 3:3)

Ve druhé třetině se diváci rozhodně nenudili, šance byly na obou stranách, přičemž parádní zákroky předváděli oba brankáři. Zejména Knol zlikvidoval několik samostatných úniků a držel Lípu ve hře. Vyrovnání přišlo z hole Slaného, který se nemýlil z volného úderu (4:4) a v polovině utkání Českolipští znovu vedli, když v přesilovce Motejzík vyzval ke skórování Tichého 4:5. Když už se zdálo, že hosté definitivně převezmou režii hry do svých rukou, přišly další zbytečné dvě branky do a rázem to bylo 6:5.

V poslední části Lípa svého rivala sice tlačila, jenže zapomínala na zadní vrátka a po jednom z rychlých brejků Černých Andělů skóroval Hromádko 7:5. A když zanedlouho trefil horní růžek Knolovy klece domácí Nekola, mohli natěšení fandové poosmé slavit gól.

Deset minut před koncem dostala Lípa možnost korigovat stav v přesilovce poté, co se Vlasák rozčiloval na Slaného tak vehementně až musel jít zpytovat svědomí na trestnou lavici. A byl to právě Slaný, který svému „příteli" umožnil předčasný návrat do zápasu přesnou střelou tahem 8:6.

I na toto snížení však dokázali Andělé zareagovat. Slaného na půlce hřiště obrali o míček a Král chladnokrevně zvýšil střelou k tyči na 9:6.

Čtyři minuty před koncem přišel čas na českolipskou power play a Ondřej Matiášek v domácí brance likvidoval jednu střelu za druhou. Kapituloval až půl minuty před koncem: nejprve ho prostřelil z úhlu Motejzík a dvacet vteřin do sirény jej překonal Tichý 9:8. Poslední nebezpečná střela Tichého mezi tyčemi neskončila, a tak se mohli Black Angels radovat z velkého překvapení na úkor favorita 1. ligy.

Branky (asistence): 10:10 Nekola (Mucha), 11:30 Vlasák (Vinš), 13:09 Vlasák (Plecitý), 17:19 Vlasák (Vaculík), 34:51 Mátl (Ludvík), 39:02 Hromádko (Cvrček), 44:59 Hromádko (Ludvík), 47:59 Nekola (Hněvkovský), 54:59 Král (Nekola) - 00:21 Vnuk (Jeřábek), 05:35 Jirsa, 16:07 Novák (Vnuk), 30:56 Slaný (Jirsa), 32:10 Tichý (Motejzík), 50:03 Slaný (Tichý), 59:19 Motejzík (Slaný), 59:40 Tichý (Novák). Rozhodčí: Pangerl - Šedivý; vyloučení: 3:1; využití: 1:2. Diváků: 92.

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Jako host se na Operní gala přijela podívat mezzosopranistka světového formátu Eva Randová.
9

Operní diva držela palce nováčkům

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Českolipsko – K dopravní nehodě, při které řidič osobního automobilu srazil nezletilého chlapce, došlo v sobotu 19. srpna krátce po poledni u Nového Boru.

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.