VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EYOWF 2011 napsal vítěznou tečku

Liberec - Celkem 28 zlatých medailí si rozdělili mladí evropští sportovci na únorovém zimním olympijském festivalu v Libereckém kraji, tu devětadvacátou si mohou zaslouženě udělit organizátoři.

14.12.2011
SDÍLEJ:

Závěrečný ceremoniál EYOWFFoto: Jaroslav Appeltauer

Na včerejším slavnostním vyhodnocení akce v Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci mohli s pýchou konstatovat, že EYOWF 2011, jak zní složitá anglická zkratka, skončil úspěšně nejen po sportovní a organizační stránce, ale i po ekonomické.

„EYOWF 2011 byl akcí uspořádanou s vyrovnaným rozpočtem a zcela transparentně, bez dluhů i zbytečného plýtvání penězi. Kraj po celou dobu pečlivě kontroloval veškerá výběrová řízení i hospodaření a byl neustále v úzkém kontaktu s organizátory,“ řekl Bc. Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

„Ukázalo se, že sázka na pořadatelský tým složený především z odborníků z našeho regionu a s bohatými zkušenostmi z pořádání významných sportovních soutěží byla zcela správná.“

Zásluhou společné iniciativy Libereckého kraje, organizátorů festivalu a českých europoslanců se podařilo na konci roku 2009 vyjednat dotaci z prostředků Evropské unie ve výši dvou milionů eur.

EYOWF 2011 se tak stal první sportovní akcí v ČR spolufinancovanou z evropských peněz a tato suma navíc pomohla významně snížit rozpočtovou zátěž kraje. Dotaci 126,8 milionu korun pro obecně prospěšnou společnost EYOWF 2011 schválilo minulé zastupitelstvo kraje v roce 2008. Ze závěrečného vyúčtování vyplývá, že kraj nakonec reálně přispěl částkou o téměř 50 milionů nižší.

Kromě toho se obecně prospěšné společnosti z původně plánované částky na rok 2011 podařilo ušetřit 1,9 milionu korun, které se vrátily do rozpočtu Libereckého kraje. Budou v následujícím období použity zřejmě zejména na granty ve prospěch mládežnického sportu.

Radek Cikl podotkl: „V době příprav tu nebylo dobré klima pro pořádání velkých sportovních akcí, vzhledem k událostem, které provázely mistrovství světa v klasickém lyžování 2009. Děkujeme Romanu Kumpoštovi, který byl od MS 2009 nedobrovolně odstaven, že přijal funkci prezidenta organizačního výboru EYOWF 2011 a přivedl s sebou takřka kompletní tým.“

Mladý skokan na lyžích Vít Háček, účastník závodů, přidal hlas za sportovce: „Už je to sice devět měsíců, ale pořád na to vzpomínám, byla to skvělá akce. Myslím, že další pořadatelské státy budou mít co dělat, aby takhle nastavenou laťku překonaly.“

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler připomněl: „Myslím, že evropský zimní olympijský festival vrátil důvěru veřejnosti i podnikatelským subjektům, že v Libereckém kraji jsme schopni uspořádat s čistým štítem a s vyrovnaným rozpočtem velkou sportovní událost.“

Autor: Jaroslav Sedlák

14.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výprava PK Č. Lípa v Praze: Jakub Češka, Matyáš Hřebík Petra Chocová, Adéla Kopecká, Daryna Naboichenko, Nadia van Wassem.

V Praze - Podolí se dařilo především Petře Chocové

Motorkáři, ilustrační foto.

Motorkáři ohrožují lesy i lidi

Myslivecký den nabídne zvěřinové speciality i pokus o rekord

Cvikov - Nejen pro milovníky myslivosti bude sobotní akce v areálu letního kina ve Cvikově. K vidění a hlavně slyšení budou například myslivečtí trubači a nebude chybět ani bohatá tombola.

FOTOOHLÉDNUTÍ: „Jděte už domů," volal v Lípě Tomáš Klus na publikum

Česká Lípa - Fantastická atmosféra vládla v českolipském Kulturním domě Crystal během nedělního vystoupení Tomáše Kluse.

KRÁTCE: Vlčí hlídky u Doks očekávají příchod mláďat. Rytíři obsadí hrad

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

Mimoň – Neznámou sypkou látku, která přišla s výhrůžkou v obálce do provozovny řeznictví v Mimoni, hasiči zajistili a odeslali laboratoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies