VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EYOWF 2011 napsal vítěznou tečku

Liberec - Celkem 28 zlatých medailí si rozdělili mladí evropští sportovci na únorovém zimním olympijském festivalu v Libereckém kraji, tu devětadvacátou si mohou zaslouženě udělit organizátoři.

14.12.2011
SDÍLEJ:

Závěrečný ceremoniál EYOWFFoto: Jaroslav Appeltauer

Na včerejším slavnostním vyhodnocení akce v Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci mohli s pýchou konstatovat, že EYOWF 2011, jak zní složitá anglická zkratka, skončil úspěšně nejen po sportovní a organizační stránce, ale i po ekonomické.

„EYOWF 2011 byl akcí uspořádanou s vyrovnaným rozpočtem a zcela transparentně, bez dluhů i zbytečného plýtvání penězi. Kraj po celou dobu pečlivě kontroloval veškerá výběrová řízení i hospodaření a byl neustále v úzkém kontaktu s organizátory,“ řekl Bc. Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

„Ukázalo se, že sázka na pořadatelský tým složený především z odborníků z našeho regionu a s bohatými zkušenostmi z pořádání významných sportovních soutěží byla zcela správná.“

Zásluhou společné iniciativy Libereckého kraje, organizátorů festivalu a českých europoslanců se podařilo na konci roku 2009 vyjednat dotaci z prostředků Evropské unie ve výši dvou milionů eur.

EYOWF 2011 se tak stal první sportovní akcí v ČR spolufinancovanou z evropských peněz a tato suma navíc pomohla významně snížit rozpočtovou zátěž kraje. Dotaci 126,8 milionu korun pro obecně prospěšnou společnost EYOWF 2011 schválilo minulé zastupitelstvo kraje v roce 2008. Ze závěrečného vyúčtování vyplývá, že kraj nakonec reálně přispěl částkou o téměř 50 milionů nižší.

Kromě toho se obecně prospěšné společnosti z původně plánované částky na rok 2011 podařilo ušetřit 1,9 milionu korun, které se vrátily do rozpočtu Libereckého kraje. Budou v následujícím období použity zřejmě zejména na granty ve prospěch mládežnického sportu.

Radek Cikl podotkl: „V době příprav tu nebylo dobré klima pro pořádání velkých sportovních akcí, vzhledem k událostem, které provázely mistrovství světa v klasickém lyžování 2009. Děkujeme Romanu Kumpoštovi, který byl od MS 2009 nedobrovolně odstaven, že přijal funkci prezidenta organizačního výboru EYOWF 2011 a přivedl s sebou takřka kompletní tým.“

Mladý skokan na lyžích Vít Háček, účastník závodů, přidal hlas za sportovce: „Už je to sice devět měsíců, ale pořád na to vzpomínám, byla to skvělá akce. Myslím, že další pořadatelské státy budou mít co dělat, aby takhle nastavenou laťku překonaly.“

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler připomněl: „Myslím, že evropský zimní olympijský festival vrátil důvěru veřejnosti i podnikatelským subjektům, že v Libereckém kraji jsme schopni uspořádat s čistým štítem a s vyrovnaným rozpočtem velkou sportovní událost.“

Autor: Jaroslav Sedlák

14.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Svět fantazie přibližuje dětem Vítězslav Fischer se svými mravenci.

Muzeum v Mimoni obsadí pracovití mravenci

Fotbal. Ilustrační foto.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

KRÁTCE: Prezident navštíví Českolipsko, v Dubé budou úřadovat policisté

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Liberecký kraj - /HLASUJTE/ Stavba silnic v kraji vázne. Nejvíce je to znát na Českolipsku, které čeká na obchvat, a také u spojení mezi Libercem a Hradcem Králové, které se vleče už celé roky.

Ošacení z krajské sbírky získá českolipská charita

Liberec, Česká Lípa - Charitativní sbírka zachovalého obnošeného oblečení Dejte věcem druhou šanci, kterou dvakrát ročně organizuje mezi zaměstnanci sociální odbor Krajského úřadu Libereckého kraje, proběhne dnes ve vestibulu úřadu už popáté.

Lípa Musica: Špičkové umění přiveze festival i na vesnice

Liberecký kraj - Festival představil program 16. ročníku. Předprodej začíná již v pondělí 1. května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies