VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EYOWF 2011 napsal vítěznou tečku

Liberec - Celkem 28 zlatých medailí si rozdělili mladí evropští sportovci na únorovém zimním olympijském festivalu v Libereckém kraji, tu devětadvacátou si mohou zaslouženě udělit organizátoři.

14.12.2011
SDÍLEJ:

Závěrečný ceremoniál EYOWFFoto: Jaroslav Appeltauer

Na včerejším slavnostním vyhodnocení akce v Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci mohli s pýchou konstatovat, že EYOWF 2011, jak zní složitá anglická zkratka, skončil úspěšně nejen po sportovní a organizační stránce, ale i po ekonomické.

„EYOWF 2011 byl akcí uspořádanou s vyrovnaným rozpočtem a zcela transparentně, bez dluhů i zbytečného plýtvání penězi. Kraj po celou dobu pečlivě kontroloval veškerá výběrová řízení i hospodaření a byl neustále v úzkém kontaktu s organizátory,“ řekl Bc. Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

„Ukázalo se, že sázka na pořadatelský tým složený především z odborníků z našeho regionu a s bohatými zkušenostmi z pořádání významných sportovních soutěží byla zcela správná.“

Zásluhou společné iniciativy Libereckého kraje, organizátorů festivalu a českých europoslanců se podařilo na konci roku 2009 vyjednat dotaci z prostředků Evropské unie ve výši dvou milionů eur.

EYOWF 2011 se tak stal první sportovní akcí v ČR spolufinancovanou z evropských peněz a tato suma navíc pomohla významně snížit rozpočtovou zátěž kraje. Dotaci 126,8 milionu korun pro obecně prospěšnou společnost EYOWF 2011 schválilo minulé zastupitelstvo kraje v roce 2008. Ze závěrečného vyúčtování vyplývá, že kraj nakonec reálně přispěl částkou o téměř 50 milionů nižší.

Kromě toho se obecně prospěšné společnosti z původně plánované částky na rok 2011 podařilo ušetřit 1,9 milionu korun, které se vrátily do rozpočtu Libereckého kraje. Budou v následujícím období použity zřejmě zejména na granty ve prospěch mládežnického sportu.

Radek Cikl podotkl: „V době příprav tu nebylo dobré klima pro pořádání velkých sportovních akcí, vzhledem k událostem, které provázely mistrovství světa v klasickém lyžování 2009. Děkujeme Romanu Kumpoštovi, který byl od MS 2009 nedobrovolně odstaven, že přijal funkci prezidenta organizačního výboru EYOWF 2011 a přivedl s sebou takřka kompletní tým.“

Mladý skokan na lyžích Vít Háček, účastník závodů, přidal hlas za sportovce: „Už je to sice devět měsíců, ale pořád na to vzpomínám, byla to skvělá akce. Myslím, že další pořadatelské státy budou mít co dělat, aby takhle nastavenou laťku překonaly.“

Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler připomněl: „Myslím, že evropský zimní olympijský festival vrátil důvěru veřejnosti i podnikatelským subjektům, že v Libereckém kraji jsme schopni uspořádat s čistým štítem a s vyrovnaným rozpočtem velkou sportovní událost.“

Autor: Jaroslav Sedlák

14.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trio Bogar, Ludvík a Stránský vybojovalo na MS v MTBO v Litvě zlaté medaile ve štafetách.

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Burian (Lípa - v modrém) v souboji se Štajnerem.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice. 

Dobrovolníky z celého kraje letos ocení v České Lípě

Liberecký kraj - Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Tak zní charakteristika cen Křesadlo, které každoročně putují šesti vybraným dobrovolníkům z Libereckého kraje. Letošní již sedmý ročník má pod patronátem českolipská pobočka organizace ADRA.

Fotbalová I. B třída nezačala pro zástupce českolipského okresu nejlépe

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Neslavně zahájili novou sezonu v krajské fotbalové I. B třídě zástupci českolipského okresu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení