Fazole se výhry nedočkaly

Česká Lípa - Nově otevřená sportovní hala měla v pátek večer na programu 6. kolo 2. futsalové ligy.

10.11.2011

Beránek se snaží proniknout mezi soupeři.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Domácí Fazole hostily hráče celku Salamandr UFA Hradec Králové. Českolipský tým zatím stihl během pěti zápasů posbírat šest bodů. V úvodu sezóny sice hráči Fazolí vyválčili tři cenné výhry, avšak poslední dva zápasy jim zrovna podle jejich představ nevyšly. Dalo se tedy čekat, že budou chtít vše odčinit.

F.A.Zole Č. Lípa - Hradec Králové 1:4 (0:1)

První zápas Fazolí na nové palubovce přilákal kolem stovky diváků. Do jedné třetiny zaplněná sportovní hala však zápas pouze mlčky sledovala, o jakýkoliv hlasitý projev či podporu byla bohužel nouze. Nebylo ovšem divu, ospalá první polovina nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Tempo se zvyšovalo až po pauze.

Běžela 4. minuta zápasu a oba dva týmy měly zatím na svém kontě po jedné střele na branku. První vážnější situaci přinesla 5. minuta, kdy se okolo domácího obránce obtočil hradecký Jelínek, jenže pálil těsně vedle. Ten samý hráč se o pár minut později vydal spolu s Michalem hluboko do území českolipských Fazolí. Statická domácí obrana jim dovolila až příliš, naštěstí pro ně skončil míč mimo branku.

Také Fazole nabídly divákům několik akcí. Nejslibněji vypadala ta z 11. minuty. Přízemní Kubešovu střelu tečoval těsně před brankářem Havlásek, ani jeho pokus se ale mezi tyče nevešel. O čtyři minuty později se po křídle rozeběhl opět Havlásek, jenže svou dělovkou gólmana hostí nepřekonal. Na druhé straně předvedl skoro totožnou akci hradecký Jelínek, avšak i jeho akce skončila nezdarem.

Skóre se měnilo až v 17. minutě. Trojice hradeckých hráčů si zahrála „bago“ s domácí obranou. Několikrát si totiž pohráli s balónem, než první branku utkání vstřelil Michal. O minutu později mohl navíc další branku přidat Jelínek, jenže v dobré pozici přestřelil. Úvodní poločas tak skončil pouze jednobrankovým rozdílem.

Pauza pozitivně zafungovala na oba dva týmy, což ocenili hlavně fanoušci. Tempo hry se začalo postupně zvyšovat. Naději domácích na vyrovnání držel dlouhodobě ve svých rukou gólman Švasta, který měl hodně práce.

Fazole začaly druhou půli aktivněji, brankáře hostujícího celku zaměstnávaly hlavně střelami z větší vzdálenosti. Když už si domácí dokázali vytvořit vyloženou šanci, nepodařilo se jim přesně zakončit. Naopak druhou branku mohl přidat opět aktivní Jelínek, ten mohl využít zaváhání domácí obrany, ale jeho střela skončila vedle tyče.

Domácí fanoušci se premiérové branky dočkali až ve 30. minutě, kdy je z letargie vytrhl Kubeš. S balónem si počínal naprosto profesionálně. Zbrkle nestřílel, stihl ještě obehrát jednoho z hradeckých obránců a z úhlu srovnal na 1:1. Z branky se ovšem Fazole radovaly jen pár minut. Na řadu totiž přišla hradecká „one man show“ v podání Romana Jelínka. Ten ve 34. minutě zvyšoval na rozdíl jedné branky.

To ale nebylo vše. Ve 36. minutě totiž přidal další gól, když zužitkoval centr z pravé strany. No a poslední střelecký pokus proměnil Jelínek už do prázdné brány, zatímco se Fazole marně snažily při hře bez brankáře. Domácí mohli se soupeřem srovnat krok ještě po druhé Jelínkově brance, jenže Havlásek minul úplně prázdnou bránu. Hradecký celek se tak radoval z vítězství 4:1.

„Naším dlouhodobým problémem je to, že nám chybí hráči. Trápí nás zranění a až v dnešním zápase, tedy v 6. kole jsme měli k dispozici skoro kompletní sestavu. Dnešní zápas rozhodla jednoznačně zkušenost, bohužel se nám také nedaří proměňovat šance, které si vytvoříme. V nové hale se nám hrálo dobře, velice oceňuji diváckou návštěvnost,“ řekl po utkání trenér Hradce Králové Petr Hoffmann.

„Dnes rozhodovaly individuální kvality soupeře. My jsme byli poněkud pod tlakem, hráli jsme první utkání v nové hale, navíc nám nevyšly poslední dva zápasy. K dispozici jsme měli kompletní sestavu, až na zraněného kapitána Šídla. Po nadějném úvodu sezóny bohužel přichází krutá realita,“ komentoval výsledek zápasu českolipský trenér Jiří Ort.

Góly: 30. Kubeš 17. Michal, 34. 36. a 39. Jelínek.
Sestava: FA Zole Česká Lípa: Švasta - Havlásek, Vodrážka, Kubeš, Z. Brož, V. Brož, Beránek, Burian, Souček (Kliment, Šorm).