Brněnskému Hattricku v domácí hale připravili svěřenci Lenky Bartošové první výraznou porážku v této sezoně. Na českolipské kanonádě se shodně pěti body podíleli Dominik Jansa a Jaromír Ekl!

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - FBŠ Hattrick Brno 9:4 (3:1, 5:2, 1:1)

Ve svižné první třetině měli rozhodně navíc hráči z jihomoravské metropole, optický tlak však využít nedokázali a naopak pozorná obrana České Lípy nekompromisně trestala díky rychlým brejkům. Již ve třetí minutě se prosadil Kněžour, kterého našel od mantinelu Ekl, 1:0. Hned o minutu později se poprvé do statistik zapsal hrdina sobotního utkání Jansa, ten načal po akci Hřebřiny večerní hattrick, 2:0.

V polovině první třetiny se prosadilo i Brno, domácí tým zbytečně prodloužil střídaní a po dlouhém tlaku Habr dokázal nadvakrát překonat Chynu v českolipské brance, 2:1. Do kabin se však šlo za dvoubrankového vedení FBC, Jansa v roli nahrávače naservíroval Eklovi, který s koncovkou z úhlu neměl problém, 3:1.

Začátek druhé třetiny nebyl pro domácí z kategorie nejzdařilejších, Česká Lípa ve snaze vysunout obranu hned při prvním tlaku propadla a Grábl z přečíslení nekompromisně trestal, 3:2. Hned o chvilku déle se nechal Slaný zbytečně vyloučit za pošťuchování v brankovišti a Brno nabídnutou přesilovku po minutě využilo, Kolajta tečoval Houbalovu ránu z dálky a Chyna na změnu střely již reagovat nedokázal, 3:3.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - FBŠ Hattrick Brno 9:4.Zdroj: Deník/Vít Černý

To však bylo od Brna v této třetině vše a veškeré zajímavosti se začaly odehrávat přes hostující brankou. Nejprve si zopakovali spolupráci zakončující Jansa s Eklem a po něm něm se stylově uvedl v českolipském dresu Legner. V oslabení za vyloučení Kněžour prošel půlku hřiště a na vzdálenější tyčku prostřelil Kejíka, 5:3.

Šestou branku přidal z výjezdu Kněžour, který nachytal Kejíka na první tyči a ten raději přenechal místo v brněnském brankovišti Chrástovi, 6:3. Na konci třetiny padly ještě dvě branky, které takřka rozhodly o osudu celého utkání. Matějíček nabil Jansovi, jenž zkompletoval hattrick a po něm nekompromisně vyvěsil míček od mantinelu Ekl, 8:3. Když Česká Lípa zahodila ještě několik ložených šancí, odcházeli domácí do šaten s pětibrankovým náskokem!

Ani nástup do poslední třetiny nebyl ukázkový, hned po půl minutě se připomenul Houbal a vykřesal jiskřičku naděje, 8:4. Českolipští však zodpovědným výkonem nedopustili žádné drama a naopak přidali ještě uklidňující devátou branku, Matějíček si mazácky povodil Chrásta v malém brankovišti a uzavřel střelecký účet na 9:4.

Domácí pak posledních pět minut téměř nepůjčili Brnu míček a účelnou hrou si zajistili další tři body do prvoligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Dan Nerud (Brno): „Soupeř byl v podstatě ve všem lepší, po zásluze vyhrál. My jsme k tomu utkání nejspíš ani nedojeli. Chybělo nám nadšení, pohyb. Prostě všechno…"

Lenka Bartošová (Česká Lípa): „Tento zápas jsme rozhodli zejména ve druhé třetině. V té třetí jsme si výsledek spíše kontrolovali. Děkujeme divákům za senzační atmosféru."

Branky: 4. Daniel Kněžour, 5. Dominik Jansa, 20. Jaromír Ekl, 27. Dominik Jansa, 31. Vojtěch Legner, 33. Daniel Kněžour, 38. Dominik Jansa, 39. Jaromír Ekl, 52. Radek Matějíček - 12. Zdeněk Habr, 21. Jan Grábl, 23. Jan Kolajta, 41. Roman Houbal. Rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada. Vyloučení: 3:1; využití: 0:1. Diváků: 340. Zásahy brankářů: Lukáš Chyna 24 - Filip Kejík 12, Jan Chrást 7.

Spartak Pelhřimov - FBC PULLO TRADE Česká Lípa 7:4 (1:1, 1:1, 5:2)

Specifická atmosféra v pelhřimovské sportovní hale opět České Lípě nesedla. Již od prvních minut bylo znát, že hosté po páteční výhře nepředvedou obdobný výkon a budou muset dobývat tvrdou domácí obranu. Opatrná oťukávaná přinesla první zásah až ve dvanácté minutě, Fučík načal svůj nedělní hattrick, když nachytal Chynu na první tyčce, 1:0. Srovnáno bylo rychle, Jansa z úhlu pálil pouze do Venkrbce, ale odražený míček ze vzduchu doklepl Hřebřina, 1:1. Během první třetiny se do slibných šancí dostal několikrát Ekl, ale zvlhlý střelecký prach byl hlavní překážkou dvoumetrového snipera.

Ani druhá třetina stovku diváků ze sedadel nezvedala, tedy až na tradiční dva pelhřimovské ultras, jenž se činili po celou dobu utkání. Ty určitě nepotěšil faul domácího Podušky a následná branka Slaného. Tomu nabil hned z buly Jansa a českolipský obránce prostřelil Venkrbce na vzdálenější tyčku, 1:2. Srovnáno bylo záhy, rodící šanci zastavil Štěrba tak smolně, až se míček odrazil k Poduškovi, jenž napravil své vyloučení a srovnal stav utkání, 2:2.

V závěrečné třetině konečně pro diváky začaly padat i góly, bohužel pro českolipské florbalisty do nesprávné branky. Ačkoliv se Lípa dostala do vedení zásluhou Vlčka, který ze středu zužitkoval náhru Matějíčka, více ze hry měl domácí celek. Ten po celé utkání zdařile bránil optické převaze České Lípy a rychlými kontry začal přidávat branky. Fučík se opět výborně zorientoval v předbrankovém prostoru a dorážkou srovnal na 3:3. Po něm Čech z dálky propálil Chynu na vzdálenější tyč a vzápětí Švrkala navýšil již na rozdíl dvou branek, 5:3.

Jiskřičku naděje čtyři minuty před koncem vykřesal Štěrba, který ukončil vyloučení Fučíka a stáhl náskok na jednu branku. V následném tlaku si Slaný neporadil v pozici posledního a v rychlém přečíslení vymetl pavouky v horním rohu Chynovi branky Blažek, 6:4. Českolipská power play úspěch nepřinesla, naopak Fučík pár vteřin před koncem zkompletoval hattrick, když překonal náhradního brankáře Petrika, 7:4.

Česká Lípa opět v Pelhřimově nedokázala potvrdit roli papírového favorita a ztráta tří bodů ji v ohledu na další výsledky devátého kola budou hodně mrzet.

Lenka Bartošová (Česká Lípa): „Na dnešním zápase jsme vůbec nebyli, soupeř si s námi dělal co chtěl. U každého balónku jsme byli později, naše hraje se nám úplně vypařila jak voda nad pánví."

Vyjádření trenéra domácích: „V bojovném utkání plném soubojů, jsme zaslouženě zvítězili. První dvě třetiny každý v týmu byl chvilku aktivnější a do 3. třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Ve 3. třetině nás v klíčových okamžicích nás podržel výborně chytající Venkrbec a po proměněných příležitostech bereme 3 body. Děkujeme soupeři za fér utkání a tradičně skvělým divákům za podporu.

Branky: 13. Václav Fučík, 31. Petr Poduška, 47. Václav Fučík, 49. Libor Čech, 54. Marek Švrkala, 59. Martin Blažek, 60. Václav Fučík - 17. Jan Hřebřina, 29. Štěpán Slaný, 45. Jiří Vlček, 57. Daniel Štěrba; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 105; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 19 - Lukáš Chyna 7