Ještě v 5. minutě poslední třetiny totiž vedli 4:3 a byli blízko k malé senzaci. Jenže na konci běžící 46. minuty srovnal Tomáš Sýkora, jenž vzápětí využil přesilovku a přidal vedoucí gól Chodova.

Extraligový soupeř pak rychle využil nepohody v českolipském týmu a během pár minut nasázel nekoncentrované sestavě další tři branky. Nejprve Jelínek z půlky o tyč a poté dvakrát Strachota z rychlého protiútoku, 4:8.

Malou jiskřičku naděje poté vykřesala hezká souhra po ose Tichý Slaný a zakončující Vnuk, 5:8. Následná tříminutová českolipská power play ukázala, že domácí dokáží zamknout i takový celek, jakým Chodov je, z několika vyložených šancí se však FBC neprosadil a z postupu do dalšího kola se mohl radovat pražský celek.

FBC Česká Lípa - TJ JM Chodov 5:8 (2:2, 2:1, 1:5)

Branky: 3. Podrabský, 15. Mlejnek, 31. Podrabský, 39. Mlejnek, 57. Vnuk 1. Mikeš, 19. Vávra, 37. Mikeš, 46. Sýkora, 47. Sýkora, 50. Jelínek, 55. Strachota, 55. Strachota. Rozhodčí: Lukáš Kešner - David Scholz. Vyloučení: 1:0 (Slaný); využití: 0:1. Zásahy brankářů: Ponomarev 28 Zich 20. Diváků: 205.