Finálová série se přesouvá do Lípy. Zbraně neskládáme, říká trenérka

Znojmo - Plni očekávání o víkendu vstupovali do finálové série play-off první ligy se Znojmem florbalisté České Lípy.

11.4.2017

Odveta v České Lípě se hraje v pátek 14. dubna od 19 hodin, případný čtvrtý mač by se uskutečnil v sobotu, rovněž od 19 hodin.Foto: Deník/Vít Černý

Jihomoravané ovšem v obou duelech potvrdili roli favorita soutěže a oba domácí zápasy před zaplněným hledištěm dotáhli do vítězného konce. Znamená to, že od jisté účasti v Superlize je dělí jediné vítězství.

1. zápas: Znojmo - Česká Lípa 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

I díky provizorním tribunám za oběma brankami se v sobotu do haly vměstnalo 603 diváků (v neděli 587). Do Znojma dorazil také slušný počet českolipských fanoušků, kteří tak pomohli vytvořit atmosféru, jakou znojemský florbal a zdejší hala ještě nikdy nezažily.

Nabuzené tribuny se radovaly velmi rychle, a to po dvou minutách a tří sekundách. Útočník Jan Rakušan vybídl ke skórování znojemského ostrostřelce Tomáše Kuchariče a ten nepohrdl. Rozjeté Znojmo válcovalo obranu České Lípy a ta nevěděla, kde jí hlava stojí. Na začátku sedmé minuty se dostal k míčku nestárnoucí tahoun Znojemských Petr Sláma a rychlou střelou zápěstím vymetl růžek branky hostujícího gólmana Jana Dvořáka.

Znojemští měli i nadále navrch a brankář Jan Hándl neměl příliš práce. V polovině čtrnácté minuty zafungovala stejná spolupráce jako u úvodního gólu a Kucharič prázdnou branku nemohl minout. V devatenácté minutě se ale hostující brankář zaskvěl a zlikvidoval dělovku zkušeného Milana Fridricha. „Bohužel jsme se na začátku zápasu doslova pokadili strachem. Takhle se o Superligu prostě nebojuje," přiznala trenérka České Lípy Lenka Bartošová.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Českolipští mnohem lépe a dařilo se jim znojemskou obranu i zatlačit, z čehož dokázali zkorigovat na 3:1. Ve třiatřicáté minutě navíc hrálo Znojmo v oslabení. Hosté nic neukázali a domácí se ubránili.

Zbytek duelu už byl v režii Laufenu. Na konci druhé části přidal čtvrtý gól Rakušan, aby na něj následně navázal hattrickem Kucharič. Ve třetí třetině už Znoj-mo dominovalo a dotáhlo zápas k vítězství 7:2. „Série je 1:0, nic víc, nic míň. Hráči to odmakali, ale po utkání jsme přepnuli na druhý den. Nechtěli jsme udělat stejnou chybu jako s Black Angels," poznamenal znojemský kouč Jan Šťastník.

Branky: 3., 14., 40. a 56. Kucharič, 7. Sláma, 38. Rakušan, 57. Procházka - 26. Matějíček, 48. Jansa. Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 34:22. Diváci: 603.

2. zápas: Znojmo - Česká Lípa 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Nedělní souboj byl úplně jiný. Znojemští se sice trefou Fridricha dostali do vedení, ale na konci první dvacetiminutovky dokázal Dominik Jansa vyrovnat. „Zcela jiný výkon než v sobotu. Byli jsme mnohem aktivnější, bojovnější, ale bohužel nás pohřbily dvě chyby, které jsme udělali během sedmi vteřin. Zbraně neskládáme a těšíme se opět na nádherný florbal v České Lípě," uvedla Bartošová.

Odveta v České Lípě se hraje v pátek 14. dubna od 19 hodin, případný čtvrtý mač by se uskutečnil v sobotu, rovněž od 19 hodin.

„Zbraně ještě neskládáme a těšíme se opět na nádherný florbal, tentokrát v České Lípě. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás do Znojma jeli podpořit a věříme, že si nenechají ujít ani ten nadcházející páteční domácí zápas," prohlásila českolipská trenérka Lenka Bartošová.

Znojemský tým se ve druhé třetině dostal do vedení 2:1 a znovu to bylo po souhře Rakušan – Kucharič, tentokrát zakončoval prvně jmenovaný. Hostům se podařilo i podruhé vyrovnat, ale závěr zápasu byl vypjatý a na branky bohatý. Laufen v rozmezí posledních pěti minut vsítil tři branky a zároveň inkasovali dva hráči pětiminutové tresty.

Na výhře 5:2 už to však nic nezměnilo. „Vedeme 2:0, ale je před námi ještě dlouhá cesta. Soupeř hrál dobře. Poděkování patří fantastickým divákům," dodal Šťastník.

Branky: 4. Fridrich, 37. Rakušan, 56. Kucharič, 56. Procházka, 58. Číhal - 19. Jansa, 54. Novák. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:2, navíc Kucharič a Procházka (oba Z) 5 minut. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:21. Diváci: 587.

Stav série: 2:0

Stav druhého finále mezi Ústí nad Labem Hattrickem Brno je po dvou duelech nerozhodný 1:1. Obě tato mužstva tak mají jistotu, že se proti sobě nastoupí minimálně ještě dvakrát, a to o víkendu, tentokrát v jihomoravské metropoli.

Autor: Martin Smejkal, Radek Valenta

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

FOTBAL - ilustrační foto.

Nový Bor padl na půdě SK Hrobce, Česká Lípa doma nestačila na Kladno

Pro sraženého chlapce musel přiletět vrtulník

Útulek v Dobranově ukončil spolupráci s Českou Lípou

Dobranov – Do konce října musí město Česká Lípa najít útulek, kam bude převážet zatoulané psy. Majitel útulku v Dobranově dal městu po dvaceti letech výpověď.

„Vnuci“ lákají peníze na seniorech

Liberecký kraj – Senioři jsou stále vděčným terčem podvodníků. Teď už jim volají i domů.

Holany se pyšní silným kádrem

Holany - Může si mnout ruce. Trenérovi Jiřímu Barvířovi se povedlo přesně to, o co usiloval během letní pauzy přivedl do Holan hned několik nových hráčů.

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.