Florbalisté posedmé bez prohry. V sobotu budou hrát o druhé místo

Ostrava, Česká Lípa - Před posledním kolem základní části v 1. lize proti Litvínovu jsou Českolipští třetí. V tabulce už mohou jít jen výš.

20.2.2013

Rozjetou mašinu připomínají českolipští florbalisté v několika posledních kolech 1. ligy.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Posedmé za sebou nepoznali florbalisté České Lípy hořkost porážky! V rámci předposledního kola základní části 1. ligy dokázali vyloupit Ostravu a v tabulce si zajistili třetí příčku. Naopak Ostravané si porážkou 3:4 hodně zkomplikovali cestu do play-off.

„Vzhledem k okolnostem v našem mužstvu, kde máme početnou marodku, jsme sehráli utkání velmi chytře a takticky. Až na výpadek v prvních deseti minutách druhé třetiny jsem byl spokojen, ale takových výpadků se musíme vyvarovat," uvedl hostující koučJiří Stožický.

Vedoucí domácího mužstva Cyril Novákkonstatoval: „Bohužel nám opět nevyšel úvod zápasu a to nás stálo všechny body. Pak už jsme jen obtížně dotahovali skóre."

Díky úzkému kádru bylo Českolipským jasné, že v případě špatného vstupu do utkání, kdy by šla Ostrava brzy do vedení, těžko by hráči FBC hledali síly na zvrat, a proto hosté spoléhali na dobrou defenzivu a rychlé protiútoky.

1. MVIL Ostrava - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Hned v první minutě poslal z vlastní poloviny svůj pověstný projektil Tichý, domácí brankář míček vyrazil pouze k Merlíčkovi, pro kterého nebylo problém z dorážky otevřít skóre. Ještě veseleji bylo v páté minutě. Lípa dostala výhodu přesilové hry a už po 12 sekundách ji využil Vnuk 0:2.

Poté se začali dostávat do hry i domácí borci, jenže veškeré jejich útoky rozbíjela pevná českolipská obrana v čele s výborným Ponomarevem. A tak udeřilo opět na druhé straně. Účet první třetiny uzavřel Procházka, jehož tečovaná střela skončila za bezmocným Kořínkem 3:0.

Inkasoval poprvé po 133 minutách

Druhá třetina začala náporem domácích hráčů. Česká Lípa se zbytečně zbavovala balonku, a tak zákonitě přišel trest. Jankulár překonal přesnou střelou Ponomareva, jenž inkasoval poprvé po neuvěřitelných 133 minutách! Když hned minutu na to v přesilové hře snížil někým nekrytý Kasinec na rozdíl jedné branky, celá hala čekala velký nápor Ostravy.

Opak byl však pravdou. Muži FBC zlepšili pohyb a důraz, čímž nápor hostitelů naprosto eliminovali. Když pak skončilo nahození v podání Tichého až v síti po výborné cloně, šla Lípa do kabin s dvoubrankovým vedením!

Závěrečná perioda byla ve znamení dobývání lipského obranného bloku. Hosté však dobře zahustili střední pásmo, snažili se co nejdéle držet míček na svých holích, a proto se domácí celek nedostal do většího tlaku a podařilo se mu korigovat výsledek až v samém závěru utkání. Víc jim Českolipští nedovolili 3:4

Další zápas již tuto sobotu

„Kluci nechali na hřišti všechno a podali velmi dobrý týmový výkon. Už se moc těšíme na play-off, do kterého doufám nastoupíme už v plné síle," vyjádřil spokojenost českolipský trenér.

Pokud Česká Lípa v závěrečném kole doma proti Litvínovu (sobota 23. února od 17 hodin) získá aspoň o jeden bod víc než její rival ze Znojma v Pelhřimově, může se FBC posunout na konečné druhé místo.

Branky: 29. Petr Jankulár, 31. Tomáš Kasinec, 58. Marek Matejčík - 2. Jan Merlíček, 5. Radovan Vnuk, 16. Petr Procházka, 35. Milan Tichý. Rozhodčí: Radek Vybíhal Pavel Kačer. Vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 93. Zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek - 22, Ivan Ponomarev - 34.

Sestava FBC Česká Lípa: Ponomarev Ivan - Vnuk Radovan, Jeřábek Martin, Motejzík Štěpán, Mlejnek Lukáš, Novák Jakub, Procházka Petr, Tichý Milan, Karel Jakub, Merlíček Jan, Jirsa Jakub. Trenéři - Stožický Jiří, Slaný Štěpán.

1. liga florbalu.

20.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Módní svátek  zažil zámek Sychrov.
50

OBRAZEM: Sychrov ožil velkou módní show

ANKETA: Zakázali byste motorovým vozidlům starším 15 let vjezd do center měst?

Lípě pomohl gólman Chadraba

Česká Lípa /FOTOGALERIE/ - Dva body do tabulky Fortuna Divize B si připsal nováček z České Lípy, který hostil dlouhověkého soupeře FC Chomutov.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Povolili byste cyklistům alkohol?