Florbalisté posedmé bez prohry. V sobotu budou hrát o druhé místo

Ostrava, Česká Lípa - Před posledním kolem základní části v 1. lize proti Litvínovu jsou Českolipští třetí. V tabulce už mohou jít jen výš.

20.2.2013

Rozjetou mašinu připomínají českolipští florbalisté v několika posledních kolech 1. ligy.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Posedmé za sebou nepoznali florbalisté České Lípy hořkost porážky! V rámci předposledního kola základní části 1. ligy dokázali vyloupit Ostravu a v tabulce si zajistili třetí příčku. Naopak Ostravané si porážkou 3:4 hodně zkomplikovali cestu do play-off.

„Vzhledem k okolnostem v našem mužstvu, kde máme početnou marodku, jsme sehráli utkání velmi chytře a takticky. Až na výpadek v prvních deseti minutách druhé třetiny jsem byl spokojen, ale takových výpadků se musíme vyvarovat," uvedl hostující koučJiří Stožický.

Vedoucí domácího mužstva Cyril Novákkonstatoval: „Bohužel nám opět nevyšel úvod zápasu a to nás stálo všechny body. Pak už jsme jen obtížně dotahovali skóre."

Díky úzkému kádru bylo Českolipským jasné, že v případě špatného vstupu do utkání, kdy by šla Ostrava brzy do vedení, těžko by hráči FBC hledali síly na zvrat, a proto hosté spoléhali na dobrou defenzivu a rychlé protiútoky.

1. MVIL Ostrava - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Hned v první minutě poslal z vlastní poloviny svůj pověstný projektil Tichý, domácí brankář míček vyrazil pouze k Merlíčkovi, pro kterého nebylo problém z dorážky otevřít skóre. Ještě veseleji bylo v páté minutě. Lípa dostala výhodu přesilové hry a už po 12 sekundách ji využil Vnuk 0:2.

Poté se začali dostávat do hry i domácí borci, jenže veškeré jejich útoky rozbíjela pevná českolipská obrana v čele s výborným Ponomarevem. A tak udeřilo opět na druhé straně. Účet první třetiny uzavřel Procházka, jehož tečovaná střela skončila za bezmocným Kořínkem 3:0.

Inkasoval poprvé po 133 minutách

Druhá třetina začala náporem domácích hráčů. Česká Lípa se zbytečně zbavovala balonku, a tak zákonitě přišel trest. Jankulár překonal přesnou střelou Ponomareva, jenž inkasoval poprvé po neuvěřitelných 133 minutách! Když hned minutu na to v přesilové hře snížil někým nekrytý Kasinec na rozdíl jedné branky, celá hala čekala velký nápor Ostravy.

Opak byl však pravdou. Muži FBC zlepšili pohyb a důraz, čímž nápor hostitelů naprosto eliminovali. Když pak skončilo nahození v podání Tichého až v síti po výborné cloně, šla Lípa do kabin s dvoubrankovým vedením!

Závěrečná perioda byla ve znamení dobývání lipského obranného bloku. Hosté však dobře zahustili střední pásmo, snažili se co nejdéle držet míček na svých holích, a proto se domácí celek nedostal do většího tlaku a podařilo se mu korigovat výsledek až v samém závěru utkání. Víc jim Českolipští nedovolili 3:4

Další zápas již tuto sobotu

„Kluci nechali na hřišti všechno a podali velmi dobrý týmový výkon. Už se moc těšíme na play-off, do kterého doufám nastoupíme už v plné síle," vyjádřil spokojenost českolipský trenér.

Pokud Česká Lípa v závěrečném kole doma proti Litvínovu (sobota 23. února od 17 hodin) získá aspoň o jeden bod víc než její rival ze Znojma v Pelhřimově, může se FBC posunout na konečné druhé místo.

Branky: 29. Petr Jankulár, 31. Tomáš Kasinec, 58. Marek Matejčík - 2. Jan Merlíček, 5. Radovan Vnuk, 16. Petr Procházka, 35. Milan Tichý. Rozhodčí: Radek Vybíhal Pavel Kačer. Vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 93. Zásahy brankářů: Vojtěch Kořínek - 22, Ivan Ponomarev - 34.

Sestava FBC Česká Lípa: Ponomarev Ivan - Vnuk Radovan, Jeřábek Martin, Motejzík Štěpán, Mlejnek Lukáš, Novák Jakub, Procházka Petr, Tichý Milan, Karel Jakub, Merlíček Jan, Jirsa Jakub. Trenéři - Stožický Jiří, Slaný Štěpán.

Lokomotiva získala další cenný skalp. Porazila Cvikov

Cvikov - Třetí výhru v letní přípravě vybojoval nováček krajské fotbalové I. B třídy, tým TJ Lokomotiva Česká Lípa.