Prohrát není žádná hanba, jak zpívá v populární české písni skupina Argema. Florbalový Liberec si opět prožil smutný večer, kdy se pral o možnost bodovat do závěrečného hvizdu. Nakonec ale podlehl.

FBC Liberec - TJ JM Pedro Perez Chodov
7:8 (3:3, 2:1, 2:4)

O tom, jakým směrem se bude zápas předposledního Liberce s vedoucím mužstvem tabulky extraligy ubírat, napověděla hned úvodní střídání zápasu. Liberec se totiž dostal do vedení zásluhou Saláta. Od tohoto momentu se prakticky co minutu střídalo skóre.

Hosté dorovnali, načež poslal domácí opět do vedení Vážný. Jenže Chodov poté dokázal hned dvakrát vytasit své ofenzivní zbraně. Nejdříve srovnával Šochman, pak poslal hosty do vedení Cepek. V divácky atraktivní první třetině nakonec byl k vidění i třetí gól Liberce. Postaral se o něj pohotovou střelou Zdeněk Vážný. Přestávkové skóre tak bylo 3:3.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu. Oba týmy se nehodlaly uchýlit k zbytečné defenzivě, a leč to možná vypadalo, že opticky více ze hry má Chodov, Liberec měl také své šance. Za Severočechy sice v prostřední periodě skóroval jediný hráč, Lukáš Nesměrák, nastřádal však hned dva gólové úspěchy. Mezi jeho dalekonosné rány se vklínil zásah pohotového Jendrišáka. I když se ve zbytku druhé části střídal útok za útokem, více branek k vidění nebylo a Liberec po čtyřiceti minutách vedl 5:4.

I ve třetí třetině byly k vidění slepené góly. Druhou trefou v zápase srovnal na 5:5 Šochman, po něm ale dokonal hattrick Nesměrák a FBC byl opět ve vedení.

Následoval však zlomový okamžik, kdy byla defenzivní práce Davida Ježka, jenž zahrál vysokou holí, posouzena jako akce, která zabránila Chodovu v jasné gólové příležitosti. Alespoň tak zní výklad ve chvíli, kdy se sudí rozhodnou odpískat trestné střílení. Jendrišák si s nastalou situací věděl rady a dotáhl Chodov již poněkolikáté v utkání na vyrovnaný stav. Rozhodující slovo měl Curney, který tři minuty před koncem vystřelil pro Chodov klíčový gól. Stejný hráč pak ještě navýšil v poslední minutě při liberecké power play. Gól Martina Blažka pět sekund před koncem znamenal pouze kosmetickou úpravu. Liberec nakonec v divácky atraktivním utkání podlehl nejtěsnějším rozdílem 7:8.

Góly Liberce: 3x Nesměrák, 2x Vážný, Salát, Blažek. Střely: 30:40. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka.