Již 8. ročník Northco Bartys triatlonu se konal ve Varnsdorfu. A letošní klání, kdy závodníci museli plavat, jezdit na kole a běžet, posunulo laťku zas o něco výš.

Součástí hlavního závodu byly také dětské závody.
V nich se představilo celkem sedmnáct mladých triatlonistů. Vítězem se stal Franta Novák před Martinem Semerádem a třetím Ondřejem Koštejnem. Nejlepší dívkou byla Lucie Blechová, která skončila v absolutním pořadí na pátém místě.

V hlavní kategorii pak kraloval tým Českolipský mix ve složení: Spurný, Matoušek, Németh. Stříbro zbylo na Schrödinger Sports Teamu, který reprezentovalo trio Novota, Strož a Vodička. A třetí místo vybojoval klub Northco ve složení Buřičová, Podrazil, Roura.

Mezi jednotlivci pak triumfoval Pavel Jindra před Janem Franckem a Milanem Hroudou. Mezi ženami pak byla nejlepší Ivana Loubková ze Cvikova.
Letošní ročník, v pořadí již osmý, se opět povedl. „Hodnotil bych to na 130 procent, fakt se to všechno povedlo. Už to není jen regionální pouťáček. Lidi přijeli od Rakovníku přes Karlovy Vary až po Pardubice," uvedl organizátor a účastník celé akce Jan Novota.

MUŽI: 1. P. Jindra 1:06:59, 2. J. V. Francke + 01:28, 3. M. Hrouda + 05:00.

MJ: 1. M. Švorc. M20: 1. J. V. Francke. M30: 1. P. Jindra. M40: 1. M. Bušek. M50: 1. V. Zemler.

ŠTAFETY: 1. Českolipský mix 1:02:04, 2. Schrödinger Sports Team + 01:14, 3. Northco + 04:29.

ŽENY: 1. I. Loubková 1:21:04, 2. G. Tlustá + 01:39, 3. K. Loubková + 02:28.

Z20: 1. I. Loubková. Z40: 1. J. Vápeníková.