FC Mapa odjíždí do Kladna

ČESKÁ LÍPA - Na horké půdě Celticu Kladno dnes večer v rámci dalšího kola divizní skupiny A nastoupí futsalisté FC Mapa Česká Lípa

9.11.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník

Na horké půdě Celticu Kladno dnes večer v rámci dalšího kola divizní skupiny A nastoupí futsalisté FC Mapa Česká Lípa, kteří minulý týden zvítězili nad PK Třebusice 6:5 (5:1). „Tentokrát nám bude chybět kvůli pracovním povinnostem Petr Moučka, což je velké oslabení,“ přiznává Petr Čech, předseda českolipského klubu.
Proti Třebusícím měl FC Mapa, jemuž chyběli Kubeš, Opočenský a Kadeřábek, jediný úkol: vyhrát. „Všechno kromě vítězství by bylo bráno jako neúspěch, a proto jsme rádi, že jsme utkání zvládli,“ potvrdil Petr Čech.
Skóre otevřel po ukázkové akci Čecha Milan Bláha. Hosté za chvíli natřelili tyč a vzápětí předvedl své kvality brankář Hruška. „Přesto jsme si udržovali mírnou herní převahu, ovšem hlavně Péťa Moučka a Pepa Jahelka své šance spálili,“ přiznal hrající předseda klubu. Na 2:0 však přece jen zvýšil Jan Kmoch a za pár okamžiků už to bylo o tři branky. Autorem gólu byl Jahelka a všechno nasvědčovalo tomu, že domácí bez problému dovedou utkání do vítězného konce. Třebusičtí zásluhou nejlepšího kanonýra soutěže Romana Střely snížili a všechny síly vrhli do útoku, jenže po domácím time–outu využil chyby Kmoch (4:1) a minutu před poločasem našel Bláha z přímého kopu Moučku – 5:1. „Zdálo se, že není co řešit, zvlášť když ve druhém poločase přidal náš šestý gól Péťa Moučka,“ poznamenal P. Čech s tím, že v tu chvíli už si fanoušci a hlavně sami hráči mysleli, že je hotovo.
Třebusice se ale nevzdaly. V útoku je začal doplňovat gólman Zelenka a domácí si chvílemi připadali jako na kolotoči. Po dvou střeleckých pokusech zdálky a jedné kombinační akci bylo najednou zaděláno na drama – 6:4. „Vzali jsme si time–out, chtěli jsme podržet míč a utkání tak v klidu dohrát,“ připomněl P. Čech, taktiku, s jakou chtěli Českolipští nastoupit. Hostům se podařilo hned záhy skórovat, naštěstí rukou, takže rozhodčí Čurda správně gól neuznal. Dvě minuty před koncem už ano – 6:5. Zbývající čas tohoto nervózního střetnutí přestáli českolipští hráči bez újmy a zaslouženě si připsali tři body.
Branky: Moučka 2, Kmoch 2, Bláha, Jahelka - Suk 2, Kubín M., Střela, Zelenka V.
Sestava FC Mapa: Hruška - Brenn, Čech, Jahelka, Bláha, Moučka, Kmoch.

9.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.