Dvanáct branek inkasovali Démoni od Ebárny Kladno

Kladno - Nekompletní sestava Č. Lípy složená především z hráčů obou rezervních týmů na vedoucí celek divizní tabulky nestačila.

17.12.2009 1

Ilustrační fotoFoto:

Hodně tvrdý úder inkasovali divizní futsalisté FC Démoni Česká Lípa v 10. kole skupiny A od vedoucího celku tabulky z Kladna.

Ebárna Kladno – FC Démoni Č. Lípa 12:1 (3:0)

Favorit zápasu byl jasný dlouho dopředu, neboť Kladno coby vedoucí tým tabulky přivítalo poslední mužstvo soutěže. Hosté s Ebárnou překvapivě drželi krok hlavně v první půli, navíc si v úvodních 10 minutách vytvořili převahu, jenže opět, jako už tradičně, zahodili několik vyložených šancí. „To je potom těžký… Nepochopím ale, že hráč, i když je sám před odkrytou bránou, z toho gól nedá,“ pokrčil rameny trenér Č. Lípy Miroslav Štainer. A takovéto situace možná měly vliv na dalším vývoji.

Kladenští ve 12. minutě po zaváhání českolipské obrany šli do vedení a do přestávky po situacích stejných jako přes kopírák přidali ještě dva góly.
Pauza přiměla Démony k odhodlání nepříznivý výsledek zkorigovat, ovšem jejich koncovka byla nadále žalostná… Kladno začalo předvádět špičkový divizní futsal a naopak hostům ubývaly síly, takže výše skóre byla jen otázkou času. Alespoň jeden čestný úspěch Démonů zařídil Aleš Heřmánek.

„Jsme vážně v hodně těžké situaci. Problémy se sestavou stále trvají a je nutno říct, že budou pokračovat nejen v posledním letošním utkání, ale také ještě ve dvou zápasech po Novém roce. Až potom totiž vyprší tresty čtyřem našim vyloučeným,“ připomíná kouč Štainer a dodává: „Takováto situace, kdy vlastně z deseti hráčů A-týmu má trenér k dispozici jen dva a tři hráče, by zamávala i s daleko zkušenějšími týmy, natož s nováčkem soutěže, jako jsme my. Musím ale pochválit oba rozhodčí, kteří pískali oboustranně přesně.“

Miroslav Štainer chce také futsalistům, kteří v divizním mužstvu pendlují z „béčka“ a „céčka“, poděkovat. „Protože do hry dávají opravdu všechnu sílu a hrají naplno každé utkání.“

Poslední letošní duel odehrají českolipští Démoni v sobotu 19. prosince od 19 hodin v Novém Boru. Ve zdejší sportovní hale přivítají SK Olymp. Mělník B.
Branky: Zieber 4, Šiler 3, Nový 2, Fujdiar, Fitko, Krupička - Heřmánek A. Rozhodčí: Brejník, Blažej. ŽK 1:0. Diváků 20.

Sestava Démonů: Michálek, Treutner, Půlpán, Heřmánek, Harašta - Zelenka, Antoš, Foubík, Mikysa, Sukovatý.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Mají novou lávku, která se houpe

Stružnice – Místo staré lávky, kterou ve Stružnici zničila povodeň v roce 2013, stojí zbrusu nový most za 12 milionů korun.

Tipy pro vás: Kam vyrazit v pátek a o víkendu

Českolipsko - Slavnosti chystají v Zahrádkách i Novém Oldřichově. Na Bezděz dorazí šermíři.