Házenkáři českolipské Lokomotivy začali vítězstvím

Česká Lípa – Po zimní přestávce se naplno rozeběhla Inter REG liga házenkářů Libereckého kraje.

18.4.2014

Po zimní přestávce se naplno rozeběhla Inter REG liga házenkářů Libereckého kraje.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Lokomotiva Česká Lípa zajížděla do Železného Brodu, kde v předchozí sezoně dokázala vyhrát, což potvrdila i tentokrát.

Železný Brod – Loko Česká Lípa 18:23 (8:11)

Začátek byl velice opatrný, protože soupeři čekali na chyby v obraně. Ty ale nepřicházely, takže až do 9. minuty byl stav 1:1. Kdo by ale čekal, že se později rozjedou střelecké hody, byl na omylu. Soupeři se střídali po gólech a nikdo se nepouštěl k většímu trháku.

V 18. minutě se ale povedlo domácím odskočit na rozdíl dvou branek. Lípa si však na závěrečných pět minut I. půle nechala překvapení v podobě stoprocentní obrany. V této fázi nedostala ani jeden gól a otočila skóre na 8:11.

Do druhé části hosté navíc vstoupili v početní převaze a tu dokázali hned dvakrát využít a zvýšit na 13:8 pro Lípu. Domácí stále nemohli najít recept na skvělou obranu hostů v čele se skvělým gólmanem Vodrážkou. Přesto pak Železný Brod postupně dokázal snižovat, navíc Lokomotiva často hrála v oslabení.

Zlom přišel ve 12. minutě druhé půle. Domácí prohrávali stále jen o tři branky (12:15) a navíc měli k dispozici sedmimetrový hod. V tu chvíli se rozhodl hostující trenér Josef Duben poslat do branky druhého gólmana Horáčka. Tento tah se mu povedl, protože Horáček domácího střelce vychytal! Tím nastartoval pětigólovou sérii České Lípy, jež odskočila na rozdíl sedmi gólů a ve 20. minutě druhé půle vedla 12:19.

Domácí na to nenašli žádnou odezvu a navíc se nechávali zbytečně vylučovat. Tento zápas nezvládli po morální stránce, protože počastovali rozhodčí nepříjemnými nadávky. Lokomotiva si utkání pohlídala a vyhrála rozdílem pěti gólů.

Sestava a góly České Lípy: Vodrážka, Horáček – Líbal (5), Duben (5), Drobný J., Pavlíček (2), Drobný M. (3), Mareš (1), Rataj, Hejl (3), Pospíšil (4), Rybář. Trenér: Josef Duben.

18.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.