Hráči FBC si ve šlágru kola s poradili s Litvínovem, v tabulce jsou třetí

Litvínov - Českolipští florbalisté zvítězili na palubovce litvínovských Bivojů o čtyři góly, nyní mají 14 dní pauzu.

28.11.2012

Florbalisté České Lípy se po výhře nad Litvínovem posunuli na 3. místo první ligy. Vlevo je Merlíček. Foto: Deník/ Jaroslav Marek

Skvělé zakončení první poloviny premiérové prvoligové sezony si připravili hráči České Lípy na hřišti druhého Litvínova. V neděli po vyrovnané první třetině nedali chemikům šanci a rázně si došli pro třetí místo průběžné tabulky.Nyní se však opět na nějaký čas propadne, a to z důvodu odkladu dvou zápasů kvůli MS ve Švýcarsku, kam jedou Štěpán Slaný a Ivan Ponomarev. Další utkání tak sehraje až 14. prosince od 20 hodin v domácí sportovní hale s Vinohrady.

Vyrovnaná I. třetina

Úvodní třetina byla ve znamení pevných obran obou mužstev. Domácí se snažili téměř po celé utkání o jednoduchou hru s nahazovanými míčky do prostoru brankoviště. Kolonku střelců jako první vyplnil Jirsa, který po přiklepnutí Vondráčka švihem prostřelil litvínovského Hrušku 0:1. Tento stav vydržel téměř až do konce třetiny. Kropáček vyhodil vysokým pasem míček na útočnou polovinu Litvínova a nikým nehlídaný Horák nekompromisně proměnil své sólo na Ponomareva, 1:1.

Rozhodující náskok

Druhá třetina byla o mnoho otevřenější, Česká Lípa se v nesympatické hale rozkoukala, vysunula obranu, začala získávat herní převahu a dávat i góly, kdy vedla už 4:1. Tříbrankové vedení však nevydrželo dlouho, protože po dvou individuálních chybách Bivoj snížil na 3:4. Klid na střídačku České Lípy vznesl dalekonosný pokus Tichého, Hruška si s míčkem, který spíše připomínal horkou bramboru, neporadil a nakonec si ho srazil do branky 3:5.

Ponomarev podržel

Také nástup Českolipských do třetí části byl vynikající a po dvou minutách to bylo rázem o čtyři branky 3:7. Litvínov se s nepříznivým stavem snažil něco udělat, ale všechny jeho akce končily na výborném Ponomarevovi, jehož forma před blížícím se mistrovstvím světa ve Švýcarsku roste zápas od zápasu a v nedělním šlágru se ukázal jako rozdílový článek u výkonů gólmanů obou týmů.

Co se však českolipským Brzdám zatím moc nedaří, je bránění v oslabení, což se potvrdilo za stavu 3:8. Malý důraz obránce za brankou Ponomareva využil Kropáček, jenž našel na vrcholu přesilovkového „deštníku" Wernera, který tahem snížil na rozdíl čtyř branek, 4:8. V poslední desetiminutovce padly dvě branky, na každé straně jedna, nejprve Novák našel krásně Jansu, který jen sklepl do prázdné branky a na konci zápasů potrestal další vyloučení hostů Horák, který zkompletoval hattrick a upravil konečné skóre na 5:9.

SK Bivoj Litvínov FBC BRZDY CZ Česká Lípa 5:9 (1:1, 2:4, 2:4)

Branky a asistence:17:38 Jiří Horák (Jaroslav Kropáček), 34:25 Daniel Hulič, 34:43 Jiří Horák (Daniel Hulič), 49:32 Jan Werner (Jaroslav Kropáček), 59:36 Jiří Horák (Daniel Hulič) 10:52 Jakub Jirsa (Petr Vondráček), 22:58 Petr Vondráček (Martin Jeřábek), 28:04 Petr Vondráček, 30:26 Jakub Jirsa, 35:56 Milan Tichý (Petr Procházka), 40:47 Štěpán Motejzík (Jakub Jirsa), 41:20 Jakub Novák (Milan Tichý), 46:46 Lukáš Mlejnek (Jakub Novák), 53:25 Dominik Jansa (Jakub Novák).