Junioři vybojovali všech šest bodů na turnaji v Novém Boru

Nový Bor - Junioři FBC Autodrom Česká Lípa vyjeli do Nového Boru na turnaj 14. kola 2. ligy, kde se utkali s týmy USK Akademik Cheb a následně FBC DDM Kati Kadaň.

6.2.2015

Ilustrační snímekFoto: Deník/ František Géla

Letošní průběh sezony značně ovlivnilo velké množství zranění u klíčových hráčů, poprvé v této sezoně tak nastoupil například Jan Hřebřina.

FBC Autodrom Č. Lípa - USK Akademik Cheb 10:2 (5:0, 2:1,3:1)

Česká Lípa do zápasu vstoupila aktivně a již po třiceti vteřinách brankový účet otevřel Daniel Kněžour. V páté minutě ho pak napodobil Jiří Vlček a o pár okamžiků déle využil nekoncentrace Radek Matějíček a v šesté minutě svítil v novoborské hale stav 3:0. Když se ke konci třetiny premiérově prosadil dvakrát Jan Hřebřina, bylo o osudu utkání takřka rozhodnuto.

Další dvě části již z pohledu navyšování skóre nebyly tak divoké, Kněžour se prosadil opět jako první, 6:0. Chebští hráči se nakonec dočkali branky, když využili přesilovou hru, dále však na hřišti vládla především Lípa, po zbytek třetiny je však soupeřova branka pro FBC moc malá a většina střel končí vedle ní. Mířidla nakonec seřídil jen Martin Hnízdil a do druhé přestávky vrátil domácím šestibrankové vedení.

Závěrečná část se hrála jen z povinnosti, Radek Matějíček a následně Daniel Kněžour zvýšili na 9:1, po chybě v českolipské obraně soupeř ještě snížil na 9:2, ale poslední slovo si vzal Hřebřina, který uzavřel první letošní hattrick za juniorské áčko a trefil tolik populární desítku.

Sestava: Chyna, Nečas, Váňa, Jiránek, Hřebřina, Matějíček, Pastor, Fišer, Hnízdil, Patka, Kněžour, Hejl, Hudík, Vlček.
Statistika (góly + asistence): Hřebřina 3+2, Kněžour 3+0, Matějíček 2+1, Vlček 1+1, Hnízdil 1+0, Nečas 0+1, Patka 0+1, Pastor 0+1.

FBC DDM Kati Kadaň - FBC Autodrom Česká Lípa 0:6 (0:4,0:1,0:1)

I druhé utkání se hrálo pod taktovkou FBC, hlad po výhře, kterých si Českolipští užívali v letošní sezoně méně než čekali, se ukázal hned v první třetině. Kněžour se předvedl jako dokonalý „otevírač" skóre, tradiční hattrickovou metu si splnil i Hřebřina, kterému na to tentokrát stačila pouhá třetina. Na konci první části se tak FBC mohl radovat ze čtyřbrankového náskoku a všem v hale bylo jasné, že junioři poprvé letos urvou všech šest bodů.

Druhá i třetí část byla v režii České Lípy, branek však padlo již málo. Ve druhé třetině se ukázal Radek Matějíček a v poslední části pak Martin Hnízdil.

Česká Lípa tak v klidu sesbírala v Novém Boru šest bodů, které je rázem katapultovaly na čtvrté místo druhé juniorské ligy, a dala před finišem soutěže soupeřům najevo, že to může být právě ona, kdo může v ruce držet důležité karty. Ty možná budou potřebovat ostatní týmy k postupu do nejvyšší soutěže.

Statistika: Hřebřina 3+0, Matějíček 1+1, Hnízdil 1+1, Kněžour 1+0, Patka 0+1, Pastor 0+1. Trenéři: Jakub Jirsa a Jiří Nágr.