Juniorky FBC zažily sympatickou premiéru, na body však nedosáhly

Praha - Českolipské florbalové juniorky navštívily Prahu, kde v Aréně Sparty odehrály svůj premiérový florbalový zápas v první lize juniorek. V úvodním zápase je čekal přetěžký soupeř mistr ČR Herbadent Praha.

23.9.2011

Ilustrační fotografieFoto: Foto: Deník

FBC PD Dědek Česká Lípa Herbadent SMJ Praha 3:9

Do zápasu s mistryněmi ČR vstoupily jako jasný outsider a téměř všichni očekávali výsledek okolo nepopulární „desítky“. Juniorky však ukázaly velkou míru bojovnosti a na každý třetí branku hráček Herbadentu odpověděl i tým České Lípy. Historicky první brankou korigovala skóre za nepříznivého stavu 0:3, kapitánka týmu Nikola Dědková, kterou našla přihrávkou Barbora Benešová.

Poté však opět převzaly otěže zápasu české mistryně a třemi slepenými góly vrátili klid na své hokejky. Gólové ticho českolipských juniorek prorazila utěšenou střelou na začátku druhé třetiny Nikola Jedličková 2:6.

Lepší herní vyzrálost byla cítit i v poslední třetině, Herbadent rychle zvýšil na 7:2, na což dokázala svým poslední brankou reagovat i Česká Lípa, Dědková dorazila bekhendem míček do branky a uzavřela tak střelecký účet České Lípy. Herbadentu se podařilo ještě do konce zápasu kosmeticky upravit skóre na 9:3. Sympatická hra juniorek však ukázala bodovou naději do dalších zápasů.

FBC PD Dědek Česká Lípa Pittbulky Kolín 2:4

V druhém zápase, s již papírově vyrovnaným soupeřem, byly cítit ve vzduchu první získané body v juniorské lize. Vyrovnanou partii po celou dobu utkání však zkazily dvě rychlé branky soupeře z čistého nebe v rozmezí dvou minut. V druhé periodě i přes vyrovnaný průběh zápasu padly opět dvě trefy do síťky brankářky Pýchové, odpověď našla Havlová, která se zorientovala v brankovišti a rychle snížila náskok Kolína.

Třetí třetina probíhala v podobném tempu jako dosavadní průběh zápasu, na začátku periody vykřesala naději Dědková, která zužitkovala pas Bílkové a snížila na 2:4. Bohužel stáhnout dvoubrankové manko, i přes velkou snahu České Lípy, se ukázalo jako velmi těžké a tak poměrem 2:4 z pohledu slečen z České Lípy skončilo i celé utkání.

Juniorky si tak místo bodů připsaly spoustu zkušeností do dalších bojů v 1. lize.

Sestava a body: Pýchova Jedličková (1+1), Palečková, Bílková (0+1), Cháberová, Havlová (1+0), Dědková (2+0), Porubcová, Vodrážková, Benešová (0+2), Heřmanová.

Trenérka Aneta Dědková: „Jsem velmi spokojena s předvedeným výkonem, před prvním kolem jsme nevěděly, co nás v této lize čeká, proto toto dvoukolo byly pro nás velmi cenné zkušenosti. Věřím, že v dalších zápasech budeme hrát stejně nadšeně jako dnes a brzy si sáhneme na první body v první lize. Úspěch se začíná budovat na tréninku a nyní to byla dostatečná motivaci do další práce.“

23.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Krajské fotbalové soutěže na startu

Mapa exekucí – Liberecký kraj

Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Křižíkova fontána bude mít konkurenci. V Oldřichově

Nový Oldřichov - Je to jejich velká specialita. Desítky vodních proudů, barevná světla a tóny Smetanovy skladby Vltava.

V Maďarsku byli hodně vidět stolní tenisté z Českolipska

Harkany (Maďarsko) - Maďarští pořadatelé mezinárodního turnaje stolních tenistů veteránů v Harkanách se po nevšedním zájmu hráčů o možnost hrát na tomto prestižním klání, rozhodli rozšířit v letošním roce počet účastníků na 270.