První letošní kontrolní závody střelecké reprezentace jsou minulostí. Téměř třicet sportovních klubů vyslalo do Plzně svoje zástupce. Soutěžilo se ve střelbě ze vzduchovky a sportovní a libovolné malorážky.

Barvy Sportovně střeleckého klubu Manušice hájilo osm střelců – Petr Cejpa, Kateřina Franceová ml., Romana Klečková, Veronika Kučerová, Jiří Šanda, Michaela Širlová, Zuzana Šostková a Kamila Štěpánová.

„V juniorských kategoriích jsme sice nedosáhli na medailové pozice, ale dostat se do finále mezi osm nejlepších je skvělé umístění především proto, že pro některé mladé střelce to byla jejich premiérová účast na celostátních kontrolních závodech,“ zhodnotil výkony svých svěřenců Stanislav Stupka, trenér SSK Manušice a vyzdvihl především výkon Klečkové, Franceové a Šandy.

Velmi dobře si vedli také odchovanci SSK Manušice, startující za SKP Rapid Plzeň. Petr Plecháč zvítězil mezi juniory s výborným finále v disciplíně vzduchová puška 60 ran a Aneta Brabcová vybojovala první místo mezi juniorkami v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže.

Největšího úspěchu Manušických dosáhla úřadující mistryně republiky Zuzana Šostková, která zvítězila v kategorii dospělých ve střelbě ze vzduchové pušky a ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran obsadila třetí místo. Šostková tak úspěšně bojuje o nominaci na Letní světovou univerziádu v Číně, kde by měla obhajovat zlatou medaili v družstvech.

Také velmi dobře zabodovala Veronika Kučerová a přidala další bronzovou medaili v její nejlepší disciplíně sportovní malorážka na 60 ran.

Pořadí a výsledky SSK Manušice

Vzduchová puška 40 ran – ženy: 1. Zuzana Šostková (395 b.), 7. Kamila Štěpánová (389 b.).
Sportovní malorážka 3x20 ran – ženy: 3. Zuzana Šostková (575 b.), 7. Veronika Kučerová (568 b.).
Sportovní malorážka 3x20 ran – juniorky: 5. Romana Klečková (572 b.), 8. Michaela Širlová (557 b.).
Sportovní malorážka 60 ran vleže – juniorky: 6. Kateřina Franceová ml. (581 b.).
Libovolná malorážka 3x40 ran – junioři: 8. Jiří Šanda (1115 b.).