V kategorii M65 si zahráli i dva zástupci českolipské Lokomotivy: zkušený reprezentant mezi veterány František Just a poprvé i František Bříza, nováček na mezinárodním poli.

Tato skutečnost byla pravděpodobně také jedním z důvodů, proč Fr. Bříza nedotáhl k vítězství utkání s nejlepším Slovákem Petrem Kovačem, když vedl 2:1 na sety a měl několik možností zápas ukončit. Bohužel se tak ale nestalo a prohra 9:11 v pátém setu znamenala jeho vyřazení. Mimochodem Petr Kovač je vítězem malého finále na letošním mistrovství světa ve Španělsku.

Druhý zástupce českolipského okresu, František Just, po vítězství ve skupině postupně porazil hráče Srbska, Maďarska a Chorvatska.

Ve finále turnaje si zahrál se Smithem z Německa. Tento hráč porazil Justa vloni ve finále mistrovství Evropy družstev, a tak bylo co vracet. V utkání plném zvratů a po velmi vyrovnaných čtyřech setech získal František Just v pátém setu náskok 5:1, aby nakonec zvítězil 11:6, a tím oplatil soupeři porážku z loňského ME!

Dalším velkým úspěchem česko-slovenských veteránů bylo druhé místo ve čtyřhře, kde dlouholetý český reprezentant Jaroslav Kučera spolu s Petrem Kovačem ze Slovenska ve finále po boji prohráli s domácími reprezentanty.

Po třech dnech bojů za stoly v hale byly další dny strávené ve vyhlášených lázních Harkány odměnou pro všechny zúčastněné české stolní tenisty veterány.

Další, v pořadí již 6. Velká cena veteránů v letošním roce, se uskuteční tentokrát v Liberci, kde hala Dukly Liberec přivítá v sobotu 3. září nejlepší hráčky a hráče starší 40 let.