Nejprve soutěžili o medaile chodci. Chůze na Českolipsku patří již dlouhá léta k úspěšným disciplínám, zejména mládež pod vedením novoborského trenéra Petra Choděry se činí. A výsledky hovořily jednoznačně. Mladší žákyně Gabriela Coubalová z AC Česká Lípa zvítězila v chůzi na 2000 m časem 15:04,92 před novoborskou Markétou Bočkovou 15:31,62.

Starší žákyně šly 3000 m, kde zvítězila Michutová Viktorie z TJ Jiskra Nový Bor čas 17:45,7. Dorostenky ovládla na stejně dlouhé trati Adéla Frydrychová AC Česká Lípa za 15:30,09. Druhé místo mezi juniorkami získala Anna Staňková z Nového Boru a stejně si vedla i Hana Svitáková z AC Česká Lípa.

Českolipskou medailovou kolekci doplnili na pětikilometrové trati v kategorii mužů 2. Miloslav Sviták a 3. František Mocker, oba z AC Česká Lípa.
Zahanbit se nenechali běžci, kteří měli vypsanou jedinou trať, a to 3000 m. Kategorie žákyň probíhala v režii Terezy Hrochové z AC Česká Lípa, která zvítězila výborným časem 11:20,28 min.

V kategorii žen proběhla první cílem Hana Svitáková před svojí matkou Alenou. Další medaile do českolipské sbírky přidali i 2. dorostenec Matěj Smitka čas 10:12,85 min. a stejně se umístil i junior Roman Papík časem 09:50,35.

Svoji soutěž zahájili také vícebojaři. Zde o medaile usilovala i řada závodníků z Českolipska. Výsledkem byly tři bronzové kovy pro AC Česká Lípa a také řada překonaných osobních a dokonce i oddílových rekordů.

V kategorii mužů si statečně vedl Jaroslav Hochmut, stálice na krajském vícebojařském nebi. Vyrovnanými výkony atakoval českolipský oddílový rekord, který je v držení Petra Součka. I přes hrdinský výkon mu několik bodíků chybělo. Jeho osobní rekord 4110 bodů je však velice kvalitní. Také dobrý výkon, 3919 bodů odvedl i cvikovský Hynek Chalupníček.

V dorostenecké kategorii přidal bronz dorostenec Arťom Dvoryanchikov který posbíral 2621 bodů. Asi jeho nejlepším výkonem byl čas 07,85 s v běhu na 60 m. Třetí bronz přidala Veronika Süssnerová, její bodový zisk činil 2877 bodů a je novým oddílovým rekordem. Velice se jí vydařila výška, kde si vytvořila osobní rekord 160 cm. Jen o jedno místo za ní skončila dosavadní držitelka českolipského rekordu v pětiboji dorostenek Gabriela Daníčková, která nasbírala 2759 bodů Nejsilnější disciplínou Gábiny byl běh na 60 m překážek, na kterém dosáhla času 09.87 s.

Bez medailí, přesto s pěknými výkony, se vraceli žáci a žákyně. Páté místo obsadil Petr Šimon z SK ZŠ Jablonné s 2884 body. Jeho parádní disciplínou byl skok vysoký, kde překonal laťku ve výšce 175 cm. 2688 bodů posbíral 7. Patrik Stupka, AC Česká Lípa, který vytvořil oddílový rekord ve skoku o tyči výkonem 250 cm a dobře si vedl v běhu na 1000 m, jenž vyhrál za 3:11,04 min.

Mezi staršími žákyněmi, kterých startovalo 28, si nejlépe vedla ještě mladší žákyně Ivana Reicheltová (na snímku), která obsadila sedmé místo výkonem 2430 bodů a vytvořila nový českolipský oddílový rekord mladších žákyň ve skoku vysokém výkonem 148 cm a výborně zaběhla 60 m překážek, časomíra se zastavila na 10.08 s.

Již tuto sobotu absolvují atleti krajský přebor ve zbývajících disciplínách a i zde budou mít atleti z Českolipska řadu želízek v ohni.