Mikulášská nadílka od českolipských mužů FBC pro Litvínov: čtrnáct gólů!

Česká Lípa - Plných dvacet gólů viděla zaplněná sportovní hala v České Lípě, kde se v rámci 12. kola první florbalové ligy mužů hrálo severočeské derby mezi domácím lídrem a SK Bivoj Litvínov.

8.12.2014

Florbalisti České Lípy rozstříleli Litvínov 14:6. Foto: Deník/ Vít Černý

Takovou bohatou mikulášskou nadílku domácí příznivci nečekali. A hosté vůbec ne.

Českolipští měli za sebou dva zpackané zápasy, v nichž nečekaně podlehli jak Rožnovu p. R., tak pražskému nováčku z Black Angels. O to větší měli chuť svá zaváhání napravit.

Úvodní branku střetnutí zaznamenal Martin Jeřábek, jenž zahájil zápasový gólostroj. Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe domácím, kteří se po osmi minutách hry radovali z druhého gólu. Zanedlouho měl Litvínov štěstí, že střela Jakuba Nováka trefila pouze tyč, avšak modrobílý tým určitě smutnit nemusel. Ve 12. minutě se do brejku dostali domácí a po nahrávce Tichého skóroval Vnuk. Přesilovou hru, kterou měla Česká Lípa, dokázal využít Slaný po osmnácti vteřinách, čímž upravil na 4:0. Českolipským byl ale úder oplacen. Litvínovští využili vyloučení Mlejnka a přesilovku po 6 sekundách přetavili ve snížení na 4:1.

Domácí si nadále vytvářeli velké šance a přehrávali soupeře, který v osmnácté minutě trefil horní tyč. A znovu se potvrdilo pořekadlo: „Nedáš dostaneš.'' Martin Jeřábek totiž upravil stav na 5:1.

Česká Lípa bravurně načala i druhou třetinu a po úchvatné akci se střelecky prosadil Jakub Novák. Po dvou minutách znovu rozjásal necelé tři stovky diváků Milan Tichý (7:1), a tak v litvínovské brance došlo k výměně gólmanů. Do závěru druhé periody se Lípa prosadila už pouze jednou, zato SK Bivoj snížil na 8:5, takže se očekávala dramatická III. třetina.

To sice potvrdila další branka Litvínova na 8:6, ovšem poté pak se rozjela zmiňovaná „mikulášská nadílka" v podání FBC. Nejprve pojistil vedení Bezouška, následně završil hattrick Novák a přesně minutu po něm se krásně trefil Milan Tichý. Pak Jirsa využil přesilovku a po devíti vteřinách se radoval i Štěpán Slaný.

Rychlé a zasloužené vedení 13:6 přineslo na hole domácích klid, avšak Litvínov nesložil zbraně a snažil se nepříznivý výsledek zvrátit, když orazítkoval tyčku. Minutu a čtyři vteřiny před koncem završil svůj hattrick českolipský Martin Jeřábek, který upravil skóre na 14:6.

Českolipští zůstávají na čele průběžného pořadí s pětibodovým náskokem před druhým Ústím n. L. a v sobotu 13. prosince jedou na palubovku do Opavy.

Ohlasy trenérů

„Od desáté minuty nám nelze upřít snahu, ale to je na takové mužstvo, jako v současné době Lípa má, prostě málo," nechal se slyšetDaniel Hulič,hrající kormidelník litvínovského SK Bivoj.

Jiří Stožický, trenér České Lípy k tomu řekl: „Byla to naše zasloužená výhra. Trochu zamrzí, že jsme ze zápasu udělali na konci druhé třetiny kvůli naší laxnosti drama. Velice děkujeme našim divákům za podporu."

FBC BRZDY CZ Č. Lípa - SK Bivoj Litvínov 14:6

Branky: 4. Martin Jeřábek, 9. Lukáš Mlejnek, 12. Radovan Vnuk, 14. Štěpán Slaný, 18. Martin Jeřábek, 21. Jakub Novák, 22. Milan Tichý, 35. Jakub Novák, 48. Radek Bezouška, 49. Jakub Novák, 50. Milan Tichý, 51. Jakub Jirsa, 51. Štěpán Slaný, 59. Martin Jeřábek - 15. Ondřej Kašpárek, 26. Tomáš Skalitz, 30. Viktor Hocelík, 31. Jan Werner, 37. Petr Řeháček, 45. Michal Plomer.

Rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl.

Vyloučení: 2:3; využití:2:1. Diváků: 253. Zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 30 -  Martin Kohout 9, Martin Hruška 9. Třetiny: 5:1, 3:4, 6:1.

Autor: Radek Valenta, FBC

8.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Autoveterán. Ilustrační foto.

Českolipskem projede desítka historických vozidel

Pestré složení týmů dopředu určila pravidla. Minimálně jednomu členovi muselo být přes 55 let, mezi sebou nikdo nesměl být v příbuzenském svazku. To mimo jiné vedlo k seznámení blízkých sousedů, kteří se do té doby vůbec neznali.
28

Českolipskou Čtvrtí roku 2017 se stalo Moderní centrum

KRÁTCE: Bogar má už dva tituly mistra světa. Práce v Pihelu mění jízdní řád

Českolipsko - Přinášíme krátké zprávy z celého regionu: zpravodajství z měst i obcí, krimi, kultury a sportu.

Marek Burian přestoupil do Doks. "Seběhlo se to rychle," přiznává hráč

Česká Lípa – Ještě před týdnem v Novém Boru se společně se spoluhráči z českolipského Arsenalu radoval z premiérové výhry v divizní soutěži. Sedm dní nato už ale na stadionu v Semilech oblékl dres Doks.

POZVÁNKA: Vratislavice budou ve čtvrtek patřit módě a Beatě Rajské

Vratislavice n. N. – Na autorskou módní přehlídku poslední kolekce návrhářky Beaty Rajské zvou ve čtvrtek Vratislavice.