Závodilo se na stadionu ve Vítkovicích, kde se minulý týden ve středu proháněly na tradiční Zlaté tretře největší světové atletické hvězdy. Tento stadion patří svým vybavením a zkušenostmi pořadatelů k tomu nejlepšímu, co může česká atletika nabídnout.

Na start se postavila i skupina nadějí z Českolipska. Nejúspěšnější byla děvčata z Nového Boru. Podle očekávání zvítězila v kategorii dorostenek na 5000 m chůze Bára Havranová za 27:49.58 min. a druhá byla její oddílová kolegyně Anna Staňková, která tuto trať zdolala za 28:44.34 min. O překvapení se nejednalo, neboť děvčata trénovaná novoborským Petrem Choděrou vládnou ve svých kategoriích velmi výrazně.

Čtyři závodníky vyslal AC Česká Lípa. Nejlépe si vedl dorostenec Karel Hromek, který obsadil 6. místo ve skoku dalekém kvalitním výkonem 6.47 m. Již méně se mu vedlo v běhu na 100 m, kde mu čas 11.64 s. na postup do finále nestačil. Sedmé místo vybojovala v běhu na 1500 m překážek dorostenka Jana Nováková časem 5:54.46 min.

Druhý den ještě absolvovala další náročnou disciplínu, běh na 3000 m. V ní se umístila časem 11:45.10 min na 13 místě. Dvanáctý byl v běhu na 1500 m mezi dorostenci Roman Papík, který tuto trať zvládl za 4:30.41 min. Ve skoku dalekém dorostenek startovala Kateřina Němcová. Skok 4.84 m dlouhý ji vynesl 14. místo.

Dvě pátá místa vybojovala pro Cvikováček Cvikov juniorka Tereza Pokorná, v kouli za 11.73 m a v disku za 38.47 m. Dvě sedmá místa přivezli závodníci Jablonného v Podještědí. Dorostenec Mirza Selimovič v běhu na 300 m překážek dosáhl času 41.42 s. a mezi dorostenkami zdolala Iva Ježková laťku ve výšce 155 cm.

Doufejme, že se budou tito závodníci i nadále lepšit, aby jednou stanuli po boku největších hvězd na tomto stadionu při některém z dalších ročníků Zlaté tretry.

Autor: Miloslav Sviták